Technologia

Op.pl co to za poczta – jak się zalogować?

Ostatnia aktualizacja 20 czerwca 2022 przez Redakcja

Posiadanie adresu poczty elektronicznej obecnie jest niemalże obowiązkowe. Wiele osób kontaktuje się coraz częściej właśnie za pomocą kanałów internetowych, wśród których adres poczty e-mail jest bardzo ważny. Chcąc posiadać konta w wielu serwisach należy się rejestrować, posiadając właśnie adres poczty elektronicznej, na który przychodzą nie tylko powiadomienia, ale często również potwierdzenie samej rejestracji na portalu. Osoby zainteresowane posiadaniem poczty elektronicznej bez problemu mogą sobie założyć konto na wielu portalach. Jednym z bardziej popularnych adresów pocztowych jest adres z końcówką op.pl, umożliwiający bezproblemowe posiadanie darmowej skrzynki pocztowej.

Op.pl poczta co to za poczta?

Poczta op.pl to adres poczty elektronicznej, dostępny na portalu Onet. Osoby zainteresowane posiadaniem skrzynki pocztowej na tym portalu bez problemu mogą założyć darmowe konto z niego korzystać.

Op.pl należy do onet.pl

Każdy zainteresowany klient bez problemu może założyć sobie skrzynkę i z niej korzystać. Posiadacze darmowych skrzynek pocztowych muszą się liczyć z tym, że czasem będą otrzymywać reklamy, które pozwalają utrzymać serwis i oferować klientom darmowy dostęp do poczty.

Jednak w opiniach klientów nie jest to zbyt uciążliwe. Ci, którzy maja nieco większe wymagania i nie życzą sobie otrzymywać żadnych reklam, mogą wykupić taką opcję i cieszyć się dostępem do poczty bez żadnych reklam.

Poczta op.pl jak się zarejestrować i zalogować?

Rejestracja i logowanie na portalu Onet nie jest problemem i przede wszystkim nie zajmuje zbyt wiele czasu. aby zarejestrować skrzynkę z adresem op.pl należy przede wszystkim wejść na stronę serwisu Onet, po czym wybrać zakładkę poczta.

  1. Wejdź na stronę onet.pl,
  2. W prawym górnym rogu z menu wybierz „E-Mail”,
  3. Kliknij Zarejestruj się,
  4. Wpisz nazwę poczty i z rozwijanego menu wybierz domenę op.pl,
  5. Kliknij Dalej,
  6. Wprowadź hasło.
Czytaj również  Gry podobne do Tibi - TOP 5 - Również po polsku!

Widnieje na niej opcja „załóż konto”. W kolejnym kroku należy wybrać adres mailowy, który zakończony będzie op.pl. Jeśli wybrana nazwa jest wolna, przechodzi się do kolejnych kroków. Należy ustawić hasło zgodnie ze wskazówkami, po czym można dodatkowo zdecydować się na dodatkowe zabezpieczenie w postaci weryfikacji kodem SMS.

Jest ona opcjonalna, i można ją pominąć. Na koniec pozostaje uzupełnienie danych osobowych, i pozostaje jedynie zalogowanie się do własnej skrzynki pocztowej.

Proces logowania na poczta.op.pl jest prosty – wystarczy podać pełny adres mailowy wraz z końcówką op.pl i wpisać ustalone hasło.

Op.pl czy warto?

Użytkownicy, którzy korzystają z poczty op.pl polecają ją swoim znajomym. Skrzynka jest bardzo intuicyjna i nie sprawia problemu z poruszaniem się pomiędzy folderami.

Posiadacze skrzynek, zarówno płatnych jak i darmowych mogą bez problemu samodzielnie zarządzać folderami, aby stworzyć takie, które ułatwią im korzystanie z poczty.

Ponadto poczta daje możliwość ustawienia bardzo wielu powiadomień, dzięki czemu w każdej chwili użytkownik jest powiadamiany o nadejściu nowych wiadomości na skrzynkę.

Nawet w darmowej opcji poczta.op.pl daje bardzo wiele możliwości i może być dowolnie dopasowywana do potrzeb danego użytkownika. Nie dziwi więc fakt, że z każdym rokiem korzysta z niej coraz więcej osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *