Kwas solny gdzie kupić

Estimated read time 3 min czytania

Chcąc kupić kwas solny należy udać się do apteki, często jest sprzedawany w pojedynczych ampułkach. Ogólnie rzecz biorąc kwas solny wykorzystuje się w przemyśle elektronicznym, farmaceutycznym, włókienniczym, tworzyw sztucznych, garbarstwie, cukrownictwie, do uzdatniania wody. Może występować w formie spożywczej lub technicznej. Pierwsza zakłada stężenie 9% i 33%.

Natomiast kwas solny techniczny oczyszczony ma stężenie 28%, syntetyczny 35%, a czysty 37%. W przemyśle spożywczym kwas solny wykorzystuje się jako regulator kwasowości wody, która służy do utrzymania w czystości układów produkcyjnych. Substancję stosuje się ponadto w produktach spożywczych, w składzie jest oznaczany symbolem E507. Kwas solny doskonale czyści również metalowe powierzchnie.

Kwas solny dlaczego warto kupić?

Kwas solny ma zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, dlatego warto go kupić. Człowiek spotyka się z tą substancją bardzo często, choć nie zawsze zdaje sobie z tego sprawę. Śladowe ilości kwasu solnego znajdują się w sokach trawiennych ludzi i innych ssaków.

Ogólnie jest to substancja żrąca, dlatego kupując roztwór trzeba obchodzić się z nim bardzo ostrożnie.

Czysta postać kwasu solnego jest płynem o ostrym zapachu, jest bezbarwny.

Techniczny natomiast niekiedy przybiera żółtawą barwę, dzieje się tak pod wpływem obecności jonów srebra. Pomimo mocnego zapachu kwas solny jest mniej żrący, niż mocne kwasy tlenowe, działa na skórę, tkaninę oraz papier.

Kwas solny wymaga specjalnych warunków przechowywania. Po zakupie trzeba go trzymać w miejscu suchym, ciemnym i koniecznie w oryginalnym opakowaniu.

gdzie kupic kwas solny

Kwas solny gdzie kupić stacjonarnie?

Kwas solny stacjonarnie można kupić głównie w aptekach, jednak przed udaniem się do punktu, warto sprawdzić, czy jest tam dostępny. Najlepiej jednak udać się bezpośrednio do producenta, czyli Grupy PCC.

  • Hurtownie chemiczne
  • Sklepy chemiczne
  • Apteki

W tym miejscu można kupić kwas solny w hurtowych ilościach, co jest dobrą informacją dla firm działających w branżach spożywczej, chemicznej, browarniczej i wielu innych. Odwiedzając producenta można zyskać informacje o całym procesie, w wyniku którego powstaje kwas solny.

Czytaj również  Truskawka to owoc czy warzywo?

Dostępne są wszystkie rodzaje substancji, zatem wystarczy jedynie zgłosić swoje zapotrzebowanie. Zamówienie hurtowej ilości jest z pewnością najlepiej opłacalne.

Kwas solny gdzie kupić przez Internet?

Kwas solny przez Internet? Substancja jest oczywiście do kupienia na Allegro, czy innych stronach, jednak w poszukiwaniu najlepszej jakości warto sprawdzić stronę producenta. Znajdują się na niej zakładki, po rozwinięciu których widoczne są wszystkie odmiany kwasu solnego, zarówno czystego, jak i syntetycznego.

W innym miejscu raczej nie będzie możliwe wynegocjowanie korzystnej ceny, a prowadząc firmę w którejś ze wskazanych branż potrzebne są duże ilości kwasu solnego. W końcu znajduje się w wielu przyprawach, syropach, wyrobach mleczarskich i przetworzonych produktach zbożowych. Dodawany jest niemal do wszystkie, dlatego jest dostępny zarówno stacjonarnie, jak internetowo.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój