Zdrowie

Od ilu lat można powiększyć usta

Od ilu lat można powiększyć usta? Takie pytanie zadaje sobie wiele młodych dziewczyn, które czerpią wzorce z celebrytów, którzy często pokazują siebie wyłącznie w najlepszym świetle. Jeżeli jest młodą osobą i zastanawiasz się nad powiększeniem ust kwasem hialuronowym, zastanów się czy naprawdę tego potrzebujesz. Jednak w serwisie Fakty są Takie, skupiamy się na faktach a nie wydawaniu opinii. Dlatego w tym artykule dogłębnie odpowiemy od ilu lat można powiększyć usta i czy mogą robić to osoby niepełnoletnie.

Od ilu lat można powiększyć usta wedle prawa?

Tak naprawdę liczba rzeczy jakie są ograniczone wiekowo dla młodego człowieka jest niewielka. Jednak za większość z nich odpowiedzialność biorą osoby dorosłe, podobnie jest w przypadku powiększania ust.

Polskie prawo nie określa od ilu lat można powiększyć usta. Większość klinik dokonuje zabiegu powiększenia ust od 18 roku życia.

Czy to znaczy, że nawet dzieci mogą powiększać usta? Nie do końca, pierwszą barierą są rodzice. Osoba nieletnia nie może w pełni o sobie decydować. Niemniej, jeśli małoletni znajdzie odpowiednie miejsce na powiększenie ust i zrobi to bez zgody rodziców, Ci nie mogą za to ukarać placówki, która dokonała powiększenia ust, nie mogą również nakazać dziecku cofnięcia zabiegu.

Odradzamy takie działanie, ze względu na budowę poprawnych relacji w rodzinie oraz faktu, że żadna uznana klinika nie przeprowadzi takiego zabiegu u osoby nieletniej bez zgody rodziców.

Od ilu lat faktycznie można powiększyć usta?

Prawo prawem, ale co na to kliniki medycyny estetycznej? Wystarczy zapoznać się z ich regulaminami by szybko dojść do wniosku, że wiele placówek nie wykonuje takich zabiegów u osób nieletnich nawet za zgodą rodziców.

Ciało człowieka rozwija się do około 18-21 roku życia i wykonywanie takich zabiegów jak powiększanie ust może tylko doprowadzić do dodatkowych problemów. Osoby poniżej 18 roku życia, często działają impulsywnie, a zabiegi ingerujące w wygląd ciała powinny być dobrze przemyślane, pisaliśmy o tym w artykule tłumaczącym od ilu lat można mieć tatuaż.

Czytaj również  Czy termometr rtęciowy może się mylić?

Jak podkreślają lekarze ingerencja tego typu w okresie, gdy w ciele kobiety buzują hormony a twarz ciągle nabiera ostatecznych rys jest bardzo nieodpowiedzialne.

Sprawdziliśmy regulaminy 5 klinik i żadna nie podejmuje się powiększania ust u osób poniżej 18 roku życia. Pamiętaj również, że tego typu zabiegi zarezerwowane są dla osób starszych.

Mamy nadzieję, że wiesz już od ilu lat można powiększyć usta i czy warto robić to przed 18 rokiem życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *