Godziny księgowania mBank – sesje przychodzące i wychodzące

Estimated read time 7 min czytania

Korzystanie z banku z pomocą internetu lub aplikacji jest już na tyle popularne, że prawdopodobnie mało kto wyobraża sobie zrezygnować z tego typu udogodnienia. Jednym z najpopularniejszych banków w Polsce jest obecnie mBank, dlatego częstym pytaniem, padającym w przeglądarkach różnego rodzaju jest: o której są przelewy w mbanku? Jest to bardzo dobre pytanie, gdyż każdy bank ma inną politykę odnośnie sesji przychodzących. Wszystkie niezbędne informacje, terminy wykonywania przelewów itp. Znaleźć będzie można poniżej, gdyż jest to dość obszerny temat.

Godziny księgowania mBank

Internetowe witryny banków oraz ich aplikacje przyzwyczaiły nas do tego, że wykonanie przelewu, doładowanie telefonu, wysyłka pieniędzy z konta na konto są bardzo łatwe w wykonaniu oraz szybko dochodzą do adresata. Oczywiście w zależności od banku będą to inne godziny, dlatego warto sprawdzić zarówno dla banku w jakim mamy konto, jak i w banku, na które konto przesłaliśmy pieniądze. Księgowanie mBank wykonuje się w dwóch rodzajach.

Księgowanie sesji przychodzących oraz księgowanie sesji wychodzących. Różnica między jednym a drugim rodzajem jest wytłumaczona poniżej. Natomiast okres jednych i drugich to godziny pomiędzy 05:55 a 18:15, w zależności od rodzaju sesji. Niemniej jest to na tyle długi okres czasu, że dokonywanie przelewów online jest bardzo sprawne i przede wszystkim korzystne, gdyż nie zabierają one dużo cennego czasu.

Sesje przychodzące mBank

Realizowanie przelewu wiąże się z tym, że nie zawsze jest on natychmiastowy. W znacznej większości przypadków, trzeba poczekać odpowiednią ilość czasu, by przelew doszedł na drugie konto. Ważnym elementem takich transakcji jest właśnie sesja przychodząca, czyli czas, kiedy przelew dojdzie do odbiorcy.

Czytaj również  Sesje księgowanie Nest Bank

W wypadku kiedy przelewamy małą kwotę na konto w tym samym banku, czyli mBanku – przelew będzie natychmiastowy, nie trzeba wówczas czekać, a przelewy przychodzące mbank realizowane są natychmiast. Przelewy międzyoddziałowe natomiast, wiążą się z odpowiednim czasem, w który przychodzą na konto. Sesje przychodzące mbank, a raczej ich godziny są następujące.

 • Pierwsza sesja – 11:15 – to wtedy mogą zostać zaksięgowane przelewy wykonane w pierwszej sesji przelewów wychodzących.
 • Druga sesja – 15:00 – sytuacja analogiczna do poprzedniej
 • Trzecia sesja – 18:15 – to już ostatnia sesja w dniach roboczych, dlatego warto zaplanować przelewy tak, by dostarczane były wystarczająco szybko do adresata

Sesje przychodzące są więc niczym innym jak momentem, w którym pieniądze przesłane przez jedną osobą, powinny znajdować się już w posiadaniu adresata. Godziny przelewów mbank są więc różne, lecz powyżej szczegółowo rozpisane, by każdy mógł zaplanować swój przelew.

Sesje wychodzące mBank

Żeby przelew mógł trafić do adresata, najpierw trzeba go oczywiście wysłać. W tym celu również warto pamiętać, że są różne godziny, co do księgowania przelewów w każdym banku. MBank przelewy wychodzące rozsyła w odpowiednich okresach czasowych, by wszystko było zgodne z regulaminem oraz uporządkowane, gdyż jest to bardzo trudna logistycznie praca.

Segregacja przelewów oraz dobrze zaplanowana sesja wychodząca pozwala na znacznie sprawniejsze i szybsze przelewanie pieniędzy między oddziałami banków. Sesje te w mBanku rozpoczynają się dość wcześnie, co w efekcie pozwala oczywiście na wcześniejsze dokonanie wszystkich przelewów. Godzinowo wszystkie sesje prezentują się natomiast następująco:

 • Pierwsza sesja – 05:55 – jest to pierwsza sesja, która ma na celu wykonanie zaległych przelewów, czyli zazwyczaj wykonanych w nocy, kiedy pracownicy z oczywistych przyczyn wówczas nie pracują.
 • Druga sesja – 9:55 – przeważnie to właśnie przy tej sesji dokonywanych jest najwięcej przelewów wychodzących.
 • Trzecia sesja – 13:25 – jest wówczas domykana sprawa wszystkich przelewów, dlatego warto się pospieszyć z wysyłaniem, gdyż zazwyczaj przelew zajmuje około jednego dnia, co w niektórych przypadkach może być sporym utrudnieniem.
Czytaj również  Godziny księgowania Bank Pocztowy – sesje przychodzące i wychodzące

Sesje przychodzące dla firm

Z racji zapotrzebowania na przelewy zarówno prywatne jak i firmowe, trzeba było rozdzielić sesje na te, skierowane do osób prywatnych oraz te, skierowane do firm. Firmy wykonują zazwyczaj najwięcej przelewów każdego dnia, dlatego godziny również muszą się różnić. MBank sesje przychodzące dla firm mają bardzo szerokie ramy czasowe, a są to następująco:

 • Pierwsza sesja – 10:30 – 11:00
 • Druga sesja – 14:30 – 15:00
 • Trzecia sesja – 17:00 – 17:30

W tych godzinach wszelkie firmy posiadające konto właśnie w mBanku mogą spodziewać się wpłynięcia pieniędzy.

Sesja elixir mBank

Prawdopodobnie każdy kto miał styczność z kontem w banku wie, że można znaleźć tam coś takiego, jak sesje elixir mBank. Brzmi to dość czarodziejsko, jednak jest to łatwo wytłumaczalne. Przelewy międzyoddziałowe są nieco dłuższe, gdyż właśnie ze względu na specjalny program ustalonym przez Krajową Izbę Obliczeniową, został wprowadzony system elixir.

Każdy bank ma dowolność w ustalaniu godzin zarówno przychodzących jak i wychodzących, dlatego będą się one różniły w zależności od banku. MBank sesje elixir i jego godziny zostały już podane powyżej, jako kolejno godziny sesji przychodzących oraz wychodzących. Warto jednak pamiętać, że to od banku do którego wysyłamy pieniądze będzie zależało, o której godzinie nasze saldo wzrośnie.

Ile trwa sesja przychodząca w mBanku

Na to pytanie nie ma uniwersalnej odpowiedzi, gdyż wszystko jest zależne od wielu czynników. Przede wszystkim rodzaj przelewu, gdyż to właśnie dzięki niemu możemy pieniądze dostać szybciej bądź później. Godziny przelewów mBank będą równie ważne to to, do jakiego banku przelewamy pieniądze.

Między kontami w tym samym banku jest to natychmiastowe i bez dodatkowych opłat. Praktycznie w tej samej sekundzie jak jedna osoba kliknie wyślij, druga otrzyma przelew. W przypadku przelewów międzyoddziałowych czas ten wydłuży się o dzień a maksymalnie dwa, gdyż jest to zależne zarówno od godzin sesji w mBanku jak i banku docelowym, gdzie mają pojawić się pieniądze.

Czytaj również  Jak sprawdzić Nip osoby fizycznej - prywatnej

Przelewy zagraniczne mBank godziny

Przelewy wykonywane międzynarodowo są coraz częstsze, dlatego szukanie informacji na ten temat jest dosyć łatwe. „Przelewy zagraniczne mBank sesje” to jedno z najczęściej wpisywanych fraz odnośnie przelewów międzynarodowych.

Dlatego warto jest wiedzieć, że przelew zagraniczny wcale nie idzie dłużej niż zwykły, zazwyczaj jest to jeden lub dwa dni robocze, jednak warto wiedzieć w jakich godzinach. Sesje wychodzące, a raczej ich godziny prezentują się więc tak:

 • Do godziny 14 – przelew dojdzie jeszcze tego samego dnia
 • Po godzinie 14 – Przelew zostanie dostarczony następnego dnia

Natomiast sesje przychodzące będą miały nieco inne godziny, gdyż są one następujące:

 • Do godziny 15:30 – ten sam dzień roboczy
 • Po godzinie 15:30 – dodawany jest wówczas jeden dzień

Przelewy zagraniczne mBank godziny są więc bardzo przystępne zarówno  w przypadku sesji przychodzących, jak i wychodzących. Jedno jest natomiast pewne – sesje są zaplanowane w takim czasie, że każdy klient będzie zadowolony.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój