Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Okres rozliczeniowy Orange

Posted by

okres rozliczeniowy orange

Nikt nie lubi płacić rachunków, ale gdy skończy się okres rozliczeniowy i zacznie kolejny, te generują się automatycznie. Jednym z większych operatorów komórkowych w naszym kraju jest Orange. W tym artykule chcemy powiedzieć Ci trochę o okresie rozliczeniowym Orange, bo jak się okazuje wiele osób zadaje pytania na jego temat. Jak sprawdzić okres rozliczeniowy Orange i od kiedy do kiedy trwa? Zaraz dostaniesz odpowiedzi na te i inne pytania, zapraszamy zatem do sprawdzenia jak działa okres rozliczeniowy Orange.

Okres rozliczeniowy Orange

Czym jest okres rozliczeniowy? Raczej, każdy to wie, ale dla pewności warto przytoczyć definicję. Okresem rozliczeniowym nazywamy pewien odcinek czasu, w którym świadczona jest usługa a za jej dostarczenie w tym okresie pobierana jest opłata. Często określenia „okres rozliczeniowy” używa się odnośnie czasu pracy, ale nie o tym ten wpis.

Dobrze, czyli upraszczając okres rozliczeniowy Orange i w każdej innej firmie to zazwyczaj okres 30 dni, podczas których świadczona jest dana usługa.

Okres rozliczeniowy w Orange to czas, w którym Orange dokonuje rozliczeń za świadczone usługi w stałych okresach. Każdy abonent jest przypisany do jednego z takich okresów. Firma Orange posiada okres rozliczeniowy, który rozpoczyna się w 10 dniach miesiąca:

  • 1, 4, 6, 10, 14, 16, 19, 24, 26, 29 – dni rozpoczynające okres rozliczeniowy.

Co to oznacza w praktyce? Twój okres rozliczeniowy może rozpoczynać się 4 dnia każdego miesiąca. Czyli koniec okresu rozliczeniowego przypada na godzinę 23:59:59 dnia poprzedniego. Po tym czasie naliczana jest opłata i zwracany jest np. Twój pakiet minut.

Sprawdź również:

Zmiana okresu rozliczeniowego Orange

Okres rozliczeniowy nie zawsze musi nam pasować, chcemy np. żeby odnawiał się pierwszego dnia każdego miesiąca, bo łatwiej jest to zapamiętać. Wtedy powstaje pytanie o to czy da się zmienić okres rozliczeniowy Orange.

Czytaj również  Czujnik Halla w telefonie i samochodzie

Niestety Orange nie dopuszcza możliwości zmiany okresu rozliczeniowego. Dlatego jeżeli chcesz, żeby ten rozpoczynał się pierwszego dnia miesiąca, często najlepszym rozwiązaniem jest podpisanie umowy w ostatnich dniach obecnego miesiąca.

Tu ważna uwaga, o ile nie możesz zmienić okresu rozliczeniowego w kontekście dni, o tyle możesz dla niektórych usług zmienić okres rozliczeniowy z miesięcznego na roczny, tyczy się to głównie hostingu Orange i spraw z nim powiązanych.

Jak sprawdzić okres rozliczeniowy Orange?

No dobrze, ale nie każdy tak na dobrą sprawę wie, kiedy przypada jego okres rozliczeniowy. Na szczęście istnieje prosta metoda na to jak sprawdzić okres rozliczeniowy Orange.

  • Zarejestruj się na Mój Orange i tam dokonaj sprawdzenia okresu rozliczeniowego.
  • Pobierz aplikację Mój Orange na telefon

Możesz korzystać z obu wyżej wypisanych metod jednocześnie albo wybrać tą, która bardziej Ci pasuje. Mam nadzieję, że ten artykuł dokładnie odpowiedział na Twoje pytania odnośnie okresu rozliczeniowego Orange.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *