Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Makaron Konjac gdzie kupić

Posted by

gdzie kupic makaron konjac

KonjacMakaron Konjac, znany również pod nazwą Shirataki  powstaje głównie z wody – jej zawartość w produkcie wynosi aż 97%. Drugim składnikiem jest mąka powstająca z warzywa Amorphophallus, która nie występuje w Polsce. Sam zapach wydzielany przez roślinę nie należy do przyjemnych, mimo tego faktu warto kupić shirataki noodles, choćby dlatego, aby poznać nowy smak, być może zostanie jednym z ulubionych. Makaron Konjac ma dość specyficzną konsystencję, przypominającą galaretkę. W mące, z której powstaje Shirataki mogą znajdować się śladowe ilości węglowodanów, białka, lecz nie ma w niej tłuszczu. Dlatego makaron Konjac warto kupić między innymi ze względu na wartości odżywcze produktu.

Makaron Konjac dlaczego warto kupić?

Zgodnie z powyższym makaron z mąki Konjac ma prosty i zdrowy skład. Na korzyść przemawia również dość duża zawartość glukomannanu, czyli błonnika. Ma on istotne właściwości prozdrowotne, ponieważ uznano, że wpływa na obniżanie poziomu cholesterolu oraz niweluje objawy alergii.

Shirataki noodles z czystym sumieniem mogą spożywać osoby będące na dietach ketogenicznej redukcyjnej, wegańskiej, czy nawet cukrzycowej.

Makaron konjac warto zatem kupić i wprowadzić do codziennego menu dla całej rodziny. Jedyną kwestią do ustalenia pozostaje to, gdzie kupić makaron Konjac.

makaron konjac gdzie kupic

Makaron Konjac gdzie kupić stacjonarnie?

Shirataki noodles warto kupić, natomiast nie we wszystkich sklepach stacjonarnych jest dostępny. Z uwagi na fakt, że na stronach niektórych supermarketów makaron  jest w ofercie, być może jest również na realnych pólkach sklepowych w poszczególnych miejscowościach. Za produktem warto rozejrzeć się w:

 1. Carrefourze,
 2. Lidlu,
 3. Kauflandzie,
 4. Biedronce,
 5. Auchanie,
 6. Rossmannie.

W Biedronce makaron Shirataki jest dostępny w dwóch rodzajach, w formie ziarenek ryżu oraz zwiniętych nitek. Cena za opakowanie 270 gram wynosi mniej więcej 4 złote. Podobne obowiązują w większości powyższych sklepów. Warto zapoznawać się z gazetkami promocyjnymi, w których zamieszcza się informacje o dostępności ciekawych produktów.

Czytaj również  Imbir owoc czy warzywo

Makaron Konjac gdzie kupić przez Internet?

Zdecydowanie więcej możliwości na zakup makaronu Konjac daje Internet, sklepy online oferują ten produkt. W tym celu warto odwiedzić np.:

 1. Zerokalorii.pl – tutaj dostępny makaron z mąki Konjac w postaci spaghetti, które uwielbia wiele osób,
 2. Szybkaprzemiana.pl – na stronie sklepu znajduje się ciekawa informacja, mówiąca o tym, że makaron Shirataki powinny kupić osoby będące na diecie, ponieważ przyspiesza metabolizm,
 3. Marketbio.pl,
 4. Bee.pl
 5. Ceneo

To jedynie kilka przykładów z wielu, czasami cena podana przy makaronie Konjac może wydawać się za wysoka, jednak często jest to po prostu większe opakowanie. W przypadku ostatniego z wymienionych sklepów, cena 22,99 dotyczy 1 kg produktu – jest więc jak najbardziej korzystna.

Shirataki noodles można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Jednak znacznie większy wybór jego postaci można zaobserwować w sieci. Pewne jest natomiast to, że warto kupić makaron z mąki Konjac. Sprawdź również gdzie kupić płatki drożdżowe i makaroniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *