Rozrywka

Perhydrol gdzie kupić

Perhydrol to nadtlenek wodoru (H2O2) rozcieńczony wodą do stężenia 30%. Jest to produkt chemiczny, wykorzystywany między innymi w przemyśle włókienniczym oraz celulozowo-papierniczym. Czym jest ten związek, do czego jest stosowany i gdzie można kupić perhydrol 30?

Perhydrol – dlaczego warto kupić?

Perhydrol stanowi jedną z popularniejszych substancji, stosowanych w różnych gałęziach przemysłu. Charakteryzuje się właściwościami wybielającymi, dzięki którym może być używany do bielenia celulozy lub papieru.

Nadtlenek wodoru stosowany jest także do uzdatniania wody pitnej i przemysłowej. Wykazuje on właściwości zwalczające szkodliwe mikroorganizmy, które mogą znajdować się w cieczach i gazach.

Dzięki takiemu działaniu perhydrol znalazł też swoje miejsce w przemyśle spożywczym, może być bowiem używany jako substancja odkażająca.

Nadtlenek wodoru bywa wykorzystywany także do:

 • oczyszczania ścieków przemysłowo-komunalnych;
 • produkcji sprzętu elektronicznego;
 • zabezpieczania elementów podatnych na korozję;
 • produkcji środków czystości;
 • produkcji kosmetyków.

Stosowanie perhydrolu powinno odbywać się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, gdyż jest to substancja niebezpieczna dla człowieka. Nadtlenek wodoru może być szkodliwy dla układu oddechowego, a w przypadku kontraktu ze skórą, powodować oparzenia.

perhydrol gdzie kupic

Perhydrol – gdzie kupić stacjonarnie?

Ze względu na wysoką reaktywność chemiczną, perhydrol uważany jest za środek niebezpieczny, a więc jego składowanie i transport powinny odbywać się w ściśle określonych warunkach.

Dlatego też jego zakup dostępny jest tylko dla przedsiębiorców, którzy uzasadnią potrzebę jego wykorzystania. Stacjonarnie nadtlenek wodoru dostępny jest w sklepach i hurtowniach z produktami chemicznymi.

 • Sklepy chemiczne
 • Hurtownie chemiczne
 • Castorama (nie jest standardowym asortymentem)
 • Sklepy hydrauliczne

Produkt dostępny jest jednak dopiero przy okazaniu odpowiedniego zaświadczenia od przedsiębiorcy.

Nie jest to więc coś, co swobodnie zbierzemy ze sklepowej półki, a i sam środek dostępny jest tylko w określonych sklepach. Perhydrol dla osób fizycznych sprzedawany jest tylko w mniejszych stężeniach np. 12%.

Czytaj również  Towaroteka Biedronka

Perhydrol – gdzie kupić przez internet?

Dobrym źródłem zakupu nadtlenku wodoru jest internet. Sklepy, oferujące ten produkt również w większości wymagają odpowiedniego zaświadczenia od firmy, jednak ofert jest znacznie więcej. Perhydrol 30 znajdziemy na portalach porównywarek cenowych oraz portalach aukcyjnych, jednak jest tam wyraźnie zaznaczone, iż jest to środek chemiczny dla firm.

 • Ceneo
 • Allegro
 • warchem.pl
 • hurtowniachemiczna.com

Decydując się na zakup środka online, warto dobrze sprawdzić sprzedawcę i zainteresować się sposobem dostawy. Ze względu na dużą reaktywność chemiczną, perhydrol musi być bowiem dowożony w specjalnie zabezpieczonych warunkach.

Perhydrol to popularny środek chemiczny, stosowany w różnych gałęziach przemysłu. Jest to jednak substancja niebezpieczna, a więc należy jej używać w specjalnej odzieży ochronnej. Gdzie można kupić perhydrol? Nadtlenek wodoru w stężeniu 30 i więcej dostępny jest tylko dla przedsiębiorców po uzasadnieniu zakupu. Środek dostępny jest w sprzedaży online i niektórych punktach stacjonarnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *