Rozrywka

Makro karta

Ostatnia aktualizacja 30 marca 2024 przez Redakcja

Makro to sieć sklepów stworzona z myślą o przedsiębiorcach. Wiele osób zadaje pytanie jak wyrobić kartę makro i czy można z niej korzystać bez firmy. Już na wstępie możemy powiedzieć, że takiej możliwości nie ma, ale jeżeli chcesz dowiedzieć się wszystkiego na temat karty makro to zachęcamy do zapoznania się z tekstem.

Karta Makro

Zacznijmy od samego początku, czyli wytłumaczenia jak działa karta Makro. Firma Makro tworzy sieć samoobsługowych sklepów dla przedsiębiorców (firm) i nie ma w swojej ofercie sprzedaży detalicznej. Aby móc zrobić zakupy w Makro trzeba posiadać specjalną kartę i nie ma od tego odstępstwa. Sklepy Makro funkcjonują w całej Europie, chociaż są inaczej nazywane jako Metro Cash and Carry. Wiele osób jest zaciekawiona ofertą Makro, gdyż mają bardzo dobre ceny a to dlatego, że są sklepem nastawionym na sprzedaż hurtową.

Jak wyrobić kartę makro?

Karta makro jest darmowa, nie ponosisz żadnych kosztów za jej wyrobienie. W celu wyrobienia karty makro należy skorzystać z dwóch możliwych opcji.

 • Zgłoś się do Działu Obsługi Klienta w dowolnym sklepie Makro
 • Wypełnij formularz rejestracji online

Zachęcamy do skorzystania z drugiej opcji, która jest bardzo szybka, wystarczy podać podstawowe dane firmy i w odpowiedzi na adres Email otrzymasz numer karty klienta Makro. Jako przedsiębiorca mający zezwolenie na sprzedaż alkoholu musisz dostarczyć je podczas odbioru karty. W przypadku rejestracji online będziesz musiał dosłać skan dokumentu.

Czytaj również  Czy urbex jest legalny?

Każda firma może wyrobić wiele kart, teoretycznie nie ma limitu kart wystawionych na firmę. Wystawienie dodatkowych kart dla pracowników jest darmowe. Pamiętaj jednak, żeby po zwolnieniu pracownika albo jego rezygnacji zablokować jego kartę.

Wyrobienie karty makro umożliwia dokonywanie zakupów również w marketach poza granicami polski. Jednak wciąż trzeba pamiętać o warunkach, bez których wyrobienie karty Makro nie będzie możliwe:

 • Musisz prowadzić działalność gospodarczą (może być jednoosobowa)
 • Prawo do wyrobienia karty mają osoby reprezentujące instytucje użyteczności publicznej
 • Prawo do wyrobienia karty Makro mają przedstawiciele urzędu państwowego

Po skończeniu procesu rejestracyjnego otrzymujesz imienną kartę, dzięki której dokonasz zakupów w sklepach Makro. Co istotne nie masz nawet po co wybierać się na hale Makro bez ważnej karty, w sklepach są zamontowane bramki, które przepuszczają tylko osoby z aktywną kartą.

Pożyczanie karty Makro

Myślę, że to dobry moment, aby powiedzieć coś o pożyczaniu karty makro. Jest to praktyka niezgodna z regulaminem i pracownicy mogą już przy wejście poprosić Cię o dowód osobisty. Jeżeli dane na karcie nie będą się zgadzać z dowodem, najlepszym co może Cię spotkać będzie wyproszenie ze sklepu. Dlatego warto czytać regulaminy poszczególnych ofert i promocji, pamiętaj pożyczanie karty Makro nie jest dozwolone.

Makro karta online – Karta makro w telefonie

Żyjemy w 21 wieku i powoli fizyczne nośniki zastępowane są informacjami zapisanymi w bazach danych. Nie inaczej jest w przypadku Makro, które przygotowała aplikację Makro, w której znajduje się karta online. Karta Makro w telefonie to doskonały sposób na to aby mieć kartę zawsze przy sobie. Żeby mieć taką kartę wystarczy wprowadzić do niej numer karty otrzymanej Mailem albo numer karty fizycznej. Aplikacja Makro dostępna jest w Google Play i App Store, wystarczy wpisać Aplikacja Makro. Dokładniej o zaletach posiadania aplikacji i karty w telefonie piszemy w osobnym artykule.

Czytaj również  Pierwsza strona zeszytu do Muzyki - Jak ozdobić?

Czy do makro można wejść bez karty?

Choć już to wytłumaczyliśmy we wcześniejszych akapitach, warto wydzielić pytanie czy do makro można wejść bez karty i odpowiedzieć na nie w osobnym miejscu. Nie, do Makro nie można wejść bez karty. Przed wejściem na miejsce z regałami znajdują się czytniki, które odczytują kartę i wpuszczają ludzi. Bez karty nie przejdziesz przez bramki i Twoja przygoda z Makro zakończy się za nim na dobre się zaczęła.

Karta Makro dla osób prywatnych

Nie ma żadnej możliwości uzyskania karty Makro nie prowadząc działalności gospodarczej. Jedynym rozwiązaniem jest praca w firmie, która posiada kartę Makro i poproszenie o wyrobienie karty dla pracownika.

Makro karta jednorazowa

Od powyższej sytuacji jest jeden wyjątek i dotyczy osób, które mają wyrobioną kartę, ale zapomniały jej wziąć z domu. W takich sytuacjach pomocna okaże się karta jednorazowa wydawana na miejscu w Dziale Obsługi Klienta. Musisz się tam udać i poprosić o wydanie jednorazowej karty, w tym celu będziesz potrzebować dowodu tożsamości.

Karta jednorazowa jak sama nazwa wskazuje nie zastępuje normalnej karty i upoważnia do przebywania w sklepie tylko w dniu jej wystawienia. Zgubienie karty, należy zgłosić we wspomnianym Dziale Obsługi Klienta.

Makro zgubiona karta

Zgubiona karta Makro nie powinna być powodem zmartwień. Pamiętaj jednak, żeby jak najszybciej zgłosić zgubienie karty do działu obsługi klienta. Na Twój wniosek karta zostanie zablokowana a w jej miejsce zostanie wyrobiony duplikat, który nic nie kosztuje.

Ile osób może wejść do hali na jedną kartę klienta?

Karta Makro posiada pewne ograniczenia co do tego, ile osób może na nią wejść do sklepu. Posiadając kartę Makro w sklepie może przebywać jej właściciel oraz osoba towarzysząca. Czyli na kartę makro mogą wejść dwie osoby.

Czytaj również  Jak wygrać w kółko i krzyżyk?

Złota karta Makro – Klub Makro Pro

Warto wspomnieć jeszcze w kilku słowach o złotej karcie marko. Jest to swoistego rodzaju program lojalnościowy, w którym tak właściwie każdy bierze udział. Jeżeli chcesz zostać beneficjentem złotej karty musisz spełnić wymóg, którym jest przekroczenie wydatków w Makro na ponad 100 tysięcy złotych netto w roku.

 • Atrakcyjne rabaty w programie bonusowym.
 • Ułatwiony dostęp do szkoleń dla biznesu. Wyjątkowa oferta – MAKRO pokrywa całkowity kosztu działu w organizowanych szkoleniach.
 • Osobisty doradca Makro
 • Specjalne przywileje w MAKRO Centrum HoReCa – dla klientów z branży gastronomicznej.
 • Ekskluzywny Pokój dla Złotych Klientów
 • Wydzielona kasa – wygodne zakupy.
 • Zarezerwowane zadaszone miejsce parkingowe.
 • Ułatwiony dostęp do szkoleń dla biznesu. Wyjątkowa oferta – MAKRO pokrywa całkowity koszt udziału w organizowanych szkoleniach.
 • Wiele innych atrakcyjnych przywilejów.

Istnieje również srebrna karta klienta Makro, która obowiązuje od progu 50 tysięcy. Posiada ona część przywilejów karty złotej, ogólnie warto posiadać taką kartę. Progi wydatków jasno pokazują, że Makro to sklep dla firm a nie osób indywidualnych. Posiadanie złotej lub srebrnej karty daje wartościowe benefity i jeżeli masz taką możliwość, postaraj się o ich spełnienie.

Mam nadzieję, że ten artykuł odpowiedział na Twoje pytania dotyczące karty Makro, tego jak ją wyrobić i czy można wejść do makro bez karty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *