Technologia

Lusterko w telefonie – Gdzie jest i Jak włączyć?

Ostatnia aktualizacja 28 marca 2024 przez Redakcja

Nasze telefony są potężnymi urządzeniami, które skrywają w sobie wiele przedmiotów, które niegdyś musiały być noszone osobno. Nawet tak prozaiczne przedmioty jak lusterko mogą zostać zastąpione przy użyciu smartfonów. Nie mówimy tu o przeglądaniu się w wygaszonym ekranie telefonu a o specjalnych aplikacjach lub opcjach dostępnych w aparacie telefonu. Gdzie znajduje się lusterko w telefonie, jak je włączyć i czy każdy telefon może posłużyć nam za lusterko?

Czy każdy telefon ma lusterko?

Opcja lusterka dostępna jest w większości nowych smartfonów a nawet nieco starsze telefony powinny mieć taką opcję i to niezależnie od tego o jakim producencie mówimy Samsung, Huawei, Xiaomi czy Apple.

Gdzie jest lusterko w telefonie?

Jeśli chodzi o „lusterko” w kontekście smartfonów, to zazwyczaj jest to funkcja oprogramowania aparatu, a nie fizyczne lusterko.

To przydatne podczas robienia selfie, aby obraz był bardziej intuicyjny, zwłaszcza jeśli kamera przednia nie jest odbiciem lustrzanym.

Aby użyć tej funkcji, zazwyczaj musisz wejść do aplikacji aparatu, przełączyć się na kamerę przednią i znaleźć opcję „trybu lustra” lub „odwracania obrazu”. Możesz także znaleźć tę opcję podczas korzystania z aplikacji do robienia zdjęć selfie.

Jak włączyć lusterko w telefonie?

jak wlaczyc lustro w telefonie

Włączenie funkcji lustra w telefonie zależy od modelu i marki telefonu oraz używanej aplikacji aparatu. Poniżej przedstawiam ogólny sposób, który może pomóc ci znaleźć funkcję lustra w aparacie telefonu:

  1. Wejdź do aplikacji aparatu: Otwórz aplikację aparatu na swoim telefonie.
  2. Przełącz się na kamerę przednią: Zazwyczaj funkcję lustra stosuje się do kamery przedniej, więc upewnij się, że jesteś w trybie kamery przedniej.
Czytaj również  Waga w telefonie

Pamiętaj, że nie wszystkie telefony oferują tę funkcję, a niektóre mogą mieć ją domyślnie włączoną. Jeśli nie możesz znaleźć tej funkcji w swoim telefonie, sprawdź dokumentację telefonu lub przewodnik użytkownika dostępny online dla konkretnego modelu telefonu.

Warto również sprawdzić sekcję Narzędzia na swoim telefonie np Huawei, tam również często umieszczane są istotne aplikacje jak dyktafon, kompas czy lustro.

Darmowe aplikacje lusterko na telefon

Aplikacji imitujących lusterko są dziesiątki i w zdecydowanej większości są to aplikacje darmowe.

aplikacja lustro na telefon

Aplikacje lustra posiadają różne dodatkowe funkcje jak dodawanie ramki, czy zmiana wyświetlanego obrazu, ale chyba nie o to chodzi w lusterku. Poniżej przedstawiamy top 5 aplikacji które zdadzą egzamin:

  1. Mirror – Zoom & Exposure
  2. MakeUp Mirror
  3. Lusterko – aplikacja na androida
  4. Real light mirror – pozwala zatrzymać obraz i powiększać wybrane fragmenty zdjęcia.
  5. FunMirror – bardziej rozrywkowe zastosowanie

Wszystkie powyżej prezentowane aplikacje są darmowe i zapewniają, że Twój telefon przemieni się w lusterko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *