Technologia

Okres rozliczeniowy Plus

Ostatnia aktualizacja 30 marca 2024 przez Redakcja

Nie oszukujmy się nikt nie lubi płacić abonamentów, ale tak samo jak płacimy za prąd tak samo istnieje okres rozliczeniowy w różnych sieciach komórkowych. Okres rozliczeniowy Plus ma dla wielu klientów pewne tajemnice, głównie związane z tym jak go sprawdzić. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż okres rozliczeniowy Plus nie jest taki sam dla wszystkich osób. Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego na temat tego czym jest okres rozliczeniowy Plus, na jakich zasadach działa i jak sprawdzić okres rozliczeniowy Plus dla Twoich usług.

Okres rozliczeniowy Plus

Okres rozliczeniowy to pewien odcinek czasu, w którym usługodawca świadczy swoje usługi a po jego zakończeniu nalicza opłatę. W dzisiejszym świecie, gdzie wszystko jest na abonament chyba nikt nie ma problemu ze stwierdzeniem czym okres rozliczeniowy jest.

Przechodząc do tematu głównego, czyli okresu rozliczeniowego w Plus należy zwrócić uwagę, że trwa on 30 dni podobnie jak u praktycznie wszystkich operatorów. Okres rozliczeniowy jest niezmienny i każdy abonent jest przypisany do jednego z okresów. Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, Plus posiada kilka dat, w których może rozpoczynać się okres rozliczeniowy.

 • Okres rozliczeniowy Plus może zacząć się 1, 5, 9, 17, 21 lub 25 dnia każdego miesiąca.

Osoby przypisywane są do poszczególnych dat okresu rozliczeniowego w momencie podpisywania umowy. Jeżeli jednak doradca o tym nie wspomni albo ty zapomnisz spytać nic się nie dzieje. To jaki masz okres rozliczeniowy w Plus możesz sprawdzić na kilka sposobów. Jednak za nim powiemy o tych sposobach jeszcze trochę informacji.

Przykładowo podpisując umowę 6 dnia miesiąca, będzie obowiązywać cię 9 dzień rozliczenia. Plus ma swoje 6 okresów rozliczeniowych, które trwają dokładnie tak jak poniżej:

 • od 1 dnia miesiąca do ostatniego dnia miesiąca,
 • od 5 dnia miesiąca do 4 dnia kolejnego miesiąca,
 • od 9 dnia miesiąca do 8 dnia kolejnego miesiąca,
 • od 17 dnia miesiąca do 16 dnia kolejnego miesiąca,
 • od 21 dnia miesiąca do 20 dnia kolejnego miesiąca,
 • od 25 dnia miesiąca do 24 dnia kolejnego miesiąca,
Czytaj również  Jak zarejestrować numer - kartę SIM w Plush

Jak sprawdzić okres rozliczeniowy Plus?

Teraz gdy już wiesz wszystko na temat okresu rozliczeniowego Plus, przejdźmy do tego jak sprawdzić ten okres dla swoich usług. Możesz to zrobić na kilka sposobów:

 • Skorzystaj z serwisu https://ssl.plusgsm.pl/
 • Udaj się do salonu sprzedaży i poproś doradcę o sprawdzenie okresu rozliczeniowego
 • Skorzystaj z infolinii Plus

Zakładamy, że najbardziej interesuje Cię pierwsza opcja, dlatego poniżej krótka instrukcja co należy zrobić:

 1. Wejdź na stronę https://ssl.plusgsm.pl/
 2. Zaloguj się
 3. Przejdź do zakładki Płatności -> Ogólne – > Historia płatności
 4. Znajdziesz tam faktury, 6 początkowych cyfr numeru oznacza koniec okresu rozliczeniowego

Jak widzisz jest parę kwestii, o których warto wiedzieć w przypadku okresu rozliczeniowego w Plus. Mamy nadzieję, że ten artykuł wyjaśnił jak dokładnie odbywają się płatności i jak sprawdzić okres rozliczeniowych Plus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *