Rozrywka

Mąka kokosowa gdzie kupić

Ostatnia aktualizacja 6 lutego 2024 przez Redakcja

Cukrzyca jest chorobą cywilizacyjną, osoby na nią cierpiące muszą prowadzić dietę bezglutenową. Jednym z dedykowanych im produktów jest mąka kokosowa, powinny stosować ją również osoby będące na diecie. Produkt jest do kupienia w niektórych supermarketach i sklepach mających w swoim asortymencie produkty ekologiczne. Mąka kokosowa może z powodzeniem być zastępstwem dla pszennej, w niektórych przepisach takie rozwiązanie sprawdza się bardzo dobrze. Produkcja mąki kokosowej odbywa się na Filipinach, powstaje ona jako efekt uboczny wytwarzania oleju oraz mleka kokosowego. Do wyprodukowania mąki niezbędny jest miąższ kokosa, tłoczony na zimno. Produkt finalny ma bardzo delikatny zapach i smak, konsystencję drobno zmielonego proszku.

Mąka kokosowa dlaczego warto kupić?

Mąkę kokosową warto kupić ze względu na dużą zawartość składników odżywczych, na przykład błonnik pokarmowy, tłuszcze nasycone, białka, witaminy A, C i B. Produkt dodawany do różnych potraw przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

Dlatego poleca się ją także kulturystom, którzy prowadzą diety wegetariańskie i wegańskie.

Mąka kokosowa jest doskonałą propozycją ze względu na przyczynianie się do wzmacniania mięśni i redukcji złego cholesterolu.

Obok tych wszystkich korzyści nie można przejść obojętnie, dlatego właśnie warto kupić mąkę i zastępować nią pszenną, przynajmniej od czasu do czasu.

gdzie kupic make kokosowa

Mąka kokosowa gdzie kupić stacjonarnie?

Mąkę kokosową można kupić w następujących sklepach stacjonarnych:

 • Lidl,
 • Biedronka,
 • Kaufland,
 • Dino,
 • Carrefour

Produkt jest wegański, dlatego znajduje się również na półkach sklepów ze zdrową, ekologiczną żywnością. Zawartość witamin z grupy B wiąże się z wieloma korzyściami dla ogólnego stanu zdrowia każdego człowieka. Wskazuje się między innymi wpływ na odpowiedni poziom pracy całego układu nerwowego i krwionośnego.

Ponadto dzięki stosowaniu mąki kokosowej zachodzi wiele procesów biochemicznych, w tym wytwarzanie najważniejszych składników krwi. Wiele wskazuje również na to, że ten produkt wpływa na odpowiednie regulowanie funkcjonowania mózgu i przemianę tłuszczów, białek i węglowodanów.

Czytaj również  Co jest mniejsze od milimetra?

Mąka kokosowa gdzie kupić przez Internet?

Mąkę kokosową można oczywiście kupić przez Internet, jest dostępna między innymi na Allegro. Poza tym warto poszukać jej na wirtualnych półkach w innych sklepach, na przykład:

 1. Bee.pl,
 2. Naturalnie Zdrowe,
 3. Marketbio.pl,
 4. Delikatesy z Natury,
 5. Cosdlazdrowia.pl,
 6. Biolovers.pl

Zdecydowanie największą zaletą zakupów w takiej formie jest wygoda i brak konieczności wychodzenia z domu i stania w kolejkach. Za zakupy zrobione online może zapłacić od razu lub przy odbiorze – w zależności od zasad panujących w danym sklepie. Mając w swojej kuchni mąkę kokosową i używając jej zamiast zwykłej, pszennej – można znacznie obniżać indeks glikemiczny poszczególnych potraw. Zatem nie ma się nad czym zastanawiać, tylko udać się na zakupy stacjonarne lub przez Internet i kupić wyjątkową mąkę kokosową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *