Olej sezamowy gdzie kupić

Olej sezamowy jest uznawany za najstarszy olej świata i od zawsze wiadomo, że ma w sobie mnóstwo cennych składników. Są one istotne dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Wśród składników znajdują się nienasycone kwasy tłuszczowe, sezamina, lecytyna, fosfor, cynk i magnez. Olej sezamowy jest również źródłem witamin z grupy B, D i E, wapnia oraz żelaza. Olej sezamowy można kupić w supermarketach oraz sklepach ze zdrową żywnością.

Wystarczy spożywać 2 łyżki dziennie, aby pokryć dzienne zapotrzebowanie na wszystkie zawarte w nim składniki. Na przykład dostarczanie witaminy B wpływa pozytywnie na zwalczanie objawów chorób serca, zmniejszanie ryzyko zawału. Poziom cholesterolu jest natomiast obniżany przez sezaminę oraz wapń.

Olej sezamowy – dlaczego warto kupić?

Regularne spożywanie oleju sezamowego wpływa pozytywnie na zdrowie, zwłaszcza dobrą kondycję serca. Warto kupić olej sezamowy i spożywać produkt w podstawowej formie lub dodawać odrobinę do przyrządzanych codziennie potraw.

Olej sezamowy jest również składnikiem wielu kosmetyków, z uwagi na jego właściwości nawilżające i relaksacyjne.

Sprawdza się jako dodatek do olejków do ciała, kąpieli, czy kremów wspomagających pielęgnację skóry. Dzięki temu możliwe staje się regulowanie pracy gruczołów.

Ze wszystkich powyższych względów warto kupić olej sezamowy i stosować go nie tylko w kuchni, ale też przy wieczornej rutynie pielęgnacyjnej. Duża moc kosmetyczna jest zauważalna ponadto we wpływie na kondycję włosów i paznokci – są one odpowiednio nawilżone i pięknie się prezentują.

olej sezamowy gdzie kupic

Olej sezamowy – gdzie kupić stacjonarnie?

Olej sezamowy można kupić stacjonarnie, w wielu supermarketach, na przykład Carrefourze, czy Rossmannie. Produkt dostępny jest również w sklepach z ekologiczną żywnością, czasami także w Empiku.

  • Carrefour
  • Rossmann
  • Apteki
  • Empik – wybrane sklepy
  • Auchan
  • E.leclerc

Wśród wielu zastosowań i jednocześnie zalet oleju sezamowego jest ochrona skóry głowy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Jest zatem pewnego rodzaju filtrem przeciwsłonecznym, chroni jednocześnie skórę i cebulki włosów.

Niekiedy, olej sezamowy wykorzystuje się do walki z wszawicą, która najczęściej dotyka dzieci uczęszczające do przedszkola. Niewielką ilość płynu nakłada się na skalp i pozostawia przez około pół godziny, dopiero po tym czasie należy spłukać olej.

Olej sezamowy – gdzie kupić przez Internet?

Zdecydowanie większe możliwości zakupu oleju sezamowego są w Internecie, produkt jest dostępny na wielu stronach. Jako przykłady można podać:

  1. LuckyWitamin.com,
  2. Erli.pl,
  3. Notino.pl,
  4. Naturini.pl

Przykładów jest znacznie więcej, dotyczy to zarówno zastosowania w kosmetykach, jak i kuchni. W tym drugim przypadku na uwagę zasługuje specyficzny, lekko orzechowy zapach i smak. Dlatego jest najczęściej używany w kuchni azjatyckiej, jak składnik potraw wytrawnych i słodkich. W kuchni europejskiej olej sezamowy używa się regularnie jako sposób ozdabiania dań, czy wzbogacania przygotowywanych sałatek. Olej sezamowy, zarówno ten kupiony stacjonarnie, jak i internetowo nie nadaje się do smażenia, ponieważ traci niezbędne właściwości. Warto sprawdzić również gdzie kupić olej z drzewa herbacianego i olej lniany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *