Biznes

Od ilu lat można pracować w Biedronce?

Ostatnia aktualizacja 4 lipca 2022 przez Redakcja

Biedronka to jeden z największych pracodawców w naszym kraju. Sklepy sieci Biedronka występują niemal w każdym polskim mieście a sama firma jest doskonale znana z częstych naborów do pracy. Szczególnie w okresie letnim pojawiają się zapytania od ilu lat można pracować w Biedronce. Jak się okazuje wszystkie osoby muszą niestety poczekać do wieku pełnoletniego. Sprawdźmy zatem ile lat trzeba mieć, żeby móc pracować w Biedronce.

Od ilu lat można pracować w Biedronce?

Biedronka zatrudnia głównie kasjerów, ale zdarzają się również ogłoszenia dotyczące kierowników sklepu czy wsparcia pracy sklepu.

Zwłaszcza ta trzecia z wymienionych opcji wdaje się być idealnym rozwiązaniem dla młodocianych pracowników. Praca polega na przyjmowaniu dostaw czy dbaniu o ekspozycję w sklepie.

Pomimo niskiego skomplikowania do jej wykonywania potrzebne jest 18 lat podobnie jak do wszelkich innych prac w Biedronce.

  • W Biedronce można pracować po ukończeniu 18 roku życia.

Do pracy przyjmowanie są studenci i uczniowie techników oraz liceów, jednak dopiero po osiągnięciu 18 roku życia.

Przytoczone ograniczenia wiekowe tyczą się wszystkich stanowisk na jakie prowadzona jest rekrutacja w Biedronce.

Praca z dziećmi na lato w Biedronce

Jak czytamy w komunikatach prasowych Biedronka zachęca do korzystania z pracy w delegacji, głównie w nadmorskich miejscowościach. Jest to związane ze wzmożonym ruchem w tych miastach w okresie letnim.

Jednym z magnesów ma być możliwość pracy wspólnie z dorosłym dzieckiem. Pełnoletnie dzieci pracowników Biedronki zatrudniane są na umowę zlecenie. Jednak nawet one nie mają szansy na rozpoczęcie pracy przed ukończeniem 18 roku życia.

Od ilu lat można pracować Polsce?

Biedronka podobnie jak wielu innych pracodawców decyduje się zatrudniać wyłącznie osoby pełnoletnie, gdyż młodociani pracownicy nie mogą wykonywać wszystkich obowiązków a dodatkowo mogą pracować w określonych przedziałach godzinowy.

Czytaj również  Karta lunchowa Edenred

Od roku 2019 w Polsce leganie na umowę może zostać zatrudniona osoba, która ukończyła 15 rok życia. Jednak musi posiadać ukończoną szkołę podstawową oraz przejść badania medycyny pracy.

Młodociany pracownik nie może wykonywać zajęć nadmiernie obciążających organizm i często delegowany jest do najprostszych prac jak obsługa klienta na sali w restauracji, sprzątanie czy wykładanie towarów na półki.

Pracodawcy zdecydowanie więcej korzyści mają z zatrudnienia osoby pełnoletniej i z ich perspektywy nie ma sensu inwestować w osobę, która nie ukończyła 18 lat.

Alternatywy dla pracy w Biedronce

Czy to znaczy, że nie mając 18 lat nie znajdziesz pracy? Oczywiście, że nie, ale nie będzie to takie łatwe. Firmą, która zachęca do pracy w lato osoby nieletnie jest MC Donalds, jednak nie każda restauracja przyjmuje takie osoby. Podobnie ma się sprawa z KFC, nie warto szukać ogłoszeń w internecie, najlepiej podejść do lokalnego punktu i spytać o ewentualną możliwość pracy.

Mając 15 czy 16 lat możesz również podjąć się pracy przy inwentaryzacjach czy roznoszeniu ulotek. Niestety praca kuriera w pyszne.pl i podobnych firmach również nie jest możliwa.

To by było już na tyle w kwestii tego od ilu lat można pracować w Biedronce. Mamy nadzieję, że rozwialiśmy Twoje wątpliwości. Jeśli jednak wciąż masz pytania zostaw je w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *