Mąka z tapioki gdzie kupić?

Mąka z tapioki często polecana jest osobom na diecie ze względu na niską kaloryczność. Nie jest to być może bomba witaminowa, jednak charakteryzuje się ciekawym smakiem i może służyć jako dodatek do ciekawych potraw. Gdzie można kupić mąkę z tapioki?

Dlaczego warto kupić mąkę z tapioki?

Tapioka jest produktem skrobiowym, pozyskiwanym z manioku, rosnącego naturalnie  na terenach Brazylii, choć dziś masowo uprawiany jest w krajach afrykańskich i azjatyckich. Mąka z tapioki wyróżnia się dużą zawartością węglowodanów i właściwie nie ma żadnych innych składników. Nie ma w swoim składzie też prawie żadnych witamin i minerałów. Mimo wszystko dietetycy cenią ją za niską kaloryczność.

100 gram mąki z tapioki dostarcza ok. 350 kcal, czyli sporo mniej, niż popularna mąka pszenna.

Kolejną jej zaletą jest to, że zawarte w mące węglowodany zaliczane są do lekkostrawnych, a więc nie powodują wzdęć i ciężkości na żołądku.

Mąka z tapioki może być stosowana przez osoby z nadwrażliwością żołądka. Nie zawiera glutenu, mogą więc ją spożywać też osoby z nietolerancją tego składnika. W jej składzie nie znajdziemy cholesterolu, co z kolei sprawia, że można ją wdrożyć do diety osób z miażdżycą.

Największą wadą tego produktu jest dość wysoki indeks glikemiczny, przez co nie sprawdzi się ona jako produkt w diecie diabetyków.

maka z tapioki gdzie kupic

Gdzie kupić mąkę z tapioki stacjonarnie?

Mąka z tapioki to produkt spożywczy, którego jednak nie kupimy w każdym sklepie. Owszem, często pojawia się  w marketach dyskontowych, jednak najłatwiej będzie ją znaleźć w punktach ze zdrową żywnością.

  • Auchan,
  • Markety z działami żywności ekologicznej,
  • Sklep ze zdrową żywnością.

Cena mąki z tapioki nie jest wygórowana. 1 kg produktu to koszt ok. 7-8 złotych. W sklepach stacjonarnych i marketach można szukać mąki z tapioki na półkach wśród innych podobnych produktów lub, co zdarza się częściej, na półkach ze zdrową żywnością.

Gdzie można kupić mąkę z tapioki przez internet?

W sieci również bez problemu znajdziemy mąkę z tapioki. Wystarczy zajrzeć na sklepy sieciowe, oferujące zdrową żywność lub żywność z różnych rejonów świata, np. strona internetowa Smakiswiata.

Mąka z tapioki pojawia się także na popularnych serwisach aukcyjnych, a gdy zależy nam na dobrej ofercie, powinniśmy odwiedzić wyszukiwarkę Ceneo, gdzie można znaleźć najciekawsze okazje.

  • Ceneo,
  • Allegro,
  • krukam.pl,
  • sklep.kuchnieswiata.com.pl,
  • cosdlazdrowia.pl.

Przy zakupach online, należy oczywiście wziąć pod uwagę koszty, sposób i czas przesyłki. Cena za opakowanie mąki w sieci jest porównywalna do kosztów za opakowanie w sklepach stacjonarnych, choć istnieje możliwość, że znajdziemy też tańsze oferty.

Mąka z tapioki to dobry produkt spożywczy dla odchudzających się, ale nie dla diabetyków. Mąka nie ma zbyt wielu wartości odżywczych, jednak może być wykorzystana do smacznych deserów.

Gdzie można kupić mąkę z tapioki? Nie powinno być trudno ją znaleźć, gdyż często pojawia się w popularnych sieciach marketów,

Jeżeli trudno jest nam znaleźć mąkę w sklepach stacjonarnych, zawsze możemy zajrzeć do sieci. Internet pełen jest sklepów online, oferujących najróżniejsze produkty spożywcze, w tym mąkę z tapioki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *