Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Mąka 00 gdzie kupić

Posted by

gdzie kupic make 00 do pizzy

Zapewne każdy przygotowywał kiedyś domową pizzę, składnikiem, który decyduje o powodzeniu wypieku jest odpowiednia mąka. Najlepsza jest zdecydowanie mąka 00, którą na szczęście można kupić w znacznej większości supermarketów.

Przy poszczególnych wypiekach domowych, mąka jest niezbędnym elementem, dlatego na sklepowych półkach znajduje się szeroki wybór tego produktu. Mąka 00 jest produkowana w drodze rozdrabniania ziaren zbóż, fachowo nazywa się to przemiałem. W rezultacie otrzymuje się dwa produkty – mąkę oraz otręby, te drugie wpływają o typ mąki – jasny i ciemny.

Mąka 00 jest klasyfikowana do mąk jasnych, ma niemal zerową zawartość ilość popiołu, jest zatem doskonale zmielona. Porównując ją z innym typem mąki, łatwo można dojść do wniosku, że jest zdecydowanie lżejsza i wygląda jak śnieżny pył.

Mąka 00 – dlaczego warto kupić?

Mąkę 00 warto kupić, ponieważ wyroby z niej charakteryzują się wyjątkową kruchością i chrupkością, co w przypadku pizzy decyduje o jej walorach smakowych.

Mąka 00 jest bardzo elastyczna, zawiera gluten, dlatego osoby mające alergię na ten składnik nie mogą spożywać produktów z niej wytworzonych.

Coraz częściej jednak producenci mąk oddają w ręce konsumentów produkt bez glutenu, otwierając tym samym alergikom drogę do wielu smakołyków.

Mąkę 00 warto kupić i mieć w swojej kuchni, co prawda istnieją jej zamienniki, ale nie gwarantują one tak udanych wypieków jak w przypadku zastosowania oryginału. Typowo włoskiej pizzy się z nich nie wykona.

maka 00 gdzie kupic

Mąka 00 – gdzie kupić stacjonarnie?

Włoska mąka 00 jest dostępna w większości stacjonarnych sklepów, można znaleźć ją na półkach w:

  1. Kauflandzie,
  2. Dino,
  3. Biedronce,
  4. Auchanie,

Ponadto można ją kupić w wielu piekarniach, ewentualnie hurtowniach z akcesoriami do wypieków.

Jednak ta ostatnia alternatywa jest raczej kierowana do zakładów produkcyjnych, restauracji i pizzerii. Natomiast do użytku domowego, mąkę 00 można kupić stacjonarnie w niemal każdym sklepie spożywczym.

Czytaj również  Nigdy przenigdy pytania

Nie ma możliwości, aby z zastosowaniem mąki 00 nie powstała charakterystyczna, włoska pizza – ciasto będzie cienkie i nie chrupkie, nie zmienią tego żadne mokre składniki.

Mąka 00 – gdzie kupić przez Internet?

Zakup stacjonarny mąki typu 00 to normalna sprawa, ale oczywiście istnieje również rozwiązanie dla miłośników zakupów internetowych. Mąkę 00 można zamówić na Allegro – jak większość rzeczy, w tym spożywczych. Poza tym, produkt można kupić przez strony:

  1. Schroniskobukowina.pl,
  2. Selgros24.pl,
  3. Sklep.kuchnieswiata.pl,
  4. Delikatesyzdrowo.pl.

Jest to jeden z obowiązkowych w każdej kuchni półproduktów. Poza włoską pizzą, z mąki 00 można zrobić ravioli, domowe bułeczki, chleb i focaccię – typowo włoskie pieczywo. Nie bez powodu mąką typu 00 nazywana jest włoską, idealnie nadaje się do wytwarzania specyficznych przysmaków.

Włoska kuchnia jest wyjątkowa, jak się okazuje, dzięki mące 00 dostępnej stacjonarnie i internetowo można wdrożyć w życie iście włoskie przepisy i zapewnić całej rodzinie najlepsze wrażenia smakowe. Sprawdź również gdzie kupić mąkę migdałową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *