Ocet ryżowy gdzie kupić

Ocet ryżowy to tradycyjnie stosowana przyprawa w kuchni japońskiej i chińskiej. Jedną z jego zalet jest nadanie potrawom charakterystycznego smaku. Jednak oprócz tego, taki typ octu wykazuje również pewne właściwości zdrowotne. Gdzie kupić ocet ryżowy?

Ocet ryżowy – dlaczego warto kupić?

Ocet ryżowy powstaje na skutek fermentacji poddanego wcześniej obróbce cieplnej ryżu. Jest on podgotowywany na parze, a następnie miesza się go z wodą. Na rynku wyróżniać można kilka rodzajów octu ryżowego, które różnią się smakiem i kolorem. Wyróżniamy ocet ryżowy biały, czerwony i czarny. Ten ostatni uznawany jest za odmianę luksusową.

W składzie octu ryżowego znajdziemy między innymi:

 • dobroczynne kwasy, wpływające korzystnie na układ pokarmowy oraz metabolizm człowieka;
 • naturalne antyoksydanty, zwalczające wolne rodniki tlenowe;
 • związki o działaniu antybakteryjnym.

Ze względu na swój skład, ocet ryżowy uważany jest za substancję o właściwościach zdrowotnych. Ta naturalna przyprawa w celach medycznych stosowana jest zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie.

Produkt ten może zmniejszać poziom złego cholesterolu i ma wpływ na przyspieszenie przemiany materii.

Dodatkowo ocet ryżowy zwiększa wydzielanie kwasu żołądkowego, poprawia samopoczucie, może być przydatny w odchudzaniu i zmniejsza wchłanianie komórek tłuszczowych do tkanek. Można więc śmiało uznać, że ocet ryżowy warto stosować jako dodatek do zbilansowanej diety.

gdzie kupic ocet ryzowy

Ocet ryżowy – gdzie kupić stacjonarnie?

Chcąc kupić ocet ryżowy w sprzedaży stacjonarnej, najlepiej poszukać go w popularnych sieciowych marketach takich jak Biedronka czy Lidl. Ocet ryżowy znajdziemy również w sklepach z żywnością azjatycką, a czasem także w osiedlowych sklepach spożywczych.

 • Carrefour
 • Biedronka
 • Makro
 • Sklepy z azjatycką żywnością

Nie jest on tak popularny jak tradycyjny ocet czy ocet jabłkowy, jednak warto go wybrać, jeżeli mamy ochotę urozmaicić smak potraw, szczególnie tych orientalnych.

Ocet ryżowy dostępny jest zazwyczaj w plastikowych lub szklanych butelkach, a jego cena różni się w zależności od producenta i marży sprzedawcy i może wynosić od 5 nawet do kilkunastu złotych.

Ocet ryżowy – gdzie kupić przez internet?

Znalezienie octu ryżowego w sprzedaży internetowej dla nikogo nie powinno stanowić problemu. Sporo ofert dostępnych jest na popularnym Allegro, gdzie produkty wystawiane są przez wiele sklepów online.

 • Delikatesy z natury
 • Ceneo
 • Kimchi.pl
 • ZakupyAuchan.pl

Oczywiście można poszukać octu bezpośrednio od producenta lub dystrybutora. W tym celu warto zajrzeć na porównywarkę ofert Ceneo lub też odwiedzić witryny internetowe, sprzedające żywność azjatycką oraz z różnych rejonów świata, takie jak HouseOfAsia.

Ocet ryżowy to produkt, który często stosowany jest w kuchni chińskiej i japońskiej do przyprawiania dań. Charakteryzuje się on ciekawym smakiem oraz wysoką wartością odżywczą. Skoro już wiemy, gdzie kupić ocet ryżowy, możemy teraz tworzyć własne, kreatywne dania kuchni azjatyckiej. Ocet ryżowy, choć nie jest tak popularny jak ocet tradycyjny czy jabłkowy, można spotkać w wielu sieciowych marketach spożywczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *