Rozrywka

Kwas siarkowy gdzie kupić

Ostatnia aktualizacja 19 października 2022 przez Redakcja

Kwas siarkowy to związek, który powszechnie wykorzystywany jest w przemyśle. Ze względu na różnorodność zastosowania, jest to substancja, produkowana na skalę masową. Stały popyt na ten produkt sprawia, że pomimo ciągłych regulacji prawnych, dotyczących jego wykorzystania, wciąż tworzy się duże ilości tego związku. Nie każdy jednak wie, gdzie kupić kwas siarkowy. Odpowiemy na to pytanie w tym artykule.

Kwas siarkowy – gdzie kupić stacjonarnie?

Kwas siarkowy (H2SO4) to jeden z najmocniej działających kwasów mineralnych. Jest to ciężka, oleista, bezbarwna ciecz wykazująca bardzo silne właściwości higroskopijne i utleniające. Kwas siarkowy dobrze rozpuszcza się w wodzie we wszystkich proporcjach, wydzielając spore ilości ciepła.

Podczas rozcieńczania należy pamiętać, aby do wody wlewać kwas, a nie odwrotnie. Najczęściej kwas siarkowy przechowywany jest w formie roztworu 98%.

Produkt dostępny jest w siedzibach i punktach sprzedaży takich producentów jak: Grupa Azoty, KGHM Polska Miedź czy Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych „Fosfory”.

Najczęściej H2SO4 wykorzystywany jest w do tworzenia nawozów, głównie do produkcji superfosfatów, fosforanu i siarczanu amonu, choć stosowany bywa także do produkcji innych kwasów.

Stanowi jeden z surowców do tworzenia trotylu, a w branży petrochemicznej służy głównie do osuszania olejów, nafty oraz parafiny. Jak widać, kwas siarkowy ma szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Stacjonarnie kwas siarkowy kupić mogą tylko przedsiębiorcy po okazaniu odpowiedniego uzasadnienia jego wykorzystania.

Kwas siarkowy – gdzie kupić przez internet?

Regulacje prawne nie pozwalają na zakup kwasu siarkowego osobom fizycznym.

Jako że związek ten może być wykorzystany także do produkcji narkotyków, choć nie podlega obligatoryjnemu zgłaszaniu do Państwowej Inspekcji Sanitarnej, sanepid ma prawo wnioskować o pełną dokumentację, dotyczącą wykorzystania zakupionego przez firmę kwasu.

Czytaj również  Półmetek - Co to jest i na czym polega?

Na polskim rynku kwas siarkowy jest szeroko dostępny, oczywiście tylko dla określonych klientów. Duże doświadczenie w produkcji sprawia, że większość producentów tego związku dobrze prosperuje.

  • n2o3.com
  • warchem.pl
  • Allegro

Najwięksi dostawcy kwasu siarkowego w Polsce udostępniają swoje wyroby nie tylko w sprzedaży stacjonarnej, ale także przez internet. Chcąc znaleźć dobrą ofertę, najlepiej szukać jej bezpośrednio na stronie producenta lub zestawieniach ofertowych, takich jak porównywarka Ceneo czy portal Allegro.

W internecie, podobnie jak w punktach lokalnych, do zakupu kwasu siarkowego niezbędne będzie odpowiednie oświadczenie z celem wykorzystania produktu przez firmę.

Kwas siarkowy to silnie działający kwas mineralny, którego produkcja w Polsce bardzo dobrze prosperuje. H2SO4 wykorzystywany jest w wielu dziedzinach przemysłu, dlatego popyt na ten związek jest bardzo duży.

Gdzie można kupić kwas siarkowy? Przede wszystkim jest on dostępny tylko dla określonych grup przedsiębiorców. Czołowi producenci udostępniają kwas siarkowy w lokalnych punktach sprzedaży lub na swoich stronach internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *