Biznes

Od ilu lat można pracować w Uber Eats?

Ostatnia aktualizacja 3 lipca 2022 przez Redakcja

Uber Eats to jedna z najpopularniejszych aplikacji do zamawiania jedzenia. Funkcjonuje w wielu polskich miastach a kurierzy pracujący dla Uber Eats są doskonale widoczni. Nic więc dziwnego, że wielu naszych młodych czytelników zastanawia się od ilu lat można pracować Uber Eats. Jak się okazuje nie mamy dla nich dobrych wiadomości, gdyż firma wymaga pełnoletności. Sprawdźmy dokładnie, ile trzeba mieć lat aby pracować w Uber Eats jako kurier.

Od ilu lat można pracować w Uber Eats?

Zachęcony brakiem szefa, harmonogramem dopasowanym do potrzeb i przyzwoitymi zarobkami? Tak reklamuje się Uber Eats, do wielu z tych plusów można dołożyć minusy, ale skupmy się na wieku jaki musisz posiadać, aby móc tam pracować.

  • W Uber Eats mogą pracować wyłącznie osoby, które ukończyły 18 rok życia.

Jeśli nie jesteś osobą pełnoletnią nie możesz podpisać umowy z Uber Eats na dostarczanie posiłków. Dokładnie takie same wymogi obowiązują w pyszne.pl czy Glovo.

Informacje o minimalnym wieku pracownika podane są na stronie internetowej Uber.com gdzie czytamy, że niezależnie od wybranego środka lokomocji musisz mieć ukończone co najmniej 18 lat.

Tyczy się to dostaw:

  • Rowerem,
  • Skuterem,
  • Samochodem.

Czy można pracować w Uber Eats nie mając 18 lat?

Niestety na chwilę obecną taka możliwość nie istnieje. Zgodnie z polskim prawem pracę na umowę może podjąć osoba, która ukończyła 15 rok życia, o ile ma ukończoną szkołę podstawową i przejdzie badania medycyny pracy.

Młodociany pracownik nie może również wykonywać szeregu czynności, które mogą mieć negatywny wpływ na jego zdrowie.

Czytaj również  Od ilu lat można pracować w Empiku?

Wszystkie te elementy sprawiają, że dla najmłodszych zarezerwowane są najprostsze prace, a przedsiębiorcy nie chętnie zatrudniają osób poniżej 18 roku życia.

Alternatywy dla pracy w Uber Eats

Co w takim razie można zrobić, żeby dorobić nie będąc osobą pełnoletnią?

Tak jak wspomnieliśmy pozostałe firmy kurierskie również wymagają 18 lat, dlatego zachęcamy do rozejrzenia się za pracą w MC Donalds czy przy roznoszeniu ulotek.

Czy praca w Uber Eats się opłaca?

Zacznijmy od tego, że jest to typowa praca na akord, co oznacza, że dostaje pieniądze od zrealizowanego zamówienia.

W okresie wiosenno-letnim do pracy w Uber Eats zatrudnia się wiele nowych osób a zamówień wbrew pozorom nie przybywa. W rezultacie zarobki jakimi reklamuje się firma 4000 – 5000 brutto miesięcznie mogą być trudne do osiągnięcia.

Najlepszym okresem na pracę w Uber Eats jest praca przy niesprzyjających warunkach pogodowych. Jeśli jesteś wytrwałą osobą i widzisz, że za oknem pada deszcz albo wieje silny wiatr to prawdopodobnie liczba kurierów w tym czasie jest mniejsza, a ty możesz liczyć na stały napływ zamówień.

W sieci można znaleźć wiele przykładów osób, które są w stanie zarobić około 30zł/h.

Mamy nadzieję, że wiesz już od ilu lat można pracować w Uber Eats oraz czy ta praca się opłaca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *