Rozrywka

Pancetta gdzie kupić

Pancetta to dojrzewający boczek wieprzowy, którego popularność ma początek w kuchni włoskiej. Tradycyjna Pancetta zwijana jest w rulon, a jej przygotowanie obejmuje moczenie w solance z pieprzem i dojrzewanie. Nie wykorzystuje się w tym procesie obróbki cieplnej. Gdzie można kupić pancettę?

Pancetta – dlaczego warto kupić?

Pancetta to rodzaj suszonego boczku, który pochodzi z Włoch. Jego dojrzewanie odbywa się w aromatycznych przyprawach, które nadają produktowi końcowemu specyficznego delikatnego smaku. Czasami pancetta bywa wędzona na zimno. W centralnych i południowych Włoszech boczek nie jest rolowany i przyrządza się go bez zwijania.

Najczęściej pancetta podawana jest bez obróbki, czyli na surowo. Boczek świetnie komponuje się z rukolą, oliwkami lub dojrzewającymi serami, aczkolwiek można go wykorzystać do różnego rodzaju przystawek lub przekąsek.

We Włoszech wykorzystuje się tego typu boczek do dekorowania pizzy, stanowi on także jeden z podstawowych składników carbonarry i sosu bolońskiego.

W postaci surowej pancetta świetnie sprawdzi się jako dodatek do sałatek lub kanapek. Czasem przygotowuje się z niej także skwarki do pierogów.

Zastosowanie tego przysmaku jest dość szerokie i pozwala na wykazanie się kulinarną kreatywnością. Miłośnicy kuchni włoskiej z pewnością będą chcieli wiedzieć, gdzie można kupić boczek pancetta.

pancetta gdzie kupic

Pancetta – gdzie kupić stacjonarnie?

Boczek pancetta to produkt, charakterystyczny przede wszystkim dla kuchni włoskiej. W Polsce najłatwiej jest go znaleźć w marketach dyskontowych, takich jak Lidl, Carrefour czy Tesco. Warto szukać promocji w takich miejscach, zwłaszcza gdy któreś z nich oferuje tzw. tydzień włoski.

  • Carrefour
  • Sklepy z włoską żywnością
  • Auchan
  • E.Leclerc
  • Lidl

Pancetta może pojawić się też w niektórych lokalnych sklepach mięsnych, choć nie jest to produkt oferty standardowej. Cena za kilogram włoskiego boczku wynosi ok. 80-90 złotych, więc można powiedzieć, że zaliczany jest on do towarów luksusowych.

Czytaj również  Pierwsza strona zeszytu do historii - Jak ozdobić?

Pancetta – gdzie kupić przez internet?

Boczek pancetta dostępny jest także w sprzedaży internetowej. Poszukując tego specyficznego produktu, warto zajrzeć na wyszukiwarkę ofert Ceneo lub portal Allegro. Oczywiście włoski boczek najlepiej kupować od sprawdzonych sprzedawców, a więc w sklepach internetowych, cieszących się renomą wśród klientów.

Pancettę znajdziemy też w okresowych promocjach internetowych sklepów dyskontowych marketów sieciowych. Pamiętajmy, że pancetta to produkt spożywczy, a więc, zamawiając go online, należy dokładnie zapoznać się z warunkami dostawy.

  • italsmaki.pl
  • frisco.pl
  • ceneo.pl
  • allegro.pl

Pancetta, czyli dojrzewający boczek wieprzowy to przysmak kuchni włoskiej, który świetnie nadaje się do przystawek i różnych potraw z dojrzewającym serem czy rukolą. Stanowi także standardowy składnik popularnej i lubianej carbonarry.

Gdzie kupić boczek pancetta? Trudno go znaleźć w standardowej ofercie sklepów spożywczych, warto jednak wyłapywać promocje, związane z danym regionem. Pancettę znajdziemy także w ofercie sklepów stacjonarnych i online z żywnością pochodzącą z Włoch.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *