Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Pitaja – smoczy owoc gdzie kupić

Posted by

pitaja gdzie kupic

Pitaja, inaczej smoczy owoc, ma właściwości antyoksydacyjne, które znacząco pomagają w obniżaniu złego cholesterolu. Ponadto zmniejsza ryzyko nagłego podwyższania poziomu cukru we krwi, kolejną zaletą jest duża zawartość błonnika. Jak wiadomo, ten składnik ma ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju całego układu pokarmowego. Nie tylko daje poczucie sytości, ale również niweluje ryzyko pojawiania się uporczywych zaparć. Smoczy owoc ma egzotyczne pochodzenie, a nazwa wzięła się oczywiście od wyglądu. Neonowy odcień różu i łuski przypominające te występujące u smoków tłumaczy, dlaczego pitaja często jest używana jako dekoracja różnych potraw goszczących na stole. Smoczy owoc może być krojony w przeróżne kształty – koła, trójkąty, gwiazdki, a nawet serduszka – ilość kombinacji jest niemal nieograniczona.

Pitaja – smoczy owoc – dlaczego warto kupić?

Pitaję, czyli smoczy owoc warto kupić w każdej z trzech postaci, w której występuje. Może mieć różową skórkę i biały miąższ, obie części w kolorze czerwonym oraz żółtą skórkę i biały miąższ.

Jednak to dopiero smak sprawia, że smoczy owoc warto kupić, ponieważ jest to połączenie smaków truskawki, gruszki i kiwi, brzmi dobrze, prawda? Tak naprawdę to, jaki smak jest najbardziej wyraźny, odbiera każdy w inny sposób, jednak nie zmienia to faktu, że jest ciekawą propozycją.

Zasadniczo pitaję można jeść w czystej postaci, ale koniecznie bez skórki Pomimo, iż nie jest jadalna, można ją wykorzystać do wspomnianej powyżej dekoracji różnych dań, deserów.

smoczy owoc gdzie kupic

Smoczy owoc – gdzie kupić stacjonarnie?

Smoczy owoc zdobywa w Polsce rosnącą popularność, dlatego można go kupić stacjonarnie, w wielu sklepach. Jako przykład podaje się:

  1. Biedronkę,
  2. Lidl,
  3. Kaufland.

Wiele osób, które chcą dopiero po raz pierwszy skosztować smoczego owocu, zapewne zdecydują się na jedną, maksymalnie dwie sztuki.

Czytaj również  Gdzie kupić makaroniki

Jednak prawdopodobieństwo powrotu po większą ilość jest bardzo wysokie. Sam miąższ smoczego owocu jest lekko cierpki, soczysty i ma słodki posmak, a w środku znajduje się mnóstwo małych, jadalnych pestek – są one źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.

Działają przeciwzapalnie, więc z całą stanowczością trzeba je zjeść , wspomagając tym samym pracę mózgu.

Smoczy owoc – gdzie kupić przez Internet?

Smoczy owoc bez problemu można również kupić przez Internet, na przykład na Allegro – najbardziej popularnym serwisie aukcyjnym. Zaskoczeniem może być natomiast dostępność smoczego owocu na stronie internetowej Empiku – jednak tylko w postaci koncentratu.

Jest to wersja dla miłośników ekologii, produkt nie w sobie konserwantów, ani polepszaczy smaku. Smoczy owoc w czystej postaci można natomiast kupić na stronach:

  1. Dostawawarzyw.pl,
  2. Allegro,
  3. Ceneo,
  4. Deli2.pl.

Są to jedynie przykłady, szukając wyników w sieci jako pierwsze pojawiają się dwie powyższe, zatem musi to być dobre miejsce. Smoczy owoc można kupić zarównie stacjonarnie, jak i internetowo. Dostępne są także herbatki i koncentraty powstające z tego produktu – warto go kupić w każdej postaci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *