Rozrywka

Od ilu lat jest LOL – League of Legends?

Ostatnia aktualizacja 22 grudnia 2023 przez Redakcja

League of Legends to jedna z najpopularniejszych gier, która istnieje na rynku od dekady i przeniknęła do pop kultury. Każdego roku przyciąga do siebie nowych graczy i pewne pytania niezmiennie się powtarzają. Jednym z nich jest to od ilu lat jest LoL, odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna, ale występuje pewien zapis w regulaminie, o którym warto wiedzieć. Sprawdźmy zatem od ilu lat jest League of Legends i czy to rozsądna granica dla Twojego dziecka.

Od ilu lat jest League of Legends?

League of Legends to gra przeznaczona dla osób, które ukończyły 13 rok życia, ale osoby poniżej 16 roku życia będą potrzebowały zgody rodziców.

Zmiana wywołana jest przepisami RODO i dostosowaniem przez Riot Games ich gry League of Legends do europejskiego prawa. Każdy kraj może modyfikować dolną granicę wieku wedle własnego uznania, ale większość krajów w tym Polska respektują zalecenia twórców gry.

  • League of Legends to gra dla osób od 13 roku życia, które posiadają zgodę rodziców.
  • Bez zgody rodziców w League of Legends mogą grać osoby powyżej 16 roku życia.

Co ciekawe Riot Games podchodzi poważnie do tych restrykcji i gracze mogą oczekiwać, że ich konto będzie zablokowane a odblokować będzie można je podając adres e-mail do rodziców.

Rodzic będzie zobowiązany do odpowiedzenia na wiadomość, gdy tego nie zrobi konto zostanie zablokowane do momentu osiągnięcia przez gracza 16 lat.

League of Legends od 13 lat, ale czy na pewno?

Choć Riot wypełnia obowiązki prawne UE to nie ma co się oszukiwać, że wielu młodocianych graczy manipuluje wiekiem przy tworzeniu konta.

Problemy z logowaniem będą dotyczyć wyłącznie najmłodszych graczy, którzy w sposób uczciwy podali swój wiek w formularzu rejestracyjnym.

Czytaj również  Zasady dobrego wychowania - 65 zasad Savoir-vivre

Kolejny problem pojawia się z mailem weryfikacyjnym. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dziecko podało drugiego maila do siebie zamiast do rodziców. Nie jest to w żaden sposób weryfikowane, co za tym idzie, blokada wiekowa jest fikcją.

Jak wiele praw w UE tak i to ma ogromne luki, które można łatwo obejść, co nie zmienia faktu, że League of Legends to gra teoretycznie od 16 roku życia, w którą mogą grać wszystkie osoby które ukończyły 13 lat i mają zgodę rodzica.

Czy LoL to gra dla dzieci od 13 roku życia?

Pomijając kwestie formalne LoL jest grą, która nie wyróżnia się negatywnie pod względem brutalności czy seksualności na tle innych gier. Jest wręcz ugrzeczniana, z gry znikają portrety bohaterów z cygarami czy, zbyt skąpe przedstawienia wirtualnych bohaterek.

Jednak decyzja o tym czy dziecko będzie mogło grać w League of Legends zawsze należy do rodzica.

Mamy nadzieję, że wiesz już od ilu lat jest LoL i dlaczego osoby poniżej 16 roku życia wymagają zgody rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *