Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Od ilu lat jest Roblox

Posted by

od ilu lat jest roblox

Roblox to bez wątpienia hit ostatnich lat, gra w którą miesięcznie gra nawet 50 milionów graczy. Co stoi za sukcesem tego tytuły? Prostota i to, że jest skierowana do konkretnego typu odbiorcy. Produkcja określana jest jako gra dla graczy od 8 do 18 lat, ale nie ma to za wiele wspólnego z oficjalną kategorią wiekową. W tym artykule sprawdzimy od ilu lat jest Roblox i czy Twoje dziecko może spokojnie w niego grać.

Od ilu lat jest Roblox?

Odpowiedź na to pytanie należy podzielić dwie, gdyż rozróżniamy grę podstawową oraz modyfikacje do gry, które potrafią wprowadzać do niej trochę brutalności.

W Europie funkcjonuje system oceniania kategorii wiekowych gier określany PEGI. Respektuje go ponad 30 krajów starego kontynentu w tym Polska. Nie oznacza to jednak, że w każdym kraju minimalny wiek graczy dla danej gry jest taki sam. To w dużej mierze zależy od wewnętrznych regulacji Państwa. System PEGI nie jest wiążący i jest jedynie sugestią dla rodziców.

  • Roblox w wersji podstawowej to gra od 7 lat .
  • Zawartość tworzona przez użytkowników Roblox może podnieść zalecany wiek.
  • Dzieci poniżej 13 roku życia powinny mieć nadzór rodziców.

Fakty są takie, że Roblox w podstawowej wersji stworzonej przez twórców to gra dla dzieci od 7 roku życia. Jednak tak ja wspomnieliśmy jest to gra, w której gracze mogą tworzyć własne zawartości, a te nie są oceniane przez PEGI.

Czy Roblox to na pewno gra od 7 lat?

Jako rodzic nie możesz patrzeć tylko na ograniczenia PEGI, musisz się zainteresować trochę głębiej daną produkcją. Roblox zawiera w sobie element edukacyjny, gdyż pozwala programować pewne elementy gry na silniku stworzonym w grze.

Jest to bardzo fajna forma nauki programowania, ale jednocześnie pozwala tworzyć różne sytuacje w tym o charakterze „Horroru” czy zawierające przemoc.

Czytaj również  Stewia gdzie kupić

Dlatego radzimy postępować zgodnie z zaleceniami twórców gry, którzy sugerują, aby dzieci poniżej 13 roku życia podczas gry miał nadzór osoby dorosłej.

W grze występuje również czat, który pozwala na komunikację innymi graczami, a jak wiadomo w internecie łatwo można spotkać toksyczne osoby.

Twórcy gry stale starają się kontrolować treści jakie trafiają do gry, ale wiadomo, że nie jest to łatwe, dlatego, w przypadku najmłodszych dzieci warto kontrolować ich poczynania w grze.

Mamy nadzieję, że wiesz już od ilu lat jest Roblox i czy to gra dla Twojego dziecka. Jeżeli chcesz sprawić mu przyjemność, może zainteresuje Cię temat karty podarunkowej Roblox.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *