Dom i ogród

Naftalina gdzie kupić

Naftalinę można kupić w wielu sklepach stacjonarnych, jest dostępna między innymi w marketach wielobranżowych lub aptekach. Do produkcji naftaliny używa się naftalenu, którego głównym zastosowaniem jest produkcja tworzyw sztucznych. Naftalinę warto kupić w celu odstraszenia moli oraz jako środek odświeżający powietrze. Może występować w różnych postaciach, w przypadku tej stosowanej na pozbywanie się szkodników ma postać białych kulek. Mole odstrasza przede wszystkim intensywny zapach naftaliny. Po zastosowaniu takiego środka można być spokojnym o ubrania zgromadzone w szafie.

Dlaczego warto kupić naftalinę?

Naftalinę warto kupić ze względu na jej właściwości odstraszające mole, jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów. Warto podkreślić, że ma silne właściwości chemiczne, dlatego nie może być spożywana przez człowieka.

Zakupioną naftalinę w postaci białych kulek należy trzymać w trudno dostępnym miejscu, szczelnie zakrytą, aby nie spowodowała zatrucia u żadnego z domowników.

Uważa się również, że naftalinę warto kupić, gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie pojawiania się kun lub łasic w pobliżu miejsca zamieszkania. Wiele wskazuje na to, że również te szkodniki nie lubią zapachu naftaliny.

gdzie kupic naftaline

Gdzie kupić naftalinę stacjonarnie?

Naftalinę można kupić stacjonarnie, na przykład w Castoramie, czy Leroy Merlin, ewentualnie OBI. Wiele wskazuje na to, że produkt jest również dostępny w Drogerii Rossmann oraz Empiku. Z pewnością warto to sprawdzić i zakupić choćby jedno opakowanie.

  • Castorama
  • Leroy Merlin
  • Rossmann
  • Sklepy chemiczne

Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla odstraszania kretów, ptaków, kun, łasic oraz moli – szkody wyrządzane w domu i ogrodzie mogą być dość znacznie, więc lepiej minimalizować ryzyko ich powstawanie. Podczas wyjmowania kulek z naftaliny powinno się zadbać o wszelkie aspekty bezpieczeństwa, takie jak rękawiczki jednorazowe i maseczka.

Czytaj również  Jak zdjąć podzielnik ciepła z kaloryfera?

Gdzie kupić naftalinę przez Internet?

Naftalinę można kupić stacjonarnie i przez Internet – obie opcje są możliwe. Z tą różnicą, że zakup w sieci jest wygodniejszy i nie wymaga wyjścia z domu, płatności dokonuje się z góry, ewentualnie przy odbiorze.

Należy wiedzieć, że naftalina jest szkodliwa i niebezpieczna dla środowiska, bez problemu wchłania się przez skórę oraz drogi oddechowe. W formie środka na mole można ją kupić za pośrednictwem Allegro. Dostępna jest również w sklepach:

  1. Fruugo.pl,
  2. Sklep Świat Kwiatów,
  3. ERLI.pl,
  4. Kostasklep

Jak widać nie można narzekać na brak miejsc, w których dostępna jest naftalina.

Naftalina w płynie – gdzie kupić?

Naftalina w płynie może być dostępna na przykład w aptece lub sklepach z chemią gospodarczą. W przeciwieństwie do kulek odstraszających szkodniki, jest to mocniej skoncentrowany środek na nie. Produkt jest dostępny na Allegro, gdzie obowiązuje najbardziej korzystna cena.

Naftalinę w płynie można też kupić stacjonarnie, zapewne również w Castoramie, OBI, czy Leroy Merlin. Służy ona także odstraszaniu łasic, kun oraz pozostałych zwierząt, które wyrządzają wiele szkód w ogródkach przydomowych. Każdy właściciel posesji stara się ich możliwie najszybciej pozbyć. Sprawdź również gdzie kupić naftę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *