Rozrywka

Masa cukrowa gdzie kupić

Masa cukrowa, nazywana często także lukrem plastycznym, to gotowy produkt, służący wielu cukiernikom do dekoracji tortów i ciast. To właśnie ona w dużej mierze nadaje wypiekom wymaganego wyglądu i sprawia, że stają się bardziej atrakcyjne dla konsumentów. Lukier plastyczny można wykorzystać także w przypadku domowych wypieków, zwłaszcza jeżeli szykujemy ciasto na przyjęcie urodzinowe dla bliskiej osoby. Wiele osób niestety nie wie, gdzie można kupić masę cukrową. Jakie sklepy oferują tego typu produkty?

Gotowa masa cukrowa gdzie kupić?

Lukier plastyczny to produkt, który ułatwi pracę niejednemu cukiernikowi. Położony na cieście może stworzyć aksamitnie gładką powierzchnię, sprawiając, że wypieki przepysznie wyglądają i podobnie smakują.

Wiele cukierni współpracuje z hurtowniami, od których kupuje gotową masę cukrową. Niektórzy piekarze też wykonują takie produkty samodzielnie, choć jest to dosyć czasochłonne.

Gotową masę cukrową można też kupić w sklepach online oraz na popularnych aukcjach, takich jak Allegro. Wśród dostępnych produktów znaleźć można między innymi:

  • biały lukier plastyczny;
  • kolorową masę cukrową;
  • specjalną masę cukrową do rzeźbienia i modelowania;
  • czekoladę plastyczną;
  • masę cukrową na specjalne okazje.

Cukier plastyczny charakteryzuje się dużą elastycznością, dzięki czemu wykonane z niego kompozycje mogą być naprawdę kreatywne. Osoby, poszukujące gotowej masy cukrowej z pewnością bez problemu znajdą ją w sprzedaży internetowej.

gdzie kupic mase cukrowa

Masa cukrowa gdzie kupić stacjonarnie?

Jeżeli nie chcemy lub nie wiemy, jak kupić lukier plastyczny przez internet, możemy poszukać go w sklepach stacjonarnych.

Większe ilości można kupić oczywiście w hurtowniach z odbiorem osobistym, jednak gdzie kupić masę cukrową na tort do jednorazowego użytku? Często można znaleźć coś takiego w sieciach supermarketów, takich jak:

  • Lidl;
  • Carrefour:
  • Kaufland;
  • Tesco

Można też zaryzykować i zapytać o dostępność masy cukrowej w lokalnych cukierniach, choć nie ma gwarancji, że będą one udostępniały tego typu produkty.

Czytaj również  Ile miesiąc ma dni tygodni godzin minut i sekund?

Zakup masy cukrowej stacjonarnie to z pewnością większy wysiłek, niż znalezienie oferty online. Przede wszystkim nie ma pewności, czy w danym sklepie znajdziemy to, czego potrzebujemy, co może nas narazić na niepotrzebną stratę czasu.

Tymczasem oferty lukru plastycznego w internecie są zazwyczaj bardzo korzystne, a zamówienia możemy dokonać, nie ruszając się z domu.

Gdzie kupić masę cukrową – podsumowanie

Masa cukrowa, czy też lukier plastyczny, to produkt spożywczy szeroko wykorzystywany w cukiernictwie. Wiele gospodyń domowych może zastanawiać się, gdzie kupić masę cukrową w celu udekorowania tortu na specjalną okazję.

Plastyczny lukier pozwala na stworzenie ciekawych kreacji na ciastach, co spodoba się szczególnie najmłodszym członkom rodziny, którzy uwielbiają kolorową masę cukrową, gdyż zapewnia ona bajkowy wygląd plackom. Miłośnicy słodkości z pewnością docenią fakt, że masę cukrową bez problemu można kupić w sklepie internetowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *