Technologia

Lokalizator GPS i jego zastosowania

Ostatnia aktualizacja 2 kwietnia 2024 przez Redakcja

Urządzenie z wbudowanym modułem GPS i lokalizator GPS – te dwa pojęcia sa bardzo często mylone. W moduł GPS wyposażone są praktycznie wszystkie telefony, smartwatche, opaski sportowe, tablety i laptopy, a także urządzenie do nawigacji samochodowej.

Pomagają wyznaczyć trasę do określonego celu wykorzystując różne aplikacji, z których najpowszechniej stosowaną jest Google Maps. Wskazują też adresy, można przy ich pomocy znaleźć sklepy, punkty usługowe, stacje paliw, hotele i firmy w określonej okolicy. Lokalizator GPS tym się różni od smartfona lub nawigacji samochodowej, że można za jego pomocą monitorować inny obiekt. Łączy się on za pośrednictwem karty SIM z urządzeniem wyposażonym w moduł GPS i precyzyjnie określa jego aktualną lokalizację. Nie jest to urządzenie skomplikowane ani drogie – prosty lokalizator GPS można już kupić za około 200-300 zł.

Jak lokalizator GPS najlepiej wybrać?

Ponieważ jest to urządzenie niedrogi warto postawić na jakość. Dostępne w internecie lokalizatory „no name” raczej można potraktować w kategorii gadżetów zabawkowych. Sklep-seko.pl to firma wyspecjalizowana w elektronicznym sprzęcie wykorzystywanym do celów szeroko pojętego bezpieczeństwa osób i mienia. Oferuje różnego rodzjau lokalizatory począwszy od najprostszych po wyposażone w dodatkowe funkcje. Przed samodzielnym wyborem lepiej zasięgnąć porady pracownika sklep-seko.pl, który pomoże dobrać optymalny model do potrzeb klienta. Niektóre modele można skonfigurować na platformie internetowej dzięki czemu monitorowanie obiektu jest łatwiejsze i bardziej przejrzyste. Sklep-seko.pl w razie potrzeby pomoże również w montażu, a jeśli to konieczne w kamuflażu urządzenia.

Jakie zastosowanie ma lokalizator GPS?

Najczęściej wykorzystywany jest do monitorowania pojazdów. Właścicielom prywatnych samochodów służy jako zabezpieczenie przed kradzieżą, firmom transportowym i kurierskim jako urządzenie do monitorowania pracy kierowców. Zaawansowane modele wykorzystują kierowcy sportowi pozyskując w ten sposób szczegółowe dane dotyczące czasu przejazdu i prędkości na poszczególnych odcinkach. Osobisty lokalizator GPS pomoże zadbać o bezpieczeństwo dziecka lub seniora. Podobne urządzenie można zainstalować w obroży psa lub kota i w razie zaginięcia sprawnie odnaleźć pupila. Jeżeli nie chcemy aby osoba wiedziała o monitoringu lokalizator GPS można łatwo ukryć – zainstalować na przykład jako maskotkę zawieszoną przy plecaku dziecka, lub w specjalnej, odpornej na czynniki zewnętrzne obudowie pod samochodem.

Czytaj również  Jak zarejestrować numer na kartę nju mobile

Artykuł Sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *