Biznes

Od ilu lat można pracować w Glovo?

Ostatnia aktualizacja 3 lipca 2022 przez Redakcja

Praca kuriera Glovo wydaje się być idealną formą zarobku dla osób nieletnich. Nieskomplikowana praca, w której można zarobić fajne pieniądze i sami sobie ustalamy godziny w jakich pracujemy. Niestety rzeczywistość jest brutalna i zgodnie z obecnym regulaminem Glovo pracę mogą podjąć wyłącznie osoby pełnoletnie. Dlaczego Glovo podchodzi tak restrykcyjnie do tego tematu i czy da się jakoś ominąć te obostrzenia? Sprawdźmy od ilu lat można pracować w Glovo.

Od ilu lat można pracować w Glovo?

Informacja o wieku potencjalnych pracowników Glovo jest ogólnodostępna i widnieje na stronie. Czytamy tam:

Dodatkowymi wymogami są pełnoletność oraz posiadanie własnego pojazdu.

Nie jest to zapewne najlepsza informacja dla osób poniżej 18 roku życia, który myślały o letnim dorobieniu. Dodatkowo Glovo nie funkcjonuje we wszystkich miastach, chociaż ta lista stale się powiększa.

Dlaczego Glovo jest od 18 lat?

Aplikacja Glovo funkcjonuje na wielu rynkach, dostosowanie się do lokalnych przepisów pracy dla nieletnich stwarzałoby wiele problemów, wymagało nakładu pracy i kosztów. Ustalenie wieku pełnoletności rozwiązuje ten problem.

glovo od ilu lat praca

Glovo nie ogranicza użytkowników pod kątem tego w jaki sposób dostarczają dania do klientów. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest dostawa rowerowa, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby dowozić jedzenie autem, a na poruszanie się tym pojazdem w wielu krajach wymagana jest pełnoletność.

Regulamin Glovo jednoznacznie określa wiek potencjalnych pracowników na 18 lat.

Czy da się pracować w Glovo nie mając 18 lat?

Niestety, nie ma takiej możliwości. Byłoby to złamaniem regulaminu, proces rejestracyjny wymaga przesłania skanu dowodu osobistego.

Jeśli przyjdzie Ci do głowy przesłanie skanu dowodu tożsamości innej osoby z rodziny, nawet jeśli odbędzie się to za jej zgodą to odradzamy.

Jest to jawne łamanie regulaminu i może skutkować problemami.

Czytaj również  Dotacje a subwencje - jakie są różnice?

Jaki jest minimalny wiek pracownika w Polsce?

Teoretycznie Glovo mógłby dopuścić do pracy nawet osoby w wieku 15 lat. Od dnia 01.09.2018 w Polsce można w pełni legalnie pracować mając 15 lat, granica została przesunięta o rok w dół. Jednak młodociany pracownik musi mieć ukończoną szkołę podstawową oraz zaświadczenie lekarskie o możliwości wykonywania zawodu.

Jeśli nie masz 18 lat, możesz rozważyć pracę przy roznoszeniu ulotek albo w MC Donalds (zatrudnia od 16 lat).

Ile zarabia kurier Glovo?

Przechodząc przez proces rejestracji dostajemy informację, że średnie zarobki w Glovo to od 6 do 8 tys. brutto. Wydaje się to być nienajgorszą pensją, jednak należy doliczyć dodatkowe koszty i fakt, że nie zawsze będziesz mieć zlecenia.

Rzeczywiste wynagrodzenie w Glovo w największych polskich miastach może oscylować w granicach 30 zł netto na godzinę. Występuje tu wiele zmiennych, więc każdy kurier zarabia inaczej i nie można podać stałej kwoty.

Mamy nadzieję, że wiesz już od ilu lat można pracować w Glovo i dlaczego jest to 18 rok życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *