Lidl plus – aplikacja Lidl

Aplikacja Lidl Plus, która od nie tak dawna jest dostępna w Polsce, cieszy się coraz większą popularnością. W internecie pojawia się spora liczba pytań co daje aplikacja lidl plus na telefon, jak ją pobrać i aktywować. W tym artykule chcemy odpowiedzieć na wszystkie pytania oraz wytłumaczyć takie pojęcia jak zdrapka Lidl czy karta Lidl. Jeżeli jesteś zainteresowany, sprawdź koniecznie czym jest aplikacja Lidl.

Lidl Plus

Lidl Plus to program lojalnościowy, w pewien sposób podobny do aplikacji moja biedronka, jednak występują istotne różnice. Polska nie jest pierwszym krajem, który może korzystać z apki Lidl Plus przed nami były Niemcy, Austria czy Dania.

Aplikacja Lidl Plus – co daje?

Płatności mobilne stanowią obecnie coraz większą część rynku. Praktycznie każdy z nas ma przy sobie smartfon z możliwością płatności mobilnych. Rozwój tego typu technologii wpłynął na tworzenie aplikacji mobilnych takich jak Lidl Plus, aplikacji na telefony Android i iPhone zapewniającej wiele atrakcyjnych promocji.

Co daje aplikacja Lidl Plus?

 • Dostęp do specjalnych rabatów
 • Dostęp do E-paragonów, czyli historii zakupów
 • Dostęp do nowych gazetek promocyjnych
 • Powiadomienia o aktualnie trwających wydarzeniach w sklepach Lidl
 • Możliwość stworzenia własnej listy zakupów
 • Możliwość zakupów online produktów typu nonfood
 • Możliwość rezerwacji alkoholi z Winnicy Lidla
 • Pokazuje sklepy w okolicy
 • Możliwość zwrotu towarów przemysłowych

Jak widzisz darmowa aplikacja zakupowa Lidl Plus dostępna do pobrania na stronie Lidla daje szereg ciekawych korzyści. Zakupu online pozwalają na zamówienie w wygodny sposób produktów, które nie są jedzeniem. W nowej wersji aplikacji dostępna jest wyszukiwarka produktów, co powinno znaleźć się w podstawowej wersji, ale nie o tym. Teraz możesz bez problemu znajdywać produkty wpisując ich nazwy.

Aplikacja zakupowa Lidl Plus pokazuje na mapie sklepy Lidl, które znajdują się w Twojej okolicy. Ta funkcja jest przydatna podczas wyjazdów, gdyż we własnym mieście raczej wiadomo, gdzie takie sklepy się znajdują.

Dostęp do świeżych gazetek promocyjnych to również dostęp do informacji o promocjach. Prawdopodobnie, każdy kiedyś kupił coś ze sklepu pod wpływem gazetki promocyjnej, często zawarte są w nich promocje, które mogą być dla nas interesujące.

Funkcja listy zakupów równie dobrze może zostać zastąpiona notatnikiem w telefonie, jest to bardziej dodatek, który nie ma wpływu na funkcjonalność aplikacji Lidl Plus.

Kolejna funkcjonalność polega na przechowywaniu informacji o naszych paragonach, co pozwala kontrolować wydatki i jest dużo wygodniejsze od trzymania sterty paragonów w szufladzie.

Idąc dalej mamy możliwość zwrotu towarów przemysłowych do 30 dni od daty zakupu. Jest to wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów, taka opcja powinna być możliwa bez posiadania aplikacji, ale dobre i to.

Jednak to co najważniejsze w aplikacji Lidl to kupony rabatowe i wirtualne zdrapki. Chcąc zachęcić klientów do korzystania z aplikacji Lidl udostępnia w niej specjalne rabaty, które często polegają na obniżkach nawet powyżej 50%. Ceny na niektóre produkty bywają bardzo atrakcyjne i chociażby z tego powodu warto posiadać aplikację Lidl Plus. Przy okazji zakupów otrzymujesz zdrapkę, po której zdrapaniu wygrywasz rozmaite nagrody.

Karta Lidl Plus

Karta Lidl Plus to metoda identyfikacji użytkownika aplikacji. Karta dostępna jest z poziomu ekranu głównego aplikacji. Dostęp można uzyskać przez kliknięcie niebieskiego przycisku na dole aplikacji. Gdy to zrobisz zobaczysz indywidualny kod QR, który jest potrzebny do zeskanowania w czytniku przy kasie. Karta Lidl Plus jest naturalnie dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników.

Karta Lidl Plus wymaga stałego połączenia z internetem. Ten jest potrzebny podczas aktywacji kuponów, natomiast kod QR może zostać zeskanowany bez internetu. Jednak należy pamiętać aby przed wyjściem z domu zalogować się do aplikacji, wejść w zakładkę z kodem QR i pozostawić aplikację uruchomioną. Przypadkowe zamknięcie aplikacji będzie wymagać ponownego połączenia z internetem.

Jak pobrać i założyć aplikację Lidla?

Korzystanie z aplikacji Lidl Plus to bardzo prosta sprawa, a co najważniejsze aplikacja jest darmowa. Zacznijmy od tego jak pobrać aplikację Lidl Plus krok po kroku:

 1. Na telefonie z systemem Android uruchom Sklep Play
 2. Wpisz w okienku wyszukiwania Lidl Plus
 3. Wejdź w aplikację
 4. Z prawej strony wybierz zielony przycisk pobierz
 5. Gotowe, aplikacja została pobrana

Aplikacja po pobraniu i zainstalowaniu nie jest jeszcze gotowa do użycia, musisz utworzyć konto, dzięki któremu będziesz się logować do aplikacji Lidl.

Jak aktywować kupon Lidl plus?

Kupony Lidl to skuteczna metoda na zaoszczędzenie pieniędzy. Wiele osób zadaje pytanie jak aktywować kupon Lidl Plus więc podpowiadamy krok po kroku:

 1. Uruchom aplikację Lidl Plus na swoim telefonie
 2. Wejdź w zakładkę kupony
 3. Naciśnij niebieski guzik aktywuj na kuponie, który ma zostać wykorzystany.
 4. Kupon został aktywowany

Pamiętaj, że kupony są jednorazowe, a jednocześnie musisz wiedzieć, że kupony ograniczone są przez czas w jakim mogą zostać aktywowane. Kupon można aktywować i dezaktywować używając, gdy będzie do tego idealny moment np. podczas większych zakupów, gdy wiesz, że oszczędność będzie większa. Przed dokonaniem zakupu zeskanuj kartę Lidl Plus dostępną w aplikacji, a nad kartą pojawi się liczba aktywowanych kuponów.

Błąd podczas aktywacji kuponu Lidl

Czasem zdarzają się błędy podczas aktywacji kupony, awarie mogą dotyczyć wszystkich użytkowników albo tylko Ciebie w takim wypadku problem jest wywołany tym że:

 • Nie jesteś zalogowany w aplikacji
 • Kupon przestał być ważny
 • Nie posiadasz połączenia z internetem
 • Twoja wersja aplikacji jest przestarzała

Jeżeli nie dotyczy Cię żaden z przedstawionych problemów, spróbuj wylogować się z aplikacji i zalogować ponownie. W przypadku, gdy wszystkie możliwości zawiodą skontaktuj się z działem obsługi klienta Lidl.

Nie mogę pobrać aplikacji Lidl plus?

Jeżeli nie możesz pobrać aplikacji Lidl prawdopodobnie nie masz miejsca na karcie bądź pamięci wbudowanej w telefonie i będziesz musiała/musiał usunąć inną aplikację, aby zwolnić przestrzeń na dysku.

Drugim powodem, dla którego nie możesz pobrać aplikacji Lidl Plus może być twój system operacyjny. Do prawidłowego działania Aplikacji wymagany jest system Andriod 5.0, jeżeli Twój telefon posiada niższą wersję aplikacja nie zostanie pobrana.

Jeżeli powodem tego, że nie możesz pobrać aplikacji Lidl Plus jest coś innego daj znać w komentarzu postaramy się pomóc.

Aplikacja Lidl plus opnie

Aplikacje Lidl zbiera wiele pozytywnych opinii zarówno wśród osób zajmujących się nowinkami technicznymi i testowaniem np. aplikacji jak i zwykłych użytkowników, którzy chwalą funkcjonalność i intuicyjne poruszanie się po aplikacji. Nasza opinia na temat aplikacji jest również pozytywna, każda forma która pozwala nam za darmo zaoszczędzić pieniądze jest dobra, zwłaszcza w przypadku sklepów typu Lidl, w których często dokonuje się większych zakupów.

Nie ma wątpliwości, że aplikacja na telefony Lidl Plus to kolejny krok w zachęceniu do odwiedzin tego sklepu. Liczne funkcjonalności jak możliwość przeglądania historii zakupów czy zdrapki promocyjne mogą skutecznie zatrzymać klienta. Jednak nie ma co ukrywać, ze aplikacja zakupowa Lidl jest mocno spóźniona względem konkurencyjnej aplikacji moja biedronka. Aplikacje lojalnościowe wprowadziły już dziesiątki innych dużych sieci sklepów, więc nie mam do czynienia z pomysłem rewolucyjnym, a krokiem podyktowanym sukcesem aplikacji innych firm. Niemniej czy ma to większe znaczenie dla klientów? Prawdopodobnie nie, bo aplikacja cieszy się dużą popularnością i z każdym dniem znajduje się na coraz większej liczbie telefonów. Mamy nadzieję, że wiesz już jak zalogować się i jak aktywować aplikację Lidl Plus oraz czym jest karta i zdrapki Lidl. Zachęcamy również do dzielenia się swoimi opiniami na temat aplikacji.

Jeden komentarz do “Lidl plus – aplikacja Lidl

 • 28 grudnia 2021 o 11:32
  Bezpośredni odnośnik

  Aplikacja Lidl jedyna widoczna sprawa to drenowanie baterii, korzyści przy dziwnych zakupach 3 paczki orzechów 12 kartonów mleka itp. Zresztą te same są na półkach jedynie piwosze coś tam zyskują reszta to socjotechnika. Biedronka bije ich na łeb bo na paragonie widać co i ile zyskałeś

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *