Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Plus kod 5

Posted by

plus kod 5

Plus kod 5 to dość istotny kod, który ułatwia dostęp do serwisu iPlus oraz sprawia, że identyfikacja użytkownika jest zdecydowanie szybsza. W tym artykule omówimy dokładnie co to jest kod Plus 5 i gdzie go znaleźć na umowie. Jeżeli zastanawiasz się jak z niego korzystać, jak go uzyskać albo aktywować to jesteś w dobrym miejscu.

Co to jest Plus kod 5?

Tak jak wspomnieliśmy we wstępie kod Plus 5 to specjalny kod będący równocześnie hasłem cyfrowym służącym do identyfikacji użytkownika. Każdy abonent Plus posiada swój własny kod Plus 5, który zapisany jest na umowie. Nie bez powodu w nazwie kodu pojawia się liczba 5, gdyż Plus kod składa się właśnie z pięciu cyfr.

Pamiętaj, że ten kod jest poufny nie pokazuj go nikomu i nie rozpowszechniaj.

Jak działa Plus kod 5?

Omówmy teraz główne powody, dla których warto odnaleźć swój kod Plus 5, a jest ich kilka. Plus kod 5 umożliwia:

  • Korzystanie z serwisu iPlus
  • Łatwiejszą identyfikację dzwoniąc do Działu Obsługi Klienta
  • Upoważnienie dla innych osób do zarządzania Twoim kontem

Zaczynając od końca, dzięki kodowi Plus 5 możesz poinformować operatora o tm, że inne osoby mają upoważnienie do Twojego konta i mogą dokonywać na nim zmian np. rejestrować nowe numery telefonów.

Dzwoniąc do Działu Obsługi Klienta musimy przejść weryfikację, jest ona potrzebna do rozpoczęcia rozmowy, bez podania tożsamości nie uzyskasz żadnych danych dotyczących Twojego konta. Oczywiście Plus Kod 5 jest tylko jednym ze sposobów weryfikacji, ale pozwala przyśpieszyć cały proces.

Prawdopodobnie najważniejszą kwestią jest dostęp do internetowego systemu iPlus, który pozwala zarządzać Twoim numerem telefonu. Logując się do portalu możesz np. sprawdzić swoją taryfę i zmienić ją na inną.

Czytaj również  Jak zastrzec numer Nju mobile

Plus kod 5 gdzie znaleźć?

Najczęstszym pytaniem dotyczącym Plus kod 5 jest to gdzie go można znaleźć. Jak już wiesz ten kod mają jedynie osoby posiadające ofertę Plus na abonament. Jeżeli jesteś taką osobą to Plus kod 5 znajdziesz na:

  • Pierwszej fakturze otrzymanej po podpisaniu umowy
  • Po podpisaniu umowy Plus Kod 5 wysyłany jest SMSem
  • Zadzwoń do DOK pod numer 601102601, po przekierowaniu do menu ogólnego wybierz 1 (usług telekomunikacyjne) a następnie 3 (zarządzanie kontem)

Jak aktywować Plus kod 5 i ile to kosztuje?

Plus kod 5 wymaga aktywacji, tylko wtedy zyskamy możliwość zarządzania numerami przypisanymi do danego abonenta. Aktywacja jest bardzo prosta i bezpłatna, wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

  1. Zaloguj się do serwisu iPlus
  2. Podaj swój numer telefonu i tymczasowy kod
  3. Wprowadź nowy 5 cyfrowy kod
  4. Zapamiętaj ten kod, to będzie Twój nowy Plus kod 5

To tyle, jeżeli ta opcja z jakiś względów się nie powiodła możesz skorzystać również z informacji głosowej pod numerem 601102601, opłata jest zgodna z Twoją taryfą. Samo korzystanie z Plus kodu 5 jest bezpłatne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *