Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Plus Bank godziny i sesje przelewów

Posted by

plus bank sesje przelewów przychodzące wychodzące

Planowanie przelewów jest bardzo ważne, szczególnie w momencie, gdy prowadzi się działalność gospodarczą. Dobrze rozplanowane przelewy i płynność środków finansowych na koncie firmowym, to podstawa do dobrego działania firmy. Dlatego warto jest wiedzieć, kiedy mają miejsce księgowania Plus Bank. Znajomość sesji wychodzących oraz sesji przychodzących jest bardzo ważna, a odpowiedź na pytanie czy w Plus Bank przelewy w weekend mogą być dostarczane, pozwoli rozplanować całą płynność środków.

Plus Bank godziny księgowania przelewów

Każdy Bank ma inne godziny księgowania przelewów, jednak gdy przeanalizuje się te godziny, to widać, że jest to ułożone w specjalnym schemacie; tak by było to możliwie najlepiej zorganizowane wysyłając przelewy międzyoddziałowe. Plus Bank godziny księgowania ma ułożone według tego schematu i podzielone są na trzy sesje wychodzące oraz trzy sesje przychodzące.

Plus Bank sesje przychodzące

Sesje przychodzące to te, które trafiają do oddziału Banku odbiorcy przelewu. Wówczas pieniądze są księgowane w Banku, a następnie na koncie odbiorcy. Jest to bardzo ważne, gdyż jeśli ktoś wyśle przelew w konkretnej sesji wychodzącej, powinien on być zaksięgowany podczas następnej sesji przychodzącej. Plus Bank sesje przychodzące ma o godzinach:

  • I sesja przychodząca – 11:00 – 12:00
  • II sesja przychodząca – 14:30 – 15:30
  • III sesja przychodząca 17:00 – 18:00

O tych godzinach można spodziewać się przelewu.

Plus Bank sesje wychodzące

Sesje wychodzące to takie, które zostają wysłane z naszego konta do odbiorcy z innego Banku. Wówczas godziny będą ważne ze względu na to, że jeśli przelew wyślemy później, niż ostatnia sesja, przyjdzie on najprawdopodobniej następnego dnia roboczego. Warto jest więc zaplanować, kiedy wysyła się przelewy. Plus Bank sesje wychodzące ma o następujących godzinach:

  • I sesja wychodząca – 11:30
  • II sesja wychodząca – 14:00
  • III sesja wychodząca – 17:00
Czytaj również  Sesje PKO – godziny księgowania przelewów

Sesje ELIXIR Plus Bank

Sesje ELIXIR to system służący do księgowania przelewów wewnątrzkrajowych międzyoddziałowych. Dlatego też każdy przelew wysyłany w Polsce, będący przelewem międzyoddziałowym musi przejść drogę systemu ELIXIR, czyli przez dwie sesje. Pierwszą z nich jest sesja wychodząca w Banku nadawcy, druga to sesja przychodząca w Banku odbiorcy. Dlatego też każdy przelew międzyoddziałowy musi przejść przez sesje ELIXIR, Plus Bank również.

Plus Bank przelewy zagraniczne

Bankowość internetowa ułatwiła wykonywanie przelewów zagranicznych. W ofercie Plus Bank przelewy zagraniczne są tanie i łatwe do zrealizowania. Trzeba jednak znać kody takie jak IBAN oraz SWIFT, w zależności od rodzaju przelewu. Może on być międzywalutowy lub w walucie polskiej. Cennik oraz zasady wysyłania przelewów zagranicznych można znaleźć na stronie internetowej Plus Bank. Przelewy zagraniczne nie są wcale trudne do wykonania, jednak trzeba mieć konkretne dane, które są na stronie internetowej Banku.

Plus Bank przelewy w weekend

Jak wiadomo banki nie działają w weekendy, przez co zwykłe przelewy przychodzą dopiero w dzień roboczy. Są jednak dwie opcje, by przelew był zrealizowany w weekend. Pierwsza z nich to przelew wewnątrz-oddziałowy.

  • Przelewy nie są realizowane w weekendy
  • Jedynie operacje na wewnętrznych rachunkach są realizowane

Drugą opcją jest nadanie przelewu ekspresowego, który jest wykonywany nawet w weekend, jednak jest on dodatkowo płatny.  W Plus Bank przelewy zagraniczne są możliwe.

Plus bank godziny księgowania przelewów ma przystępne, a sesje przychodzące oraz wychodzące są o konkretnych godzinach, a są to po prostu sesje ELIXIR. Plus Bank oferuje również przelewy zagraniczne łatwe do wykonania oraz tanie, dlatego naprawdę opłaca się z nich korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *