Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Pasta Miso gdzie kupić

Posted by

pasta miso gdzie kupic

Pasta miso to przyprawa, wykazująca ciekawe właściwości, która zdobyła popularność w kuchni, gdyż nie tylko świetnie działa na uwydatnienie smaku potrawy, ale może też wspomagać zdrowie. Czym jest ten ciekawy produkt i gdzie można kupić pastę miso?

Pasta miso – dlaczego warto kupić?

Miso to pasta ze sfermentowanej soi, która stosowana jest głównie jako dodatek do zup, sosów, czy też jako przyprawa do mięs lub warzyw. Produkt ten tradycyjnie wykorzystywany jest w kuchni japońskiej i chińskiej. Oprócz ciekawego smaku, miso charakteryzuje się również dużą wartością odżywczą.

Tradycyjnie pastę miso robi się w taki sposób, że fermentowaną soję miesza się z ryżem lub gotowanymi zbożami, np. jęczmieniem, pszenicą czy kukurydzą. Do całości dodaje się soli oraz specjalnego szczepu drożdży o nazwie koji.

To właśnie wspomniane drożdże wykazują zdrowotne działanie dla ludzkiego organizmu.

Szacuje się, że ze względu na swój skład, pasta miso może zwiększać odporność, wzmacniać kości, regulować procesy trawienne czy też przyspieszyć usuwanie toksyn z organizmu.

W kuchni najlepiej stosować ją z umiarem, gdyż charakteryzuje się dość słonym smakiem. Ważne jest, aby gotową pastę miso dodawać już do przygotowanej potrawy i nie gotować jej wraz z nią, gdyż mogłoby to spowodować utlenienie cennych dla zdrowia substancji.

gdzie kupic pasta miso

Pasta miso – gdzie kupić stacjonarnie?

Pasta miso najczęściej dostępna jest w stacjonarnych punktach, oferujących żywność azjatycką. Znajdziemy ją także w sklepach, które oferują produkty spożywcze z różnych regionów świata, w tym z Chin lub Japonii.

Można poszukać jej także w znanych marketach dyskontowych:

  • Sklepy z orientalną żywnością
  • Auchan
  • Lidl
  • Kaufland

Sklepy te często tworzą promocje na produkty z różnych regionów, a wiele z nich ma również specjalną półkę z towarami prosto z Azji, wśród których znaleźć możemy tę aromatyczną przyprawę, 1 kilogram pasty miso to koszt ok. 20-25 złotych.

Czytaj również  Co to znaczy lmao

Pasta miso – gdzie kupić przez internet?

Jak większość produktów, także pastę miso łatwiej będzie nam kupić online. W sieci działa sporo witryn internetowych, oferujących sprzedaż wysyłkową produktów z różnych części kuli ziemskiej. Poszukując pasty miso warto odwiedzić portal kuchnieswiata lub też poszukać ciekawych ofert na popularnym Allegro, gdzie swój asortyment zamieszczają sklepy z całej Polski.

Propozycje konkretnych producentów znaleźć można także na wyszukiwarce ofert Ceneo. Koszt pasty miso online jest podobny do ceny, jaką oferują sklepy stacjonarne, choć jeżeli dobrze poszukamy, z pewnością znajdziemy fajne promocje.

  • Ceneo
  • Allegro
  • Kimchi.pl
  • Zakupyauchan.pl
  • slodkokwasny.pl

Zamawiając pastę w sieci, nie można zapominać o uwzględnieniu kosztów dostawy.

Pasta miso to popularna w kuchni azjatyckiej przyprawa do zup, sosów i potraw wytrawnych, która charakteryzuje się wysoką wartością odżywczą. Co więcej, produkt ten w ciekawy sposób podkreśla smak jedzenia, nadając mu charakterystycznej nutki.

Wiemy już, gdzie kupić pastę miso, a więc, jeżeli chcemy poeksperymentować kulinarnie lub też jesteśmy miłośnikami kuchni azjatyckiej, warto wyposażyć w nią swoją szafkę z przyprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *