Rozrywka

Od ilu lat jest Minecraft

Ostatnia aktualizacja 6 lutego 2024 przez Redakcja

Od ilu lat jest Minecraft i czy to gra dla dzieci? Takie pytania pojawiają się w sieci a zadawane są przez rodziców, którzy chcą kontrolować jakie treści trafiają do ich dzieci. Spokojnie można stwierdzić, że Minecraft to gra dla dzieci i w tym artykule postaramy się wykazać najważniejsze cechy, które czynią tą produkcję przyjazną dzieciom. Zaczniemy jednak od wytłumaczenia tego od ilu lat jest Minecraft i co znaczy PEGI 7, bo taką właśnie kategorię wiekową ma Minecraft.

Od ilu lat jest Minecraft?

Minecraft to gra przeznaczona dla osób, które ukończyły 7 rok życia. Tak wynika z najbardziej znanego oznaczenia PEGI, czyli systemu ocen gier pod kątem kategorii wiekowych.

  • Mincraft to gra od 7 lat wzwyż.

PEGI to skrót od Pan European Game Information czyli Ogólnoeuropejskiego systemu klasyfikacji gier pod kątem wiekowym. Gdy kupujesz gry w fizycznej formie, na każdym pudełku znajduje się informacja o tym jaki jest minimalny zlecany wiek gracza. System PEGI używany jest z powodzeniem od 2003 roku w 39 krajach, ale należy pamiętać, że nie w każdym Państwie ta bariera wiekowa jest taka sama.

PEGI 7 to oznaczenie zarezerwowane dla gier dla dzieci, ale zawierających sceny i dźwięki które hipotetycznie mogą wywołać u najmłodszych graczy strach.

W tego typu grach dopuszczane są lekkie formy przemocy, czyli takie, gdzie postacie raczej znikają niż pozostają w grze w formie zwłok. W grach nie występują wulgaryzmy, nawiązania do seksu, alkoholu i narkotyków.

Minecraft Dungeons od ilu lat?

Jedną z odmian Minecraft jest gra Minecraft Dungeons czyli gra, w której wraz ze znajomymi możemy pokonywać lochy pokonując czające się w nich zło. Minecraft Dungeons pomimo nieco mroczniejszego charakteru, to wciąż ta sama gra złożona z pikselowych postaci. Dlatego nie może dziwić oznaczenie wiekowe.

  • Minecraft Dungeons wedle PEGI jest grą od 7 lat wzwyż.
Czytaj również  Rukiew wodna gdzie kupić

Jeżeli Twoje dziecko gra w Minecraft to bez problemu możesz pozwolić mu sprawdzić Minecraft Dungeons. Nie powinno go tam zaskoczyć nic nieprzyjemnego, a przygoda, którą przeżyje zapewne zapadnie w pamięci dziecka.

Czy Minecraft to gra dla Twojego dziecka?

Wiesz już jak do oceny wiekowej podchodzi najbardziej znana organizacja, czyli PEGI, ale w niej pracują tylko ludzie, a ci bywają omylni. Czy Minecraft to gra, którą bez przeszkód możesz uruchomić swojemu dziecku?

Głównym zadaniem w grze jest przetrwanie przez budowanie swojego świata i poznawanie okolicy. Młodzi gracze uczą się wytwarzać przedmioty i tworzyć konstrukcje, my mieliśmy Lego oni mają Minecraft bo na tym w dużym uproszczeniu polega mechanika gry, na budowaniu z klocków.

Minecraft wnosi wiele pozytywnych rzeczy, jest grą, dzięki której można nauczyć się kreatywności i współpracy z innymi graczami (można też grać solo). Jak pokazują różne badania Minecraft potrafi się wręcz przyczynić do lepszych wyników w szkole.

Jeżeli masz wątpliwości co do tego czy Minecraft niesie ze sobą nieodpowiednie treści dla Twojego dziecka, zapoznaj się z filmami na YT i bądź przy pierwszych godzinach gry dziecka.

Mam nadzieję, że wiesz już iż Minecraft to gra dla osób od 7 roku życia i bez obaw możesz pokazać ją swojemu dziecku. Polecamy również zapoznać się z ograniczeniami wiekowymi dla Roblox.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *