Liść laurowy w doniczce gdzie kupić

Estimated read time 3 min czytania

Jedną z doskonale znanych przypraw na całym świecie jest liść laurowy, czyli wawrzyn szlachetny. Wykorzystuje się ją w kuchni, dodawana do wielu potraw nadaje im smaku. Liść laurowy w doniczce można kupić w większości sklepów botanicznych, na jego korzyść przemawia łatwość uprawy, dobrze czuje się na balkonach i tarasach, zwłaszcza w okresie lata. Zimą liść laurowy w doniczce powinno się przechowywać w chłodnych pomieszczeniach, generalnie rośnie dość wolno, dlatego nie ma potrzeby się niecierpliwić. Chcąc sprawić, by się rozkrzewił, można co jakiś czas przycinać jego wysokość. Warto również wiedzieć, że zimą wskazane jest ograniczenie podlewania, może to źle wpływać na wzrost rośliny.

Liść laurowy dlaczego warto kupić?

Liść laurowy dodaje się do zup, bigosu, gulaszu i większości dań z mięsa, warzyw oraz ryb. Warto kupić tę roślinę i hodować w doniczce – na przykład na balkonie lub tarasie.

Pomimo, że nie ma szczególnie zaawansowanych wymagań, to trzeba mu poświęcić trochę czasu, zwłaszcza przed zimą wskazane jest zabezpieczenie liścia laurowego przed ujemnymi temperaturami.

Najlepsze warunki zostaną zapewnione w możliwie najchłodniejszym pomieszczeniu w domu. Liść laurowy w doniczce bardzo korzystnie prezentuje się w obecności innych roślin znajdujących się na balkonie. Uwagę zwracają jego błyszczące liście, dlatego posadzone w pobliżu pelargonie lub surfinie nabiorą dodatkowego uroku.

Liść laurowy w doniczce gdzie kupić stacjonarnie?

Liść laurowy w doniczce można kupić stacjonarnie, na przykład w sklepie botanicznym, ogrodniczym, lub na giełdzie. Roślina może być również dostępna w OBI lub Leroy Merlin, jednak nie ma takiej gwarancji. Liść laurowy czasami wchodzi w skład asortymentu kwiaciarni, dlatego jeszcze tam warto skierować swoje kroki.

  • Obi
  • Castorama
  • Leroy Merlin

Doniczce z liściem laurowym trzeba zapewnić odpowiednią ilość miejsca, ponieważ w tej wersji roślina rośnie do 3 metrów, jest długowieczna, dlatego spotyka się nawet kilkusetletnie okazy. Czas kwitnienia liścia laurowego przypada na marzec i kwiecień, kwiaty mają żółty kolor, a owoce czarno-granatowy.

Czytaj również  Knoty do świec gdzie kupić

Liście laurowe zawierają w sobie składniki odżywcze w postaci olejów, skrobi, cukrów, flawonoidów oraz terpenów. W smaku mają dobrze wyczuwalną goryczkę, dzięki której dania mają przyjemny zapach.

Liść laurowy w doniczce gdzie kupić przez Internet?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby liść laurowy w doniczce kupić przez Internet, warunkiem jest wybór dobrego sprzedawcy. Każdy gatunek rośliny powinien być dobrze sfotografowany i opisany, dzięki czemu ma się świadomość co do warunków, które trzeba stworzyć. Z całą pewnością warto zapoznać się z ofertami sklepów internetowych, takich jak:

  1. Starkl Ogrodnik,
  2. Sklep.zdrowewarzywa.pl,
  3. 100procent-natury.pl,
  4. Allegro.pl,
  5. KwiatyDonice.pl

Profesjonalny sklep online zadba przede wszystkim o odpowiednie zabezpieczenie rośliny na czas wysyłki. Czasami może dojść do sytuacji, w której uszkodzeniu ulegnie część liścia lub wystąpią ubytki w podłożu. Trzeba wówczas delikatnie odciąć liść, a podłoże uzupełnić. Takie zasady dotyczą również liści laurowych w doniczce, kupionych stacjonarnie oraz przez Internet.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój