Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Od ilu lat jest CS:GO

Posted by

od ilu lat jest cs go

Na rynku gier są takie tytuły jak Counter Strike Global Offensive, które ze względu na swoją charakterystykę posiadają nałożone ograniczenia wiekowa. To od ilu lat jest dana gra zależy od PEGI, systemu oceniającego treści w grach pod kątem wieku użytkowników, którzy mogą w nie grać. CS:GO, ze swoich założeń nie jest grą dla dzieci, a dokładnie od ilu lat można grać w CS:GO?

Od ilu lat można grać w CS:GO?

Spiesząc z odpowiedzią na pytanie zawarte w tytule Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) to gra przeznaczona dla osób, które ukończyły 18 rok życia. Bariera wiekowa została ustalona wedle wytycznych Pan European Game Information czyli PEGI. Ten europejski system oceniania gier istnieje od 2003 roku i znajduje swoje odzwierciedlenia w grach sprzedawanych w 39 krajach.

Czy można grać w CS:GO od 16 lat?

Na o pytanie teoretycznie powinni odpowiedzieć rodzice dziecka, któremu grę kupują. Jak to często bywa teoria swoje a praktyka swoje.

W CS:GO można grać od 18 lat głównie za sprawą realistycznie wyglądającej przemocy. W grze nie znajdziemy scen erotycznych (ani podtekstów), rasizmu czy innych nad wyraz brutalnego pokazania śmierci.

Cała gra opiera się na założenia walki antyterrorystów z terrorystami, których zadaniem jest podłożenie bomby. W grze występują wyłącznie postaci graczy i to pomiędzy nimi dochodzi do interakcji.

Czy CS:GO powinno mieć tak wysokie ograniczenia wiekowe?

Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, gdyż każdy rodzic podchodzi do tego tematu na indywidualny sposób. Wiek graczy nie jest weryfikowany dlatego bez przeszkód w CS:GO spotkamy 10 czy 12 latków.

Gra nie jest bardziej brutalna od większości tytułów dostępnych na rynku gier video. Sam aspekt śmierci w grze sprowadzony jest do tego czy dana drużyna wygra rundę czy nie.

Czytaj również  Bryndza gdzie kupić w najlepszej cenie

Z godnie z oznaczeniem PEGI18 czytamy, że jest to kategoria gier najbardziej brutalnych, zawierających sceny seksualne czy promujących zażywanie narkotyków. W CS:GO nie uświadczymy tego typu scen, ale mimo to i tak gra otrzymała taką kategorię.

Wiesz już od ilu lat jest Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) i to czy postanowisz zagrać w tę grę zależy od Ciebie. Jeżeli jesteś rodzicem, najlepiej będzie zapoznać się z rozgrywką na YT i samemu ocenienie, czy jest to coś w co Twoje dziecko może grać.

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *