Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Orlen Vitay – punkty za paliwo

Posted by

orlen vitay

Orlen, podobnie jak wiele innych firm udostępnia swoim klientom możliwość dołączenia do programu Orlen Vitay. Vitay Club to program lojalnościowy, który daje możliwość zbierania punktów za tankowanie paliwa jak również zakupy na stacjach. Użytkownicy otrzymują na stacjach Orlen punkty za paliwo oraz zakupy według określonych stawek. Możliwość korzystania daje tradycyjna karta VItay jak również aplikacja.

Orlen Vitay punkty za paliwo

Karta Orlen Vitay umożliwia zbieranie punktów na koncie użytkownika. Klienci otrzymują punkty za paliwo według przelicznika w zależności od ilości zatankowanego paliwa jak również za zakupy na stacji.

Dodatkowo mają możliwość skorzystania z kuponów, z których wiele jest kuponami wielokrotnego użytku, ważnymi zazwyczaj miesiąc.

Zebrane punkty można bez problemu wymienić na nagrody. Mogą to być nagrody rzeczowe jak również rabaty na paliwo czy usługi oferowane na stacjach. Możliwości wymiany zależne są od tego, co oferuje konkretna stacja.

Karta Orlen Vitay

Aby móc zbierać punkty na stacjach Vitay konieczna jest karta Vitay. Punkty Vitay przypisywane są bowiem do danej karty, która zostanie okazana podczas płacenia rachunku. Może to być wirtualna karta Vitay jak również tradycyjna, plastikowa.

Klub Vitay Orlen dostępny jest dla wszystkich pełnoletnich osób, zainteresowanych uczestnictwem. Nawet w sytuacji gdy karta zostanie zgubiona, można ją odzyskać jak również uzbierane punkty. Plusem jest to, iż zebrane punkty mają 3 lata daty ważności.

Jak założyć kartę Orlen Vitay?

W celu założenia karty Orlen Vitay ne musisz ograniczać si ędo jednego sposobu. Można ja otrzymać podczas zakupów na stacji, poprzez rejestrację na stronie czy w aplikacji. Plusem na pewno jest to, iż już posiadaną kartę można dodać w aplikacji czy do konta utworzonego na stronie.

 1. Zarejestruj się na portalu https://www.vitay.pl/moje-dane.html
 2. Wyrób kartę podczas zakupów na stacji
 3. Zarejestruj się w aplikacji mobilnej
Czytaj również  Kod banku ING Swift IBAN BIC

Aby wiedzieć, jak zarejestrować kartę Vitay niezbędny jest jej numer. Wówczas podczas rejestracji konta na stronie lub w aplikacji można dodać kartę, tym samym przenosząc uzbierane na niej punkty. Program Vitay ciągle się zmienia, aby dostosować się do oczekiwań użytkowników.

Jak przelać punkty Vitay z karty na kartę?

Orlen Vitay daje możliwość korzystania z karty głównej i kart dodatkowych. Często więc pojawia się pytanie, jak przelać punkty Vitay z karty na kartę. Takiej możliwości jednak nie ma, a jeśli ktoś korzysta z karty dodatkowej, wówczas zbierane punkty powiększają pule punktów konta głównego.

 • nie ma takiej możliwości

To dobre rozwiązanie na przykład dla rodzin, w których kilka osób korzysta z usług Orlen. Trzeba jednak pamiętać, iż tylko główny użytkownik ma możliwość wymiany punktów na nagrody.

Pozostali jedynie je zbierają powiększając pulę konta głównego. Jednakże w przypadku Orlen nagrody za punkty można odebrać stosunkowo szybko.

Czy punktami Vitay można zapłacić za paliwo?

Pośród wielu pytań często pojawia się takie, jak wymienić punkty Vitay. Wiele osób chce wiedzieć także czy punktami Vitay można zapłacić za paliwo. Taka opcja jest dostępna jako jedna z nagród w katalogu Vitay.

Tankowanie za punkty Orlen to skorzystanie z nagród w postaci kuponów o określonej wartości. Aby je zrealizować, trzeba zatankować paliwa za określoną minimalną kwotę, zazwyczaj dwukrotnie wyższą niż wartość kuponu.

Aby wykorzystać punkty Vitay w ten sposób, należy pamiętać o tym że może to robić wyłącznie główny użytkownik.

Zgubiona karta Vitay – co robić?

Zagubienie karty Vitay nie jest dla użytkownika problemem. Program lojalnościowy Orlen umożliwia bowiem uzyskanie duplikatu karty, aby można było bez przeszkód dalej uczestniczyć w programie.

W momencie zgłoszenia faktu zagubienia karta Vitay jest blokowana, aby nikt nie mógł z niej korzystać i wykonać nią transakcji. Uczestnik programu zaś otrzymuje drugą kartę, na którą przenoszone są zebrane do tej pory punkty.

Czytaj również  Jak zarabiać na graniu w gry

W przypadku gdy chodzi o karty wirtualne, zawsze można skorzystać z opcji przypomnienia hasła, bez względu na to czy mowa o dostępie poprzez stronę internetową czy w aplikacji. To jeden z powodów, dla których program Vitay jest wskazywany jako jeden z lepszych. Użytkownicy bowiem nie muszą bać się o utratę zebranych punktów.

Aplikacja Vitay

Jednym ze sposobów dostępu do programu Vitay jest aplikacja Vitay. Dostępna jest w niej wirtualna karta Vitay, umożliwiająca zbieranie punktów w każdej chwili. Dodatkowo aplikacja daje możliwość zwiększenia ilości zebranych punktów.

Służą do tego przede wszystkim kupony, które należy aktywować przed ich użyciem. Zazwyczaj są ważne na okres miesiąca, a wiele z nich może być wykorzystywanych wielokrotnie. Aplikacja Vitay daje także dostęp do historii transakcji oraz danych użytkownika.

Dostępna jest zarówno na telefony z systemem Android jak też IOS.

Aplikacja Vitay jak zainstalować i się zarejestrować?

Instalacja aplikacji Vitay nie jest trudna. Aby mieć pewność korzystania z odpowiedniej, powinna być pobrana ze sprawdzonego miejsca.

Po pobraniu aplikacji należy się zarejestrować. Jeśli ktoś posiada już konto utworzone za pomocą strony internetowej może się w niej zalogować korzystając z takich samych danych. Aplikacja daje możliwość przypisania już posiadanej karty w tradycyjnej, plastikowej formie. Wówczas punkty będą zbierane na jedno konto.

 1. Uruchom sklep Play na telefonie
 2. Wpisz w wyszukiwarkę Vitay
 3. Kliknij zielony przycisk Zainstaluj
 4. Otwórz aplikację
 5. Zaakceptuj regulamin Vitay
 6. Kliknij przycisk Zarejestruj się, zostaniesz przeniesiony do strony w przeglądarce
 7. Wybierz Wirtualną kartę Vitay
 8. Uzupełnij dane osobe
 9. Załóż konta, karta została stworzona.

Daje ona także możliwość szybkiego wyszukania najbliższej stacji Orlen.

Jak dodać kartę Vitay do konta?

Osoby które przystąpiły do programu otrzymując kartę na stacji mogą ją dodać do swojego konta w aplikacji lub na stronie internetowej. Aby wiedzieć, jak dodać kartę Vitay do konta należy postępować zgodnie ze wskazówkami podczas jego tworzenia.

 1. Uruchom aplikację Vitay
 2. Wybierz opcję „Dodaj kartę bez rejestracji”
 3. Wprowadź numer karty i kliknij przycisk dalej

Potrzebny będzie numer karty Vitay, wydanej na stacji, który należy wpisać w odpowiednim momencie. Dodanie karty Vitay umożliwia przeniesienie na konto zebranych do tej pory punktów. Należy pamiętać o podaniu takich samych danych, czyli adresu mail oraz danych osobowych jak w momencie wyrabiania karty na stacji.

Czytaj również  Gdzie sprzedać złoto

Jednak tradycyjna karta Vitay wciąż może być potrzebna, na przykład podczas wymiany punktów na nagrody.

Jak dodać punkty Vitay z paragonu?

Dokonując transakcji z użyciem karty Vitay na paragonie widnieje ilość punktów przyznanych klientowi. Jednakże odpowiedź na pytanie, jak dodać punkty Vitay z paragonu jest jedna – nie ma takiej możliwości. Jeśli klient nie okazał karty przed wydrukowaniem paragonu, konto Vitay nie zwiększy się o kolejne punkty.

Jeśli jednak została okazana, na paragonie widnieje kwota punktów a nie zostały naliczone na kartę, wówczas można zgłosić reklamację. Dlatego warto zbierać paragony, bowiem w przypadku wątpliwości pozwolą zwiększyć saldo punktów. Zazwyczaj pracownicy stacji pytają klientów o karty Vitay podczas zakupów.

Jak sprawdzić punkty Vitay?

Saldo punktów Vitay można sprawdzić w dowolnej chwili na kilka sposobów. Najszybszy dostęp do tego, jak sprawdzić punkty Vitay mają użytkownicy aplikacji.

Po wejściu w aplikację w panel użytkownika widzą ilość zebranych do tej pory punktów.

Ilość zebranych punktów widnieje również na paragonie, jeśli podczas transakcji została użyta karta Vitay. Saldo punktów można sprawdzić także za pośrednictwem strony internetowej. Można sprawdzić też, na co można wymienić punkty Orlen w zakresie posiadanej ilości.

Na co można wymienić punkty ORLEN?

Dostępne w programie Orlen nagrody za punkty dostępne są dla wszystkich użytkowników programu wystarczy zebrać ich odpowiednią ilość. W katalogu nagród dostępne są nagrody rzeczowe które trzeba zamówić jak również możliwość wymiany punktów na usługi.

 • Bony na film 2D
 • Narzędzia renomowanych firm
 • Sprzęt do domu (żelazka, nawilżacze powietrza, odkurzacz)
 • Nawigacje
 • Radio CB
 • Foteliki samochodowe
 • Płyny do samochodu
 • Bon na Yanosik
 • Sprzęt RTV
 • Różności (walizki, tarcze do darta, parawan plażowy)
 • Narzędzia do ogrodu
 • Naszyjniki i bransoletki
 • Golarki/lokówki

Często użytkownicy pytają, czy punktami Vitay można zapłacić za paliwo. Można skorzystać z opcji wymiany punktów na rabaty na  paliwo o określonej wysokości. Bez problemu punkty można wymienić również na inne nagrody, dostępne natychmiast na stacji. W przypadku niektórych konieczne będzie ich zamówienie w celu dostarczenia na stację.

Tankowanie za punkty Orlen – program lojalnościowy czy warto?

Program Orlen to na pewno wiele korzyści dla jego użytkowników. Tankowanie za punkty Orlen poprzez skorzystanie z kuponów rabatowych na paliwo pozwala na spore oszczędności. Dlatego ilość osób, które decydują się na udział w programie Vitay rośnie z każdym rokiem. warto również sprawdzić co dają karty paliwowe Orlen.

3 odpowiedzi

 1. Awatar wojtek
  wojtek
 2. Awatar Łasuch
  Łasuch
 3. Awatar Bombell.lbn
  Bombell.lbn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *