Rozrywka

Naszyjnik żyletka co oznacza naprawdę?

Ostatnia aktualizacja 15 grudnia 2022 przez Redakcja

Noszenie naszyjników nie zawsze coś oznacza, można wręcz zaryzykować tezę, że rzadko kiedy ma ukryte znaczenie. Podobnie jest z naszyjnikami żyletkami, które noszone są przez ludzi należących do różnych subkultur, a nawet osoby nie identyfikujące się z żadną z nich. Co istotne informacji o znaczeniu takich naszyjników nie ma wiele nie tylko w polskim, ale i ogólnoświatowym internecie. Mimo to zebraliśmy najpopularniejsze opinie o znaczeniu naszyjnika żyletki i w tym artykule sobie je omówimy.

Co w teorii oznacza naszyjnik żyletka?

Zacznijmy może od mówienia wersji, która najczęściej jest powielana w Polsce. Mówi nam ona, że naszyjnik będący żyletką ma wyrażać osobę, która go nosi.

Osobie z naszyjnikiem żyletką przypisuje się:

  • Buntowniczość,
  • Odwagę,
  • Charyzmę,
  • Determinację,
  • Życie na ostrzu noża,
  • Cechy wolnej duszy.

Jednak problemy pojawiają się wtedy, gdy spytamy o to samo osoby noszące naszyjniki żyletki. Okazuje się, że większość z nich ma własne indywidualne przeżycia, o których taka żyletka przypomina.

Potencjalne znaczenia naszyjnika żyletki

Większość symbolicznych znaczeń różnych elementów garderoby powstaje za oceanem i podobnie jest w tym przypadku.

Niestety nie ma jednej spójnej wersji opisującej znaczenie naszyjnika żyletki. Jako najpopularniejsze genezy wymienia się:

  • Noszenie ich przez hipisów w latach 60 zamiast naszyjników bogatych ludzi,
  • Jako upamiętnienie gitarzysty Dimebaga Darrella, który został postrzelony w Ohio,
  • Noszenie przez osoby zawikłane w narkotyki sprzedaż/zażywanie,
  • Samobójstwo lub okaleczenie.

Dwie pierwsze z przedstawionych wersji znajdują się w mniejszości i należy interpretować je jako ciekawostki. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że ów gitarzysta jak i subkultura hipisów nie są obecnie popularne a naszyjniki noszone są przez różne osoby.

Prawdziwe znaczenia naszyjnika żyletki

To my nadajemy znacznie przedmiotom i nie da się ukryć, że pierwsza z omawianych wersji jest naciągana.

Czytaj również  Ile jest postaci w Lolu

Jeśli ktoś faktycznie tak o sobie myśli nie musi zakładać dodatkowej biżuterii by powiedzieć światu „patrz jestem buntownikiem”.

Zdecydowanie najbliższe prawdy są dwie ostatnie wersje mówiące o znaczeniu narkotykowym lub traumatycznych przeżyciach i próbach samobójstwa.

Wśród relacji osób, które decydują się na noszenie żyletek jako naszyjników pojawiają się informacje o próbach samobójczych, depresji i stanach lękowych.

Często takie osoby musiały szukać pomocy u psychologa, bo bez jego pomoczy dokonywały samookaleczeń.

Jeśli takie osoby faktycznie noszą naszyjnik żyletkę jako upamiętnienie tych negatywnych chwil to nie jest to najlepszym pomysłem. Zamiast odciąć się od smutnej przeszłości mają codziennie coś co im o tym przypomina.

Naszym zdaniem to właśnie wersja o próbach samobójczych i osobach mających problemy z depresją jest tą właściwą.

Czy to oznacza, że gdy widzimy na ulicy osobę z takim naszyjnikiem to możemy mieć pewność, że miała ona depresję lub podejmowała się samookaleczenia? Oczywiście, że nie. Wiele osób nie ma pojęcia o tym znaczeniu i nosi taki naszyjnik wyłącznie ze względów estetycznych lub nadaje mu swoje własne znaczenie.

Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi wiesz już nieco więcej o genezie i znaczeniu naszyjnika żyletki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *