Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Od ilu lat można mieć kolczyk

Posted by

od ilu lat mozna miec kolczyk w nosie

Wielu młodych ludzi, głównie dziewczyn zastanawia się od ilu lat można mieć kolczyk w nosie, jeżyku, pępku czy uchu. Miejsce w jakim chcesz zrobić sobie kolczyk, nie ma większego znaczenia. Znane są również przypadki, gdy rodzice robią kolczyki swoim dzieciom w wieku kilku lat, choć ta praktyka jest krytykowana. Sprawdźmy zatem od ilu lat można mieć kolczyk zgodnie z polską rzeczywistością.

Od ilu lat można mieć kolczyk w nosie?

Powiedzmy od razu, że prawnie do konać przekucia ciała w tym nosa można dokonać po ukończeniu 18 roku życia albo za zgodą rodzica. Ni jest określony minimalny wiek dziecka w jakim dokonuje się przekucia nosa czy dowolnej innej części ciała.

  • Salon piercingu nie może dokonać przekucia nosa u osób poniżej 18 roku życia, bez zgody rodziców dziecka.

Tu ogromną rolę odgrywa indywidualne podejście każdego salonu. Tam, gdzie przekonują przekucia nosa wykonuje się w wieku 16 lat gdzie indziej będzie można wykonać w wieku 14 lat.

Od ilu lat można mieć kolczyk w uchu?

To pytanie jest jednym z częściej zadawanych, ze względu na popularność tego zabiegu. Przekucia uszu należą do najczęstszych zabiegów i przyjęło się, że można wykonać je nawet u dzieci poniżej 10 roku życia.

Jednak nie wszystkie salony podejmą się tego zabiegu u tak młodych dzieci. Wiele z nich ustala dolną granicę na 14 lat.

Niemniej tak samo jak w przypadku kolczyków w nosie tak i w tym wypadku, to czy będziesz mogła lub mógł przekuć sobie uszy zależy od Twoich rodziców. Bez zgody rodzica musisz poczekać do ukończenia 18 roku życia.

Czytaj również  Media Expert karta podarunkowa

Od ilu lat można mieć kolczyk w pępku?

Kolczyk w pępku to moda obecna głównie u nastoletnich dziewczyn i młodych kobiet. Kolczyk w pępku dziecka jest raczej niespotykany i nieakceptowalny społecznie.

Większość salonów przekuwa pępki w wieku 16 lat. W niektórych salonach ta granica może być nieco niższa, ale zawsze będzie wymagana zgoda rodzica. Nie wystarczy udać się do salonu piercingu z osobą pełnoletnią, która nie jest Twoim prawnym opiekunem.

Od ilu lat można mieć kolczyk w języku?

Kolczyk w języku stał się popularny dopiero ostatnimi laty, wcześniej niewiele osób się na niego decydowało.

Jeżeli zastanawiasz się od ilu lat można mieć kolczyk w języku to nie mamy dobrej nowiny, gdyż tutaj też wszystko zależy od rodziców i salonu piercingu.

Przekuwanie języka najczęściej odbywa się u nastolatków, którzy ukończyli 16 rok życia. Mniej rygorystyczne salony dopuszczają taki przekucia w wieku 14 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *