Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Olej lniany gdzie kupić i za ile?

Posted by

gdzie kupić olej lniany

Niezwykle korzystne właściwości różnych olei naturalnych znane są ludzkości od tysięcy lat. Te tłuste ciecze mają bowiem zbawienny wpływ na zdrowie człowieka – zarówno przyjmowane doustne, jak i stosowane podczas kuracji zewnętrznych. I właśnie w celu poprawy stanu zdrowia lub urody stosowane były już w czasach starożytnego Egiptu. Ta wiedza przetrwała próbę czasu oraz, co więcej – najnowsze badania potwierdzają te wyjątkowe korzyści stosowania olejów.

Na dobrą sprawę każdy wysokiej jakości kosmetyk składa się z oleju – jest to najczystsza, najszlachetniejsza forma substancji tłustej, która jest doskonale przyswajana oraz tolerowana przez ludzki organizm. Nie inaczej sprawy mają się z olejem lnianym, który jest prawdziwą perłą w koronie olei naturalnych. Przyjrzyjmy się więc bliżej tej niezwykłej substancji.

Olej lniany – dlaczego warto go kupić?

Na dobry początek warto wspomnieć, że tłuszcze według wielu badań są najlepszą formą przyswajalnego przez człowieka pokarmu. Dzieje się tak między innymi dlatego, że to w tłuszczach rozpuszcza się większość znanych nam witamin oraz związków mineralnych. Co więcej, ludzki organizm ewolucyjnie jest przystosowany do diety opartej na tłuszczach, ponieważ ten rodzaj diety przez wiele stuleci wyznaczał energetycznej gospodarce człowieka sposób działania organizmu.

Olej lniany z kolei jest jednym z najlepszych źródeł najbardziej jakościowych kwasów tłuszczowych – Omega-3 i Omega-6, które są doskonałym składnikiem każdej zrównoważonej diety oraz – co ważne – powstrzymują rozwój komórek rakowych. Oprócz tego obniża poziom „złego” cholesterolu we krwi oraz zawiera mnóstwo witaminy A, C, E oraz witaminy z grupy B.


Olej lniany – gdzie kupić stacjonarnie?

Oleju lnianego powinniśmy poszukiwać przede wszystkim w aptekach. Oferowane w aptekach oleje będą zawierały korzystniejszy stosunek kwasów Omega-3 do Omega-6, co jest kluczowym aspektem oceny jakości oleju. Naturalne, taki olej znajdziemy również w ofercie większości dużych sieci sklepów spożywczych i supermarketów – na półkach Lidla, Biedronki, Kauflandu czy Carrefour’a. Tej substancji możemy również szukać w sklepach zielarskich i u lokalnych producentów.

 • Lidl
 • Biedronka
 • Kaufland
 • Carrefour
 • Sklepy z eko żywnością
Czytaj również  Wasabi gdzie kupić

Produkty te zdobywają ostatnio na popularności a co za tym idzie, powstają nowe firmy zajmujące się tłoczeniem olei spożywczych. Dzięki temu konsumenci mają bardzo szeroki wybór.

Olej lniany – gdzie kupić w internecie?

W dzisiejszych czasach z pewnością zakup oleju lnianego w internecie nie będzie dużym problemem. W sieci znajdziemy dziś multum sklepów, które oferują produkty charakterystyczne dla różnych diet. Moda i nacisk na zdrowe odżywianie w społeczeństwie są zdecydowanie zauważalne – powstaje coraz więcej sklepów internetowych ze zdrową, bio, czy eko żywnością. Mając to na uwadze, jedynym naszym zmartwieniem będzie bogactwo wyboru.

 • Ceneo
 • Frisco
 • Allegro
 • Bee

W takim wypadku jednak powinniśmy zwracać uwagę na datę ważności produktu i czas wysyłki. Warto pamiętać, że jakość nie zawsze idzie w parze z najniższą ceną.

Ile kosztuje olej lniany?

Cena oleju lnianego nie należy do najtańszych, chociaż wszystko zależy do czego będziemy porównywać. Olej lniany jest dużo tańszy od oleju z czarnuszki a biorąc pod uwagę ile powinno wypijać się go dziennie to szybko okażę się, że dzienny wydatek wyniesie kilkadziesiąt groszy. Poniżej pokazujemy przykładowe ceny oleju lnianego:

 • Carrefour – 8,15 zł /250ml
 • Bee.pl – 12,99 zł /500ml
 • Lidl – 7.99 zł / 250ml przy zakupie dwóch butelek 5,99 zł

Prezentowane ceny naturalnie mogą ulegać zmianie.

Gdzie kupić olej lniany do włosów?

Tutaj wybór również jest szeroki. Olej lniany do włosów, jako skuteczny i zdobywający coraz większą popularność kosmetyk, jest dostępny w drogeriach i aptekach. Z tego powodu cieszy się dużą popularnością u kobiet i nie tylko. Ten kosmetyk dostaniemy również na allegro i specjalistycznych sklepach internetowych.

Figurujący jako hit w pielęgnacji włosów, często odnajdziemy posty blogerek i blogerów poświęcone tej wyjątkowej, oleistej substancji – wraz z odnośnikami do źródła zakupu. Olej lniany do włosów bardzo często polecany jest także wśród vlogerek na YouTube.

Czytaj również  Rzeżucha gdzie kupić

Gdzie kupić olej lniany do drewna?

Używany w przemyśle meblarskim i budowlanym, olej lniany i tutaj znajduje ogromne zainteresowanie wśród majsterkowiczów. Olej lniany do drewna jest świetnym produktem, którym można zabezpieczyć powierzchnię drewna. Powinniśmy go szukać w sklepach internetowych poświęconym budownictwu i malarstwu. Znajdziemy go również w sklepach plastycznych i na allegro.

Dobrodziejstwa płynące ze stosowania oleju lnianego zdają się nie mieć końca. Ta wyjątkowa substancja pochodzenia naturalnego jest wprawdzie prawdziwym panaceum na problemy zdrowotne oraz prawdziwym eliksirem młodości – nie tylko dla naszego organizmu, ale i dla artykułów przemysłowych i drewna. Warto więc na własną rękę przekonać się o zaletach tego cenionego produktu. Warto więc dać szanse naturze – to wniosek, do którego wydaje się, wszyscy powoli dochodzimy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *