Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Nju mobile wifi calling – VoLTE

Posted by

wifi calling nju mobile

Operator nju mobile jest znany z chwytliwych reklam, bardzo dobrych ofert na abonament oraz taniego Internetu. Ponadto warto jest sprawdzić ofertę dotyczącą wifi calling. Jest to usługa, która nie jest jeszcze bardzo popularna, jednak z pewnością będzie, gdyż pozwala na bardzo dobre i wygodne rozwiązania.

Kiedy jesteśmy za granicą zazwyczaj obawiamy się o to, ile wyniesie rozmowa przeprowadzana z osobami przebywającymi w innym kraju, np. właśnie w Polsce. Będąc w abonamencie nju mobile i mając dostęp do wifi nie musimy się tym przejmować. A dlaczego? Jak to działa? Czy Nju mobile wifi calling jest płatny i czy w ogóle się opłaca? Wszystkie te pytania znajdą odpowiedź poniżej. Zapraszamy!

Wifi calling nju – jak włączyć?

Nju mobile wifi calling jest to usługa, która pozwala przeprowadzać rozmowy telefoniczne bez dostępu do sieci. Wystarczy jedynie połączenie z siecią wifi, która pozwoli na przeprowadzanie połączenia nawet międzynarodowego, z wykorzystaniem jedynie właśnie już wcześniej wspomnianego WiFi. Jak to działa? Bardzo prosto, wystarczy mieć telefon z odpowiednio nowoczesnym oprogramowaniem Orange, gdyż dzięki temu można połączyć się z wifi calling.

Następnie potrzebujemy karty sim, gdyż bez niej nie będzie możliwe przeprowadzenie rozmowy, gdyż najzwyczajniej nie będzie możliwości do kogoś zadzwonić. Karta jest więc podstawą. Następnie trzeba włączyć usługę Wifi Calling, zwaną też często VoWifi w ustawieniach telefonu (oczywiście o ile oprogramowanie na to pozwala). Jeśli wszelkie wcześniejsze elementy są już zatwierdzone, teraz wystarczy że podłączymy się do sieci wifi i gotowe.

  1. W przypadku telefonów z systemem Android: pasek ustawień > Połączenie przez WiFi
  2. W przypadku telefonów z systemem iOS: Ustawienia > Telefon > Rozmowy przez WiFi

Możliwe jest przeprowadzanie rozmów telefonicznych przy użyciu jedynie sieci wifi. Czasami zdarza się, że nie ma zasięgu danego operatora w konkretnym miejscu, jednak wifi obecnie jest niemalże wszędzie, dlatego w takich przypadkach najlepiej będzie właśnie skorzystać z wifi calling, a w nju mobile ta usługa dostępna jest jedynie poprzez abonament, dlatego warto jest rozważyć korzystanie z abonamentu nju mobile.

Czytaj również  Jak usunąć kosz z pulpitu

Kolejną ważną kwestią, o którą zapewne zapyta każdy, kto interesuje się tematem, to: czy wifi calling w nju mobile jest dodatkowo płatne? Otóż nie. Wifi calling nie nalicza dodatkowych opłat. Mało tego – dzięki abonamentowi nju mobile, dzwoniąc używając wifi calling zapłacimy za połączenia międzynarodowe tyle samo, co w przypadku połączenia w Polsce. Jest to więc bardzo korzystne i atrakcyjne dla osób, które często wyjeżdżają służbowo lub na wakacje za granicę.

Telefony obsługujące wifi calling w nju mobile

Większość telefonów wyprodukowanych po roku 2017 będzie w stanie obsłużyć wifi calling w nju mobile. Jednak jeżeli chcesz mieć pewność, że dany telefon będzie w stanie korzystać z tej opcji odwiedź oficjalną stronę https://www.njumobile.pl/oferta/wificalling. Wśród marek telefonów znajdziesz:

  • Xiaomi
  • Huawei
  • Samsung
  • LG
  • Apple iPhone

Nju mobile VoLTE

Czym jest LTE już chyba każdy wie, gdyż wszędzie w Internecie i telewizji jest mówione o szybkim dostępie do Internetu, który pozwoli przesyłać dane oraz surfować z największą szybkością. Dlatego też Internet LTE jest również używany do przeprowadzania połączeń lub wzmacniania sygnału.

Jak to się dzieje? Kiedy zasięg operatora jest słaby, a Internet ma wystarczająco mocny zasięg, wówczas można pomóc sobie poprzez LTE, dlatego też nazywa się to VoLTE, czyli Voice over LTE, co w wolnym tłumaczeniu znaczy „głos poprzez LTE”. Dzięki temu jakość połączenia jest znacznie lepsza, dźwięk jest czystszy, a samo połączenie jest nawiązywana od razu po wybraniu numeru.

Czy jest to usługa płatna? Nie. Połączenie będzie naliczane tak samo jak w taryfie u operatora. Nju mobile wifi calling oraz nju mobile VoLTE są więc usługami bardzo przydatnymi zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Można wówczas bez problemu nawiązywać połączenia, które oprócz świetnej jakości pobierają bardzo niskie opłaty. Warto jest więc sprawdzić ofertę nju mobile i skorzystać z wifi calling, które pozwala zaoszczędzić nieco pieniędzy na wyjeździe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *