Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Ocet kokosowy gdzie kupić

Posted by

gdzie kupic ocet kokosowy

Ocet kokosowy największą popularnością cieszy się w krajach azjatyckich, doceniane są jego prozdrowotne działanie. Można go kupić przede wszystkim w sklepach ze zdrową żywnością, niekiedy w supermarketach. Produkt powstaje z nektaru pozyskiwanego z łodyg palmy kokosowej lub wody kokosowej. W następnym kroku przygotowywania jest poddawany fermentacji. Na uwagę zasługuje dlatego, że zawiera duże dawki witamin, probiotyków, aminokwasów i minerałów, wszystko to sprawia, że ma wpływ na poprawę zdrowia. Szczególne znaczenie ma dla prawidłowego funkcjonowania jelit i wzmocnienie flory bakteryjne. Notuje się ponadto wpływ na przyspieszenie przemiany materii i co za tym idzie, tempa odchudzania. Jednocześnie znacznie poprawia trawienie.

Ocet kokosowy – dlaczego warto kupić?

Ocet kokosowy warto kupić również cukrzykom i osobom, u których zdiagnozowano miażdżycę, ma korzystny wpływ na ich samopoczucie. Produkt z powodzeniem można dodawać do różnych potraw, które zyskują wyrazisty smak i zapach.

Ocet kokosowy jest również składnikiem wielu kosmetyków oraz środkiem stosowanym w medycynie naturalnej.

Okres fermentacji wynosi od 45 do 60 dni, naturalny ocet kokosowy to jedynie nektar z drzewa kokosowego, nie ma w sobie żadnych dodatków.

Łatwo go rozpoznać, ponieważ przybiera ciemnobrązowy, opcjonalnie bursztynowy kolor, od octu jabłkowego różni się smakiem, jest łagodniejszy.

Naturalny produkt rozpoznaje się również po osadzie zgromadzonym na dnie, aby się go pozbyć wystarczy potrząsnąć butelką.

ocet kokosowy gdzie kupic

Ocet kokosowy – gdzie kupić stacjonarnie?

Z uwagi na pozyskiwanie octu kokosowego z nektaru zgromadzonego w palmie kokosowej, produkt można kupić w stacjonarnych sklepach z ekologiczną żywnością. Warunkiem jest oczywiście brak dodatków mających na celu przyspieszania fermentacji, tylko wówczas produkt jest w pełni naturalny.

Ocet kokosowy jest również dostępny w niektórych supermarketach, na przykład Carefourze, Kauflandzie, czy Auchanie. Sprawdź zatem sklepy:

  • Carrefour
  • Kaufland
  • Auchan
  • Sklepy ze zdrową żywnością
Czytaj również  Galaretka bez cukru gdzie kupić

Działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe pozyskuje się w drodze powyżej opisanej fermentacji. Najważniejszy jest fakt, że jego picie w czystej postaci lub dodawanie do potraw pozwala na uzupełnienie w organizmie niezbędnych witamin. Wskazuje się również na działania wzmacniające ogólny poziom odporności na wszelkie infekcje.

Ocet kokosowy – gdzie kupić przez Internet?

Podobnie jak inne produkty ekologiczne, również ocet kokosowy można kupić przez Internet. Warto odwiedzić w tym celu między innymi:

  1. E-superfood.pl,
  2. Marketbio.pl,
  3. Miodwarzywa.pl,

Ceny można porównać na portalu Ceneo.pl, co pozwoli na wybór najbardziej korzystnej oferty. Warto mieć ten produkt w domu, ponieważ ma wiele prozdrowotnych właściwości. Poza utrzymaniem w dobrej formie flory bakteryjnej, działa również na obniżenie ciśnienia i poziomu cholesterolu we krwi. Ocet kokosowy zakupiony online lub stacjonarnie może być dodawany do dipów, sosów i marynat lub wypijany codziennie przed zjedzeniem posiłku, niektóre osoby mieszają również płyn z łyżką wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *