Od ilu lat jest Roblox

Roblox to bez wątpienia hit ostatnich lat, gra w którą miesięcznie gra nawet 50 milionów graczy. Co stoi za sukcesem tego tytuły? Prostota i to, że jest skierowana do konkretnego typu odbiorcy. Produkcja określana jest jako gra dla graczy od 8 do 18 lat, ale nie ma to za wiele wspólnego z oficjalną kategorią wiekową. W tym artykule sprawdzimy od ilu lat jest Roblox i czy Twoje dziecko może spokojnie w niego grać.

Od ilu lat jest Roblox?

Odpowiedź na to pytanie należy podzielić dwie, gdyż rozróżniamy grę podstawową oraz modyfikacje do gry, które potrafią wprowadzać do niej trochę brutalności.

W Europie funkcjonuje system oceniania kategorii wiekowych gier określany PEGI. Respektuje go ponad 30 krajów starego kontynentu w tym Polska. Nie oznacza to jednak, że w każdym kraju minimalny wiek graczy dla danej gry jest taki sam. To w dużej mierze zależy od wewnętrznych regulacji Państwa. System PEGI nie jest wiążący i jest jedynie sugestią dla rodziców.

  • Roblox w wersji podstawowej to gra od 7 lat .
  • Zawartość tworzona przez użytkowników Roblox może podnieść zalecany wiek.
  • Dzieci poniżej 13 roku życia powinny mieć nadzór rodziców.

Fakty są takie, że Roblox w podstawowej wersji stworzonej przez twórców to gra dla dzieci od 7 roku życia. Jednak tak ja wspomnieliśmy jest to gra, w której gracze mogą tworzyć własne zawartości, a te nie są oceniane przez PEGI.

Czy Roblox to na pewno gra od 7 lat?

Jako rodzic nie możesz patrzeć tylko na ograniczenia PEGI, musisz się zainteresować trochę głębiej daną produkcją. Roblox zawiera w sobie element edukacyjny, gdyż pozwala programować pewne elementy gry na silniku stworzonym w grze.

Jest to bardzo fajna forma nauki programowania, ale jednocześnie pozwala tworzyć różne sytuacje w tym o charakterze „Horroru” czy zawierające przemoc.

Dlatego radzimy postępować zgodnie z zaleceniami twórców gry, którzy sugerują, aby dzieci poniżej 13 roku życia podczas gry miał nadzór osoby dorosłej.

W grze występuje również czat, który pozwala na komunikację innymi graczami, a jak wiadomo w internecie łatwo można spotkać toksyczne osoby.

Twórcy gry stale starają się kontrolować treści jakie trafiają do gry, ale wiadomo, że nie jest to łatwe, dlatego, w przypadku najmłodszych dzieci warto kontrolować ich poczynania w grze.

Mamy nadzieję, że wiesz już od ilu lat jest Roblox i czy to gra dla Twojego dziecka. Jeżeli chcesz sprawić mu przyjemność, może zainteresuje Cię temat karty podarunkowej Roblox.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *