Palo santo gdzie kupić

Palo santo (bursera graveolens) to gatunek drzewa, rosnący głównie w Peru, na Ekwadorze oraz w innych krajach Ameryki Południowej. Roślina ta należy do tej samej rodziny, co mirra czy kopal. Nazwa palo santo w tłumaczeniu oznacza święte drzewo i od wieków stanowi stały element różnorodnych obrzędów, wykonywanych przez szamanów. W dzisiejszych czasach palo santo wykorzystuje się głównie do odstraszania owadów lub jako element, mający pomóc w pozbyciu się negatywnej energii. Gdzie można kupić palo santo i jakie ma właściwości?

Palo santo – dlaczego warto kupić?

Palo santo można wykorzystać na wiele sposobów. Bardzo często stosowane jest w trakcie medytacji, gdyż oczyszcza umysł, pomaga uzyskać harmonię ducha i się wyciszyć. Drewienko palo santo popularne jest w ludowych obrzędach w procesie oczyszczania. Według wierzeń ma moc usuwania złej energii i ochrony tej dobrej. Niektórzy szamani twierdzą, iż przynosi szczęście.

Święte Drzewo koi zmysły i uspokaja nerwy. Ponadto ma liczne właściwości zdrowotne. W medycynie ludowej palo santo stosowane jest do zwalczania infekcji wirusowych i grzybiczych.

Połączone z aromatyzowaną żywicą może przyspieszać leczenie przeziębienia i grypy, a także wspomagać redukcję objawów migreny, choroby lokomocyjnej oraz astmy.

Szacuje się, że święte drzewo może łagodzić także dolegliwości w obrębie brzucha oraz związane ze zwyrodnieniem stawów.

palo santo gdzie kupic

Palo santo – gdzie kupić stacjonarnie?

Chcąc kupić palmo santo, możemy znaleźć je w formie:

  • drewienek – zazwyczaj w postaci szczapek, jednak można znaleźć także wiórki drewna lub drewno mielone. Drewienko należy zapalić, a wydzielany przez nie zapach posłuży do okadzenia wybranego obszaru i zadziała na zmysły;
  • żywicy – charakteryzuje się intensywnym zapachem. Żywicę kładzie się na rozgrzanym w kadzielnicy węgielku, a gdy zacznie się topić, będzie wydzielać aromat;
  • olejku – olejek eteryczny palo santo wytwarzany jest z drewna lub owoców drzewa.

Gdzie kupić palo santo stacjonarnie? Może to być trudne zadanie, ponieważ tego typu produkt dostępny jest raczej tylko w specjalistycznych sklepach. Jeżeli w naszej okolicy nie ma żadnego punktu z produktami ludowymi lub szamańskimi, lepiej zdecydować się na zakup online.

Palo santo – gdzie kupić online?

Zakup palo santo online będzie z pewnością łatwiejszy. Ofert można poszukać na popularnym Allegro lub w wyszukiwarce Ceneo. Warto również odwiedzić witryny, oferujące olejki eteryczne, kadzidła i inne naturalne produkty do medytacji i relaksacji.

Kupując online, z pewnością łatwiej nam będzie znaleźć nie tylko samo drewienko, ale różne jego formy.

  • zielonysklep.com
  • Allegro
  • Ceneo
  • Cosibella.pl
  • wayusa.pl

Palo santo nazywane jest świętym drzewem ze względu na jego właściwości uspokajające i pomagające uzyskać spokój ducha. Ta roślina ma jednak także sporo innych właściwości leczniczych i w medycynie naturalnej wykorzystywana była do leczenia zakażeń wirusowych i bakteryjnych.

Gdzie można kupić palo santo? Stacjonarnie pojawia się głównie w sklepach z produktami do relaksacji lub w salonach masażu. Znacznie szersza jest oferta produktu online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *