Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Novakid

Posted by

novakid nauka angielskiego

Nauka angielskiego to w obecnym świecie rzecz bardzo ważna. Postępująca globalizacja sprawia, że język angielski stał się językiem, przy którego pomocy można załatwić wiele rzeczy, ale jest również często potrzebny na wielu stanowiskach na polskim rynku pracy. Dlatego tak istotne jest aby uczyć się go od najmłodszych lat, gdy jako dziecko wchłania się wszystkie informacje jak gąbka.

Novakid to miejsce, w którym twoje dziecko będzie mogło poznawać tajniki angielskiego z nauczycielami z różnych krajów o wieloletnim doświadczeniu.

Nauka angielskiego z Novakid

Czy nauka angielskiego dla dzieci online jest skuteczna i może przebiegać w fajnej atmosferze? Jak najbardziej tak, nauka angielskiego online to bardzo skuteczna metoda poznawania nowego języka nie tylko dla przedszkolaków, ale i nawet najmłodszych dzieci w wieku od 4 lat.

Dzieci można próbować uczyć samemu przez różne gry i zabawy co jest jak najbardziej fajną i skuteczną opcją, ale nawet najlepsza gra nie dziecku tyle co lekcja online z nauczycielem, który wie, jak nauczać i biegle mówi w języku angielskim.

Powiedzenie, że na naukę nigdy nie jest za późno działa również w drugą stronę i z całą odpowiedzialnością można powiedzieć, że na naukę nigdy nie jest za wcześnie. Jako osoba wychowana w latach 90/00 nie miałem odgórnego ciśnienia na naukę języków obcych i angielski opanowałem w wieku 30 lat.

Obecnie dzieci mają dostęp do bajek w tym języku, wielu gier edukacyjnych i takich platform jak Novakid, warto z nisz wszystkich skorzystać, albo przynajmniej dać szanse, zwłaszcza, czy gdy dostępna jest darmowa lekcja próbna.

Novakid – jak to działa?

Lekcja języka angielskiego dla dziecka, zwłaszcza młodego nie może przebiegać w taki sam sposób jak dla osoby dorosłej. Twórcy platformy Novakid czegoś na kształt szkoły angielskiego z indywidualnym kursem angielskiego dla dzieci, doskonale ten fakt rozumieją.

Novakid jest programem nauczania kierowanym dla dzieci w wieku 4-12 lat, lekcje trwają 25 minut, bo z doświadczenia wynikło, że jest to optymalny czas skupienia jaki dzieci w tym wieku są w stanie przeznaczyć na dany zakres nauki.

Nauka odbywa się w formie interaktywnej zabawy na specjalnie przygotowanej platformie online. Po wykupieniu zajęć dostajesz specjalne konto, dzięki któremu masz możliwość dołączenia do zajęć.

Po zalogowaniu dziecko widzi kamerkę internetowa swojego nauczyciela w małym okienku, a większość ekranu zajmuje tablica na której prowadzący wyświetla obrazki, gry czy zwroty, na podstawie których odbywa się nauka.

novakidCo bardzo istotne, nauka może odbywać się na tablecie, nie potrzebujesz kupować drogiego sprzętu, wystarczy stabilne połączenie z internetem, głośnik i mikrofon.
Zajęcia są tematyczne i skupiają się na opisywaniu poszczególnych zagadnień np. szkoły albo kolorów.
Główną zaletą zajęć z native speakerem jest nauka wymowy, dlatego dzieci są zachęcane do wypowiadania angielskich słów i aktywności. Interakcja polega również na zakreślaniu określonych elementów na obrazkach o które poprosi prowadzący czy napisaniu czegoś.

Novakid – program nauczania

Program jest oczywiście dopasowywany do wieku dziecka i jego stopnia zaawansowanie. Poziom skomplikowania zadań rośnie wraz z wiedzą dziecka, nie ma obaw że zatrzyma się na pewnym etapie.

Czytaj również  Dziennik a pamiętnik – czym się różnią?

Lekcje są archiwizowane na koncie dzięki czemu masz możliwość ich ponownego odtworzenia. Materiały wykorzystywane przez nauczyciela również są dostępne, więc w razie chęci powtórzenia materiału nic nie stoi na przeszkodzie.

To jak często zajęcia będą prowadzone zależy od ciebie, raz w tygodniu to może być trochę za mało, trzy razy trochę za dużo, dwa razy wydaje się być liczbą optymalną. Z nauczycielem możesz ustalić konkretne godziny i dni z wyprzedzeniem albo umawiać się w bardziej elastyczny sposób.

Data zajęć jest przypominana za pomocą SMS dzień wcześniej oraz półgodziny przed zajęciami.

Koszt zajęć jest różny i zależy od tego ile zajęć zostanie wykupionych w jednym pakiecie.

Native Speaker w Novakid

To co może budzić wstępne wątpliwości to fakt, że nauczycielami są osoby nie porozumiewające się biegle w języku angielskim. Skoro tak, to w jaki sposób taka forma nauczania może działać? Jako dorosła osoba korzystałem z lekcji z polskim nauczycielem i osobą biegle mówiącą po angielsku. Nie chcę dyskredytować polskich nauczycieli, bo zazwyczaj są bardzo profesjonalni, ale to rozmowa z „nativem” działała na mnie pobudzająco i sprawiała, że uczyłem się jeszcze więcej poza lekcjami, aby móc na kolejnym spotkaniu lepiej się dogadać.

W przypadku dzieci, warto, aby od początku uczyły się poprawnej wymowy, a tą gwarantują osoby z krajów anglojęzycznych jak Wielka Brytania, USA czy RPA. Wymowa będzie się oczywiście różnić, ale i tak będzie to zupełnie inny poziom od tego dostępnego w szkole podstawowej i przedszkolu.

Novakid darmowa lekcja

Pozostaje pytanie, jak dziecko porozumie się ze swoim nauczycielem, uwierz, że ma ono z tym mniej problemów niż osoba dorosła. Już podczas pierwszej lekcji testowej dziecko zdoła się zaprzyjaźnić z lektorem i pozna zasady panujące na zajęciach. Pamiętaj, że takie osoby mają wieloletnie doświadczenie w nauce podstaw angielskiego dla dzieci.

Istnieje również możliwość współpracy z near native czyli osobami władającymi płynnym językiem angielskim, ale nie będącym ich pierwszym językiem. Tutaj istotną kwestią jest 80% różnicy w cenie pomiędzy native i near native, na korzyść tych drugich.

Twoje dziecko nie jako jedyne korzysta z tych lekcji i skoro tysiące dzieci z różnych krajów świata dały sobie radę to i twój maluch sobie poradzi.

Co nie bez znaczenia, nie ma absolutnie żadnych przeciwskazań, aby osoba dorosła przysłuchiwała się z boku zajęciom jest to wręcz polecane, szczególnie na pierwszych zajęciach w pierwszych minutach.

Nie bój się takiej formy nauczania, wręcz myśl o tym jako o wyższym poziomie i czymś co zdecydowanie przyśpieszy efekty nauki.

Indywidualne nauczanie z Novakid

Zalety indywidualne nauczania są nie do przecenienia w każdym wieku. Posiadanie nauczyciela, który jest w stanie poświęcić całą uwagę tylko jednej osobie bardzo szybko odbija się pozytywnie na wynikach.

Dlatego nawet szkoły językowe, nie organizują klas kilkunastoosobowych i preferują pracę w grupach do 10 osób. Taki tryb nauki wymusza częstszą aktywność u osoby uczonej, mówi ona podczas zajęć zdecydowanie więcej niż na tradycyjnej lekcji w szkole.

Kolejnym plusem jest szybsze tempo nauczania, nauczyciel nie musi czekać aż wszystkie dzieci coś zapiszą, odpowiedzą na jego pytanie, ale będzie spokój.

Czytaj również  Ile sekund ma godzina?

W przedszkolu czy podstawówce często zdarza się, że pewne zadania, które teoretycznie są wyznaczone do indywidualnego wykonania, robione są w grupie. Podczas indywidualnych zajęć, dziecko nie tyle jest zmuszane do samodzielnej pracy co chętnie ją wykonuje.

Zajęcia online pozwalają na naukę bez względu na porę roku. W przeciwieństwie do zajęć szkolnych dziecka nie ograniczają wakacje, ferie czy święta.

Szkoła ma to do siebie, że musi realizować program nauczania, więc zmusza nauczycieli do tego, aby ci robili nowe tematy, nie patrząc na to kto jest obecny a kto nie. O ile takie zachowanie jest zrozumiałe, o tyle dziecko zmuszone jest do nadrabiania materiału, w przypadku indywidualnych lekcji angielskiego czy innego przedmiotu nie ma takiej potrzeby.

Na koniec chyba najważniejszy plus obok skuteczności, czyli atmosfera nauczania. Takie zajęcia w dużo większym stopniu pozwalają nawiązywać więź między nauczycielem i uczniem co ma przełożenie na lepszą atmosferę nauki.

Cennik Novakid

To na co zwraca uwagę wielu rodziców to cenny w szkołach językowych czy u korepetytorów. Koszt indywidualnego nauczania jest wysoki, szczególnie w dużych miastach ciężko znaleźć odpowiedniego nauczyciela, który oferuje naukę poniżej 50zł/h. W przypadku Novakid występuje cennik subskrypcyjny, czyli po odbyciu darmowej lekcji próbnej mamy okazję skorzystać z kilku wariantów cenowych i subskrypcja jest automatycznie odnawiana, albo wariant wykupu konkretnej liczby lekcji bez subskrypcji.

Dodatkowy podział polega na lekcjach z lektorami o wysokim poziomie znajomości języka angielskiego albo lekcje z native speakerami. Poniżej zamieszczamy porównanie pakietów subskrypcyjnych dla lektorów oraz native speakerów:

Lektor

Tygodnie Liczba lekcji Cena za lekcję Całkowity koszt
4 4 33 zł 132 zł
4 8 29 zł 232 zł
4 12 29 zł 348 zł

Native Speaker

Tygodnie Liczba lekcji Cena za lekcję Całkowity koszt
4 4 59 zł 236 zł
4 8 53 zł 424 zł
4 12 53 zł 636 zł

Różnica w cenie jest zauważalna, ale nie oznacza, to wcale gorszego trybu nauczania, nauka przebiega dokładnie tak samo i nie ma czego się obawiać wybierając opcję z lektorem. Najkorzystniejszym rozwiązaniem wydaje się wybór 8 lekcji w cenie 29 zł lub 53 zł za lekcję, po takim okresie spokojnie można stwierdzić, czy to jest to co dla naszego dziecka będzie najlepszym rozwiązaniem. Jednak istnieje również wybór z pakietów lekcji, gdzie kupujemy jednorazowa określoną liczbę zajęć i nie bierzemy udziału w subskrypcji.

Lektor

Liczba lekcji Cena za lekcję Całkowity koszt
10 32 zł 320 zł
20 31 zł 620 zł
40 29 zł 1160 zł

Native Speaker

Liczba lekcji Cena za lekcję Całkowity koszt
10 57 zł 570 zł
20 56 zł 1120 zł
40 53 zł 2120 zł

Pakiet lekcji są droższe, jest to znana praktyka wielu portali, którym zależy na stałych subskrypcjach, a nie jednorazowych opłatach. W przypadku pakietów, możemy wykorzystać lekcje w dowolnym czasie, może to być 10 lekcji w tygodniu, albo 10 w roku. Takie dopasowanie harmonogramu stanowi lepsze rozwiązanie w wielu wypadkach.

Jeżeli w Novakid uczy się trójka twoich dzieci, masz prawo do 25% zniżki.

Najczęstsze pytania odnośnie Novakid

Chcąc zadbać o prawidłową naukę jeżyka angielskiego dla naszego dziecka, chce dokładnie wiedzieć jak przebiega proces nauczania. Poniżej zamieszczamy listę pytań i odpowiedzi, które powinny rozwiać większość Twoich wątpliwości:

  1. Jak dziecko zrozumie lektora? – najczęstsze i najbardziej uzasadnione pytanie. Wbrew pozorom, nauka może przebiegać nawet bez słów w wielu wypadkach wystarczą gesty nauczyciela naprowadzające dziecko na właściwą odpowiedź. Zajęcia są interaktywne, przypominają grę i angażują dziecko. Nawet bez żadnej znajomości słów dziecko szybko będzie kojarzyć słowo „big” z dużymi obiektami, a „cute” ze słodkimi zwierzątkami. Instrukcje lektora są bardzo klarowne i dziecko nie będzie miało problemu z ich zrozumieniem.
  2. Czy mogę brać udział w lekcji? – jak najbardziej, jest to nawet zalecane przez samą firmę, unika się w ten sposób tremy dziecka i pomaga zaprzyjaźnić z nauczycielem. Po kilku lekcjach Twoja obecność nie będzie potrzebna, ale nic nie stoi na przeszkodzie abyś przysłuchiwał/przysłuchiwała się zajęciom.
  3. Ile dzieci może brać udział w lekcjach? – Jedno. Novakid nie przewiduje zajęć grupowych.
  4. Jak długo trwa lekcja? – 25 minut, jest to czas odpowiedni dla dziecka, choć dla osoby dorosłej może być to za krótko, dlatego program przewidziany jest tylko dla dzieci w wieku do 12 lat.
Czytaj również  Gdzie wyrzucić termometr rtęciowy?

Novakid opinia końcowa

Nie każdy z nas ma czas aby dowozić dziecko na indywidualne zajęcia z angielskiego do nauczyciela, albo przyjmować takiego we własnym domu. Obecny rozwój internetu doprowadził do powstania setek platform edukacyjnych dla dorosłych i dzieci. Osobiście obok możliwości bezproblemowego kontaktu i dostępu do informacji uważam to za największą korzyść płynącą z internetu.

Korzystanie z Novakid pozwala prowadzić zajęcia angielskiego dla dzieci bez grzebania się w książkach i zeszytach. Dedykowana platforma to również brak konieczności instalowania jakiś skomplikowanych programów i nauki ich obsługi.

Mobilność usługi pozwala kontynuować zajęcia nawet na wakacjach czy inny wyjazdach. Nauka na wakacjach? Jak zapewne wiesz, dziecko może się nudzić w każdym miejscu, a lekcje z NovaKid to równie dobrze zabawa jak i nauka.

Dla dorosłej osoby 25 minut to trochę mało, ale dla dziecka zwłaszcza młodszego to optymalny czas. Pozwala zrealizować dany zakres nauki i nie zniechęca dziecka do dalszej nauki.

 

Novakid darmowa lekcja

 

Jako osoby dorosłe często wstydzimy się wykonywać czynności, których nie potrafimy, albo sądzimy, że ich nie potrafimy np. mówienia po angielsku. Dzieci nie mają tych obaw, nie wstydzą się próbować tworzyć dialogu w obcym języku.

Wyrobienie swobody językowej jest tym trudniejsze w im późniejszym wieku się zaczyna. Oczywistym jest, że dziecko nie będzie od razu składać pełnych zdań, ale w dość szybkim czasie nauczy się poleceń wydawanych przez nauczyciela co wpłynie na cały proces nauki.

Nie bez znaczenia jest podejście nauczycieli do każdej lekcji. Po mimo tego, że posiadają zapewne wielu uczniów, na każdych zajęciach są aktywni i wchodzą w interakcje z dzieckiem reagując na jego małe sukcesy oklaskami, uśmiechem czy słowami „brawo”.

Podsumowując „trzy razy tak, przechodzisz do następnego etapu”. Skorzystaj z darmowej lekcji próbnej i przekonaj się czy ten typ nauczania jest tym co będzie przemawiać do ciebie i dziecka.

Novakid opinie użytkowników

Czekam na wasze opinie o Novakid i ich sposobie nauczania. Nie ma bardziej wartościowego polecenia bądź zniechęcenia niż opinie innych użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *