Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Mak mielony gdzie kupić

Posted by

mak mielony gdzie kupic

Mak mielony jest produktem ogólnodostępnym, dlatego nie ma problemu z jego zakupem. Znajduje się na półkach w każdym sklepie spożywczym, zarówno tych mniejszych, jak i większych. Trudno wyobrazić sobie świąteczny stół bez makowca, kutii, klusek z makiem. Jak widać jest to bardzo ważny składnik wieczerzy wigilijnej. Przygotowanie makowca jest jednak bardzo czasochłonne, już samo przygotowanie maku wzbudza niechęć w wielu kobietach. Rozwiązaniem jest zakup maku mielonego, którego nie trzeba już poddawać mieleniu w maszynce. Dzięki temu przygotowanie masy makowej zabiera znacznie mniej czasu i nie kojarzy się z źle, wręcz przeciwnie, pozwala na przygotowanie większej ilości potraw. Czasami, z tyłu głowy może pojawić się myśl, że zmielony mak połączony z miodem i cukrem ma w sobie mnóstwo kalorii. Jednak nikt nie mówi o codziennym spożywaniu tego produktu, jak zawsze wskazany jest przecież umiar.

Mak mielony dlaczego warto kupić?

Mak mielony warto kupić między innymi ze względu na zawartość w nim dużej ilości witamin i minerałów. Choć nie jest doceniany przez wszystkich, to wypada zmienić nastawienie do tego składnika. Być może trudno w to uwierzyć, ale zmielony mak ma w sobie większą zawartość wapnia, niż mleko w czystej postaci.

Ponadto malutkie ziarenka maku zawierają fosfor, miedź, potas i żelazo. Nie można przy tym zapomnieć o witaminie A i B.

To między innymi dlatego mak jest potrzebny w każdej kuchni, można dzięki niemu przygotować mnóstwo potraw, które skradną serce wszystkim członkom rodziny. Kupując mak mielony nie trzeba martwić się o jego namaczanie, jest on już gotowy do użycia.

gdzie kupic mak mielony

Mak mielony gdzie kupić stacjonarnie?

Aby kupić stacjonarnie mak mielony, trzeba odwiedzić jakikolwiek sklep z asortymentem spożywczym. Produkt można znaleźć między innymi w Biedronce, Kauflandzie, Makro, Intermarche, Dino. Ceny za opakowanie 200 gramowe sięga około 7-8 złotych.

 • Bidronka
 • Kaufland
 • Intermarche
 • Dino
 • Żabka
 • Lidl
Czytaj również  Karta podarunkowa Roblox

Przed wykorzystaniem składnika wystarczy sparzyć mak wodą lub gorącym mlekiem – jest to zależne od zaleceń wskazanych w przepisie na konkretną potrawę.

W przypadku makowca dodaje się jeszcze bakalie, które dodają jeszcze więcej słodyczy, ale to całkowicie normalne przy tym wypieku. Musi być wyczuwalny miód, rodzynki, czasami kandyzowana skórka pomarańczowa. Palce lizać!

Mak mielony gdzie kupić przez Internet?

W sieci działa wiele sklepów spożywczych, które oferują produkty w niższych cenach i z dostawą do domu. Mak mielony można zatem również kupić przez Internet, jest to szczególnie opłacalny krok przy zakupie większych ilości. W tym celu powinno się odwiedzić poniższe sklepy:

 1. Bee.pl,
 2. Zdrowsze Życie,
 3. Japar,
 4. Polski Koszyk,
 5. Allegro,
 6. Sklep.Medme.pl

Ceny kształtują się dość podobnie do tych obowiązujących w sklepach stacjonarnych, ale łatwiej trafić na dostępność większego opakowania maku. Generalnie dodawanie maku do potraw ma pozytywny wpływ na zdrowie, choćby ze względu na zawartość błonnika. Pomaga on zachować prawidłowość w funkcjonowaniu układu pokarmowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *