Mimoza wstydliwa gdzie kupić?

Mimoza wstydliwa to ciekawa roślina doniczkowa, która może zainteresować miłośników botaniki. Jest średnio ciężka w uprawie, lubi wilgotne warunki i najlepiej kwitnie w świetle rozproszonym. Jej cechą charakterystyczną jest zdolność liści do reagowania na dotyk. Gdzie można kupić mimozę wstydliwą?

Mimoza wstydliwa – dlaczego warto kupić?

Mimoza wstydliwa (Mimosa pudica), nazywana też czułkiem wstydliwym to roślina, należąca do rodziny bobowatych motylkowatych. Naturalnie rośnie na terenach Ameryki Południowej. W Polsce uprawiana jest zazwyczaj w doniczkach jako roślina jednoroczna.

Mimoza wstydliwa zdobyła popularność przede wszystkim ze względu na niezwykłą zdolność liści rośliny, które są czułe na dotyk. Po dotknięciu liści, bardzo wyraźnie składają się one do siebie wierzchnimi warstwami.

Ciekawie to wygląda, dlatego sporo osób decyduje się na ustawienie mimozy jako ozdobnego kwiatka w swoim domu lub mieszkaniu. Jest to roślina średnio trudna w uprawie. Najlepiej rozwija się w świetle rozproszonym, a więc lepiej nie stawiać jej bezpośrednio przy oknie południowym.

Lubi ciepło, dobrze się czuje w temperaturach ok. 18-22 stopni Celsjusza. W okresie kwitnienia wymaga regularnego, ale umiarkowanego podlewania. Warto dokarmiać ją nawozami roślinnymi, bogatymi w potas.

W Polsce mimoza to typowa roślina domowa, choć można ją uprawiać także w szklarniach i ogrodach zimowych.

mimoza wstydliwa gdzie kupic

Gdzie kupić mimozę wstydliwą stacjonarnie?

Zastanawiając się, gdzie można kupić mimozę wstydliwą w doniczce, najlepiej odwiedzić pobliskie sklepy ogrodnicze. Mimozę znajdziemy też w niektórych dyskontach sieciowych, które między innymi mają kącik ogrodniczy, np. Bricomarche czy Leroy Merlin.

  • Leroy Merlin,
  • Sklepy ogrodnicze,
  • Bricomarche.

Koszt jednej sztuki mimozy wstydliwej w doniczce to kilkanaście do dwudziestu kilku złotych. Kwiat najlepiej kupować wiosną, kiedy temperatury są już wyższe, ponieważ mimoza łatwo gubi liście, gdy temp. w otoczeniu spadnie poniżej 20 stopni.

Mimoza wstydliwa – gdzie kupić przez internet?

Nikt nie powinien mieć problemu z zakupem mimozy wstydliwej przez internet. Kwiat jest dostępny w wielu e-sklepach ogrodniczych, jak również na popularnych portalach aukcyjnych, takich jak Allegro.

Chcąc znaleźć najlepszą ofertę, warto zajrzeć na porównywarki cen, takie jak Ceneo czy Oferteo.

  • Allegro,
  • Ceneo,
  • Dadium.pl,
  • sadowniczy.pl.

W sieci łatwiej jest kupić kwiat w ilościach i cenach hurtowych. Decydując się jednak na zakup rośliny online, należy wziąć pod uwagę nie tylko sam koszt dostawy, ale również sposób transportu. Jest to szczególnie ważne, zwłaszcza jeżeli roślinę czeka długa droga do miejsca docelowego.

Jeżeli chcemy, aby mimoza dotarła do nas w dobrej kondycji, wybierzmy sprawdzonego sprzedawcę, oferującego bezpieczny transport dla roślin.

Mimoza wstydliwa to ciekawy kwiat, wyróżniający się tym, że jej liście reagują na dotyk. Gdzie kupić mimozę wstydliwą? Jeżeli nie znajdziemy jej w pobliskich sklepach ogrodniczych, zawsze można poszukać w sieci. Internet pełen jest ciekawych ofert tego kwiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *