Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Od ilu lat można skakać na Bungee

Posted by

od ilu lat mozna skakac na bungee

Skok na bungee to jedna z najpopularniejszych form ekstremalnej rozrywki. Taki skok można wykonać w wielu miejscowościach w Polsce. Najczęściej skoki organizowane są z budynków, ale jest również sporo miejsc, w których skaczemy z wysokiego dźwigu. Pomimo iż atrakcja należy do ekstremalnych wiele młodych osób chce z niej skorzystać. Nie dziwią więc pytania od ilu lat można skakać na bungee. W tym artykule odpowiemy, czy prawo przewiduje minimalny wiek czy może takiej granicy nie ma.

Od ilu lat można skakać na bungee w świetle prawa?

Skok na bungee to bezpieczna forma rozrywki pomimo sporej adrenaliny, która udziela się nam podczas skoku. Dobry organizator jest gwarancją, że ekstremalne przeżycia będą pamiętane a Tobie nic się nie stanie.

Wypadki zdarzają się jak w każdym tego typu sporcie, jednak mówimy tutaj o bardzo małej liczbie takich zdarzeń, która stanowi ułamek procenta wszystkich skoków.

Podczas skoku powinno być się pod stała opieką instruktora, który dopilnuje prawidłowego zapięcia uprzęży.

Pomimo ryzykownego charakteru skoki na bungee nie posiadają ograniczeń prawnych co do wieku uczestników. Podobnie jak w większości przypadków od chęci zrobienia tatuażu przez chodzenie na siłownię po skakanie na bungee zgodę nieletnim osobom musi udzielić opiekun prawny.

  • Na bungee można skakać bez ograniczeń wiekowych. To organizator decyduje o tym, ile lat musi posiadać uczestnik zabawy.

Brak ograniczeń wiekowych uściślonych przez prawo nie oznacza, że bez problemu wykonasz takich skok. Każdy organizator posiada własne ograniczenia wiekowe, do których należy się dostosować.

Skok na bungee od ilu lat mi pozwolą?

Wiesz już, że to nie prawo jest blokadą przed skokiem a indywidualne obostrzenia organizatorów. W księdze rekordów Guinnessa, najmłodsze dziecko skaczące na bungee miało 8 lat. Jednak większość organizatorów przewiduje skoki wyłącznie dla osób powyżej 16 roku życia za pisemną zgodą rodziców.

  • Większość firm zezwala na skoki na bungee osobom, które ukończyły 16 lat i mają pisemną zgodę rodzica na wykonanie skoku.
Czytaj również  Wymiary bramki do piłki ręcznej

W regulaminach różnych firm może być zawarty zapis o braku minimalnego wieku, o ile waga przekracza określone wymogi. Wiele firm nie zezwala na skoki osobom poniżej 45 kg, nie patrząc na ich wiek.

Od jakiego wieku skok na bungee?

Zbierając wszystkie informacje można wysnuć wrażenie, że skok na bungee zarezerwowany jest dla starszych nastolatków i osób dorosłych, ale tak nie jest.

Przeszukując oferty firm, znajdziemy ogłoszenia o możliwości odbycia skoku nawet przez osoby od 12 roku życia. Należy pamiętać, że nie jest to regułą, i prawdopodobnie będzie trzeba wybrać się w dłuższą podróż, aby dotrzeć w odpowiednie miejsce.

Mam nadzieję, że wiesz już od jakiego wieku jest skok na bungee i będziesz w stanie się do niego przygotować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *