Rozrywka

Kwiat anginka gdzie kupić

Kwiat anginka bardziej znany jest pod nazwą geranium lub pelargonia pachnąca. Roślina ta charakteryzuje się cytrynowym zapachem i niegdyś można ją było spotkać na półce w wielu lokalach mieszkalnych. Dziś pozostała trochę zapomniana, aczkolwiek wiele osób wciąż docenia jej właściwości zdrowotne. Gdzie można kupić kwiat anginkę i dlaczego warto mieć ją w mieszkaniu?

Kwiat anginka – dlaczego warto kupić?

Anginka w Europie znana jest jako dość wymagająca roślina doniczkowa. Geranium potrzebuje dużo słońca i średnią ilość wody. Nie znosi chłodu, nadmiernej wilgoci oraz gwałtownych skoków temperatury.

Odpowiednio zadbana będzie rosnąć przez wiele lat. Zielone liście anginki charakteryzują się nieregularnym kształtem i ząbkowanymi brzegami, a pokryte są drobnymi włoskami. Roślina ta to jednak nie tylko kwiatek ozdobny, gdyż wykazuje wiele właściwości korzystnych dla zdrowia.

Geranium bogate jest we flawonoidy, kawasy organiczne, witaminę C, geraniol oraz garbniki. Jej liście zawierają olejki eteryczne, wykazujące właściwości przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, a jednocześnie działają lekko znieczulająco.

Anginka może być stosowana w walce z przeziębieniem lub grypą, a także w celu łagodzenia bólu reumatycznego czy dezynfekcji drobnych ran.

kwiat anginka gdzie kupic

Kwiat anginka – gdzie kupić stacjonarnie?

Jeszcze kilka lat temu geranium było bardzo popularnym kwiatem, często wybieranym jako ozdoba domu. Aktualnie nie jest on już tak powszechny, ale w dalszym ciągu cieszy się dość dużym powodzeniem. To właśnie dlatego anginkę znajdziemy w większości sklepów ogrodniczych, w których można kupić rośliny doniczkowe.

Poszukując geranium lokalnie, można szukać także w stacjonarnych kwiaciarniach, jak również na stanowiskach promocyjnych w niektórych sklepach dyskontowych, gdyż nawet supermarkety od czasu do czasu sprzedają rośliny.

  • Sklepy ogrodnicze
  • OBI

Cena geranium może różnić się w zależności od rodzaju kwiatu i wynosi od kilkunastu nawet do kilkuset złotych. W sklepach z produktami naturalnymi znaleźć można również leczniczy sok z anginki oraz krople do inhalacji.

Czytaj również  Karta podarunkowa Manufaktura

Kwiat anginka – gdzie kupić przez internet?

W sieci działa dość duża grupa sklepów ogrodniczych, w których znajdziemy świeże, doniczkowe geranium. Sporo ofert pojawia się też na popularnym Allegro oraz na porównywarce Ceneo.

Poszukując soku z anginki lub też olejków eterycznych tej rośliny, warto zajrzeć do internetowych aptek lub sklepów zielarskich. Kupując anginkę przez internet, warto dokładnie sprawdzić sposób oraz koszt dostawy, aby mieć pewność, że produkt dotrze do nas w odpowiednim czasie i dobrej kondycji.

  • Ceneo
  • Allegro
  • erli.pl
  • Olx
  • kwiatomaniak.pl

Anginka, nazywana także geranium, to kwiat doniczkowy, który jeszcze kilka lat temu spotykany był bardzo często. Roślina ta świetnie sprawdza się jako zielona ozdoba domowej przestrzeni, ale wyróżnia się także wieloma właściwościami zdrowotnymi.

Gdzie kupić kwiat anginka? Jest on powszechnie dostępny w sklepach ogrodniczych, czasem także w marketach na stoiskach z roślinami doniczkowymi. Wiele ofert geranium znajdziemy także w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *