Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Monstera Variegata gdzie kupić

Posted by

Monstera Variegata gdzie kupic

Monstera Variegata to roślina, która zaliczana jest do unikatowych i bardzo często bywa poszukiwana przez miłośników kwiatów. Charakteryzują ją duże liście z wycięciami o pstrokatym ubarwieniu. Roślina rośnie powoli, ale może osiągnąć pokaźne rozmiary. Gdzie kupić Monstera Variegata?

Monstera Variegata – dlaczego warto kupić?

Monstera Variegata nazywana jest olbrzymem wśród kwiatów, ponieważ może osiągnąć nawet do 2,5 metra wysokości w domowych warunkach. Przy zapewnieniu jej odpowiedniej opieki, będzie to kwiat bezproblemowy, ładnie rosnący.

Na początku liście Monstery są niewielkie i bez perforacji, które pojawiają się dopiero w fazie dalszego rozwoju. Ze względu na to, że odmiana, jaką jest Monstera Variegata uznawana jest za unikatową, często poszukiwana jest przez miłośników botaniki.

Monstera to roślina niewymagająca i łatwa w uprawie. Chcąc, aby ładnie zakwitła, najlepiej jest trzymać ją w temperaturze pokojowej, ok. 24 stopni Celsjusza.

W okresie zimowym należy znacznie ograniczyć podlewanie i warto pamiętać, że jest to gatunek, który nie toleruje nadmiaru wody, dlatego powinno się go podlewać dopiero wtedy, gdy podłoże będzie całkowicie suche. Liście Monstery najlepiej spryskiwać miękką wodą, można je też delikatnie przetrzeć wilgotną ściereczką, w celu usunięcia nagromadzonego kurzu.

Monstera Variegata – gdzie kupić stacjonarnie?

Monstera Variegata zaliczana jest do roślin unikatowych, a to oznacza, że wcale nie jest łatwo ją znaleźć. Warto więc być na czasie z ofertami sklepów ogrodniczych oraz sieciowych marketów, które również handlują roślinami, takich jak OBI.

  • OBI
  • Leroy Merlin
  • Sklepy ogrodnicze

Trzeba jednak zaznaczyć, że sadzonki tej rośliny nie są tanie. Ze względu na wyjątkowość tego kwiatu, jego koszt jest dość wysoki, gdyż odmiana ta nie jest często spotykana. Ceny Monstery są bardzo zróżnicowane i mogą wynosić od kilkunastu złotych za pędy lub liście, nawet do kilku tysięcy złotych za zdrową, rosnącą roślinę.

Czytaj również  Gdzie wyrzucić farby

Decydując się na zakup Monstera Variegata, warto wiedzieć, że gleba dla tej rośliny powinna być przewiewna, przepuszczalna, torfowa. Kwiat najlepiej ustawić w półcieniu, gdyż, choć potrzebuje światła, jest wrażliwy na zbyt duże nasłonecznienie. Roślinę zaleca się przesadzać raz w roku w okresie wiosennym.

Monstera Variegata – gdzie kupić przez internet?

Znalezienie ofert tej rośliny w sieci będzie zapewne łatwiejsze niż zakup stacjonarny. Już przeglądając portal Allegro, znajdziemy zapewne sporo ofert od prywatnych sprzedawców.

Można też odwiedzić ogrodnicze sklepy internetowe, jak również witryny online sieciowych marketów z artykułami ogrodniczymi i roślinami.

  • Allegro
  • Greenhousepoland.pl
  • Hands of Plants

Podczas zamawiania Monstery online, należy pamiętać, aby zwrócić uwagę na sposób dostawy, zwłaszcza jeżeli kupujemy już zasadzony kwiat.

Monstera Variegata to kwiat, który bardzo często poszukiwany jest przez miłośników botaniki, lubiących otaczać się zielenią. Nie jest to roślina, którą znajdziemy w pierwszym lepszym sklepie, a jej unikalny charakter sprawia, że jest dosyć droga. Warto wiedzieć, gdzie kupić Monstera Variegata, jeżeli zależy nam na urozmaiceniu naszego mieszkania w tę ciekawą, rozłożystą roślinę o dużych liściach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *