Biznes

Od ilu lat można pracować w MC i KFC?

Ostatnia aktualizacja 17 stycznia 2024 przez Redakcja

Od ilu lat można pracować w MC Donalds i KFC? Takie pytania zadaje wielu nastolatków, która zamierza dorobić na wakacje albo zakup czegoś na czym im zależy. Jak się okazuje dwie największe sieci fast foodów dopuszczają prace dla nieletnich. Mało tego ich oferta wydaje się bardzo atrakcyjna przykładowo MC Donalds oferuje nieletnim pracownikom umowę o pracę. Sprawdźmy zatem od ilu lat można pracować w KFC i MC Donalds oraz z jakimi zarobkami się to wiąże.

Od ilu lat można pracować w MC Donalnds?

Odpowiadając na pytanie od ilu lat można pracować w MC Donalds warto odwołać się do przepisów prawa i samego regulaminu MC.

Od niedawna za pracownika młodocianego uznaje się osobę, która ukończyła 15 rok życia.

Nie ma to jednak wpływu na rekrutację w MC Donalds i KFC.

  • W MC Donalds można pracować od 15 lat

Jak widzisz praca w MC Donalds jest możliwa nawet dla osób mających 15 lat, podobnie ma się sytuacja w sieci KFC.

MC Donalds praca dla nieletnich

Zacznijmy może od tego, że praca w MC Donalds dla nieletnich nie zawsze jest dostępna. Choć rekrutacja teoretycznie jest ciągła, to osoby młodociane najczęściej zatrudniane są w okresie wakacyjnym. Biorąc pod uwagę obowiązek szkolny nastolatków i urlopy pracowników jest to najlepsze rozwiązanie dla obu stron.

Nie wszystkie restauracje MC Donalds zatrudniają osoby młodociane. Jeżeli masz 15 bądź 16 lat najlepiej będzie skontaktować się z restauracją, w której chcesz pracować.

Czytaj również  Jak poprawnie księgować koszty?

Osoby niepełnoletnie nie mogą wykonywać takich samych obowiązków jak dorośli pracownicy. MC Donalds i KFC przestrzegają tych zasad, dlatego jeżeli jesteś rodzicem nie musisz obawiać się o swoje dziecko.

Osoba w wieku 15 i 16 lat nie może brać nadgodzin i pracować w godzinach nocnych. Dostanie pracy jest możliwe wyłącznie po otrzymaniu zaświadczenia lekarskiego dopuszczającego do pełnienia określonych prac.

Pracownik młodociany będzie wykonywał najlżejsze prace, nie związane z przygotowywaniem posiłków.

Od ilu lat można pracować w KFC?

od ilu lat mozna pracowac w kfc

Wiesz już całkiem sporo o pracy dla nieletnich w MC a od ilu lat można pracować w KFC? W Wielu nieaktualnych artykułach można znaleźć informację, że w KFC mogą pracować wyłącznie osoby po 18 roku życia. Od kilku lat KFC zatrudnia również osoby młodociane od 16 roku życia.

  • W KFC można pracować od 16 lat

Zmiana minimalnego wieku wynika z dostosowania się do działań konkurencji. Minimalny wiek pracowników KFC również ściśle określony jest przez prawo, możliwe że niedługo zostanie obniżony o kolejny rok, ale na razie nic o tym nie wiadomo.

KFC praca dla nieletnich

Praca dla nieletnich w KFC rządzi się podobnymi prawami do tej w MC Donalds. Jako młodociany pracownik nie możesz wykonywać określonych prac, dlatego najczęściej Twoja praca będzie ograniczona do obsługi klienta i wydawania posiłków na Sali.

Pracując w KFC i będąc osobą nieletnią zapewne bez większych problemów dogadasz się z pracodawcą co do godzin Twojej pracy. Jednak pamiętaj, że to praca jak każda inna i branie niezapowiedzianych urlopów czy nie przyjście do pracy bez powodu może skutkować rozwiązaniem umowy.

Jednak zakładam, że jesteś osobą ambitną skoro w młodym wieku chcesz pracować, więc planujesz rzetelni wykonywać swoje obowiązki. Osoby nieletnie nie mogą wykonywać nadgodzin oraz pracować w nocy.

Czytaj również  Ramka na tablice rejestracyjne. Sposób na tanią i skuteczną reklamę!

Praca w MC Donalds dla nieletnich zarobki

Minimalne zarobki w MC Donalds niezależnie od wieku określone są przepisami prawa. Nie możesz zarabiać na godzinę mniej niż określa to minimalna krajowa.

  • Nieletni w MC Donalds może zarobić około 19,70 zł brutto na godzinę.

Brutto to stawka podana razem z podatkami, do Twojej kieszeni ostatecznie trafi około 14,5 zł za każdą przepracowaną godzinę. Łatwo w ten sposób można policzyć, że pracując 4 godziny dziennie, czyli pół etatu zarobisz około 1160 zł.

Zarobki w dużej mierze zależą od miasta, w którym przyjdzie Ci pracować oraz samego właściciela lokalu. Jako młodociany pracownik nie możesz liczyć na wyższe zarobki związane z pracą w godzinach nocnych czy przy nadgodzinach.

Praca w KFC dla nieletnich zarobki

Zarobki w KFC dla osób nieletnich również określone są w prawie, a przynajmniej ich minimalna wysokość. Stawki kształtują się na podobnym poziomie do tych w MC Donalnds.

  • Nieletni w KFC zarobi około 19,70 zł brutto

Zwróć uwagę, że mówimy o kwocie brutto, faktycznie po przepracowaniu 100 godzin otrzymasz do ręki lub na swoje konto 1450 zł. Naturalnie wynagrodzenie może być wyższe, ale nie może być niższe.

To by było już na tyle w temacie pracy w MC Donalds i KFC dla nieletnich. Mamy nadzieję, że wiesz od ilu lat można pracować w KFC i MC, co zachęci Cię do podjęcia pierwszej pracy w życiu i dorobienia na wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *