Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Latarka w telefonie – jak włączyć i gdzie jest

Posted by

latarka w telefonie

Ciemność, ciemność widzę! Jeżeli nie chcesz, aby te słowa Cię prześladowały warto dowiedzieć się trochę więcej o latarce w telefonie, o tym jak działa i gdzie się znajduje. W tym artykule omówimy dogłębnie temat latarki na telefon, odpowiadając na najczęściej spotykane pytania.

Gdzie jest latarka w telefonie

Pewnie wielu czytelników tego artykułu nie pamięta czasów telefonów bez aparatów, a fakty są takie, że pierwszy aparat w telefonie pojawił się w roku 2000, więc całkiem nie dawno, czas szybko leci, ale porzućmy melancholie. Nie bez powodu wspominam o aparacie, gdyż odpowiedź na pytanie gdzie jest latarka w telefonie, kryje się właśnie w tym urządzeniu, a konkretnie lampie błyskowej. Jej pierwotnym założeniem było doświetlanie zdjęć, ale bardzo szybko znalazła drugie zastosowanie jako latarka w telefonie.

Jak włączyć latarkę w telefonie

Latarka stała się na tyle popularną funkcjonalnością, że praktycznie obecnie produkowany telefon patrząc nawet 5 lat wstecz od momentu napisania artykułu posiada wbudowaną latarkę. Poniższy sposób na włączenie latarki w telefonie działa na Androidach od 2014 roku:

  1. Przesuń palcem z góry na dół po odblokowanym ekranie.
  2. Pojawi się pasek szybkich ustawień, znajdź ikonę latarki.
  3. Kliknij w ikonę i gotowe, zostałeś oświecony!
  4. Jeżeli chcesz wyłączyć latarkę kliknij ponownie w ikonę.

Ten sposób jest mechaniczny i czasem może nie być łatwy w użyciu, możesz wtedy wykorzystać metodę włączenia latarki z Asystentem Google:

  1. Odblokuj ekran
  2. Przytrzymaj środkowy przycisk na samym dole (kształt kółka). Możesz pominąć tę czynność, jeżeli masz odpowiednio skonfigurowany telefon, który działa na komendę „Ok, Google”.
  3. Powiedz w kierunku głośnika telefonu „Ok, Google włącz latarkę w telefonie”. Komenda powinna poskutkować włączeniem latarki.
  4. W celu wyłączenia latarki powiedz „Ok, Google wyłącz latarkę”
Czytaj również  Jak doładować konto Virgin Mobile

To wciąż nie koniec możliwości, chociaż każda kolejna propozycja działa na mniejszej ilości telefonów. Teraz przejdźmy do sposobu zarezerwowanego dla najnowszych modeli telefonów, które pozwalają wykonywać pewne czynności przy użyciu gestów.

  1. Przejdź do ustawień
  2. Przejdź do Funkcje ułatwień dostępu
  3. Sterowanie ruchem – jeżeli Twój telefon ma taką możliwość będziesz mógł włączyć latarkę np. rysując na ekranie telefonu pewną literkę. Niektóre modele oferują włączenie latarki po przez poruszanie telefonem w konkretny sposób.

No dobrze, a co jeżeli twój telefon ma lampę błyskową, ale jest nieco starszy i nie ma wbudowanej funkcji latarki? Pozostaje zainstalować latarkę w telefonie.

Jak zainstalować latarkę w telefonie

Nic prostszego tak samo jak instalujesz gry czy inne aplikacje.

  1. Wybierz ikonę Sklep Play
  2. Wpisz w wyszukiwarce „Latarka”
  3. Kliknij w aplikację, która ma dobre oceny
  4. Kliknij w zielony przycisk „Zainstaluj”
  5. Po instalacji ikona aplikacji pojawi się na jednym z Twoich ekranów

Opisywanie dalszych etapów mija się z celem, gdyż każda aplikacja ma inne opcje i działanie, niemniej wszystkie pozwalają wyzwolić światło z lampy błyskowej jednym kliknięciem.

Jak zwiększyć moc latarki w telefonie

Niestety obecne wersje Androida nie pozwalają na regulację jasności latarki w telefonie. Wyjątkiem są najnowsze modele Samsunga, które pozwalają kliknąć tekst „latarka” znajdujący się pod ikoną latarki. Gdy to się zrobi, następuje przekierowanie do prostego panelu z suwakiem, w którym możemy zwiększyć moc latarki. Dokładni taki sam system występuje w Iphone, zresztą został skopiowany właśnie od Apple.

Czy zatem użytkownicy telefonów na Androidzie nie mogą regulować jasności swojej latarki? Nie. Będziemy potrzebować do tego zewnętrznych aplikacji,  spokojnie darmowej aplikacji np. Flashlight HD LED albo innej dowolnej, która w opisie ma możliwość regulacji mocy oświetlenia.

Nie działa latarka w telefonie

Co robić gdy latarka w telefonie nie działa? Niestety nie ma złotego sposobu, jak wiesz działanie latarki uzależnione jest od lampy błyskowej, w większości wypadków lampa wymaga wymiany, ale są również inne opcje, które należy rozważyć.

  • Zrestartuj telefon.
  • Wyczyść dane podręczne aparatu.
  • Spróbuj zainstalować inną aplikację latarki i przetestować jej działanie.
  • Możliwe, że przy długim użytkowaniu latarki, lampa się przegrzała i musisz odczekać do ponownego włączenia.
  • Jeżeli poziom Twojej baterii jest zbyt niski, latarka może się nie uruchamiać.
  • Sprawdź czy nie masz w tle uruchomionych aplikacji, korzystających z lampy. Jeżeli takie są wyłącz je.
Czytaj również  Jak pobrać film i muzykę z YouTube

Mam nadzieję, że temat latarki w telefonie został wyczerpany, jeżeli jednak masz jakieś pytania zadaj je w komentarzach. Tymczasem zapraszam do lektury pozostałych artykułów na temat telefonów.

2 odpowiedzi

  1. Awatar kobitka bez maila
    kobitka bez maila
    1. Awatar Fakty są Takie
      Fakty są Takie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *