Rozrywka

Maty do sushi gdzie kupić

Jednym z przysmaków kuchni japońskiej jest oczywiście sushi, którym zajadają się ludzie na całym świecie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie wykonać to danie w domu, jednym z niezbędnych elementów jest wówczas mata do sushi. Nosi ona nazwę makisu i jest utkana z bambusa i bawełnianego sznurka. Dzięki temu można zawijać sushi w roladki, maty są dostępne w różnych rozmiarach, zależy to od konkretnych potrzeb. Zdecydowanie najczęściej wybiera się rozmiar 27 x 27 centymetrów. Maty do sushi można kupić w niektórych supermarketach, ewentualnie w sklepach z akcesoriami gospodarstwa domowego. Produkt przyda się w każdym domu, w którym często robi się sushi – ta potrawa kuchni japońskiej jest bardzo popularna nie tylko w Polsce.

Maty do sushi dlaczego warto kupić?

Będąc miłośnikiem kuchni japońskiej warto kupić profesjonalną matę do sushi, zwijanie w rulon wszystkich składników bez tego produktu jest możliwe, ale po co utrudniać sobie życie? Najlepsze maty do sushi są wykonane z okrągłych pałeczek bambusowych, które są ze sobą splecione przy pomocy sznurka.

Ważny jest wybór najlepszej jakości maty do sushi, która jest wykonana z antybakteryjnego bambusa, zapewnia się wówczas lepszą higienę podczas przygotowywania sushi.

Dzięki przecięciu każdego patyczka na pół, cała powierzchnia maty jest idealnie płaska i znacznie ułatwia zwijanie sushi.

Główną funkcją maty jest zatem maksymalne ułatwienie wykonania rolek z sushi, co usprawnia proces przygotowywania tej wyjątkowej potrawy.

gdzie kupic mate do sushi

Maty do sushi gdzie kupić stacjonarnie?

Maty do sushi można kupić między innymi w Empiku, Carrefourze, Kauflandzie czy Auchan. Ceny są uzależnione od konkretnego rozmiaru produktu. Jest to jednak najczęściej przedział od 5 do maksymalnie 12 złotych.

 • Empik
 • Kaufland
 • Carrefour
 • Auchan
 • Sklepy z azjatyckimi produktami
 • E.Leclerc

Czasami mata do sushi jest częścią zestawu dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z przygotowywaniem sushi w domu. Drugim istotnym elementem jest bardzo ostry nóż – sashimi.

Czytaj również  Co odpisać na Miłego Dnia? - 40 tekstów

Producenci często zapewniają, że dzięki ich matom wykonanie każdego sushi staje się bardzo łatwe, nawet jeśli potrawa jest bardzo wymyślna. Co ciekawe, jest prosta w obsłudze, również dla początkujących amatorów sushi. Zawijanie rolek jest bardzo łatwe, poradzi sobie z tym każdy.

Maty do sushi gdzie kupić przez Internet?

Mata do sushi znajduje się również w asortymencie wielu sklepów internetowych, wśród których  wymienia się:

 1. Sushi-sklep,
 2. Kimchi,
 3. Allegro,
 4. Sklep.nasushi,
 5. IKEA

Dla każdego, kto po raz pierwszy zawija sushi istotne jest pozostawienie kilku rad. Pierwszą czynnością jest rozłożenie na macie nori, koniecznie szorstką stroną do góry. Następnie układana jest cienka warstwa letniego ryżu do sushi, który powinien być bardzo kleisty. Na samym środku układa się pozostałe dodatki i rozpoczyna się proces zwijania. Mata musi zostać na zewnątrz, powstała w ten sposób rolka musi być delikatnie dociśnięta matą. Ostatnim krokiem jest pokrojenie gotowej rolki na kilka równych kawałków, najczęściej wychodzi z niej 7 porcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *