Konfiguracja MMS Plus

Estimated read time 4 min czytania

Konfiguracja MMS w Plus musi zostać wykonana głównie przez osoby, które nie zakupiły swojego telefonu w salonie sprzedaży sieci Plus. Telefony zakupione bezpośrednio u operatora powinny posiadać prawidłowe ustawienia mms, ale jeżeli z jakiegoś względu tak nie jest, nie martw się w tym artykule pokażemy dokładnie jak konfigurować mms w Plus automatycznie i ręcznie. Na szczęście podobnie jak wiele innych sieci tak samo i Plus pozwala na prostą konfigurację MMS w sposób zautomatyzowany a nasze działania ograniczają się do minimum. Sprawdźmy zatem jak krok po kroku skonfigurować wiadomości MMS w Plus.

Konfiguracja MMS Plus online

Wiadomości MMS są mniej popularne od SMS, ale często brak możliwości wysłania wiadomości graficznej/audio/wideo może być irytujący. MMS w Plus kosztuje 0,40zł z Vat i jest chętnie wybierany np. do wysyłania interaktywnych kartek urodzinowych. Konfiguracja MMS w Plus należy do naprawdę prostych my zalecamy do skorzystania z pierwszej metody, opisanej poniżej.

 1. Wejdź na stronę https://www.plus.pl/ustawienia/Default.aspx?appid=1
 2. Wypełnij krótki formularz znajdujący się na stronie (podaj markę telefonu i jego model)
 3. Jeżeli dany model będzie posiadał możliwość automatycznej konfiguracji, wybierz opcję MMS
 4. Podaj numer telefonu
 5. Kliknij przycisk Wyślij
 6. Otrzymasz prawidłowe ustawienia MMS, które musisz zapisać w telefonie

Konfiguracja MMS w Plus przez SMS

Również bardzo przydatną opcją w Plus jest konfiguracja MMS przez specjalnego SMS wysłanego pod numer 8090, jego treści pojawi się po wpisaniu naszego numeru i pobraniu numeru PIN na stronie https://ustaw.plus.pl/. Konfiguracja MMS Plus za pomocą SMS wygląda tak:

 1. Wejdź na stronę https://ustaw.plus.pl/
 2. Wpisz swój numer telefonu
 3. Kliknij przycisk Pobierz Pin
 4. Z dostępnych komend SMS wybierz tą odpowiedzialną za konfigurację MMS
Czytaj również  Jak otworzyć plik rar?

Konfiguracja ręczna MMS Plus

Konfiguracja ręczna MMS w Plus choć wydaje się być nieco bardziej skomplikowana to również bez problemu dasz sobie z nią radę, wystarczy, że będziesz trzymać się poniższej instrukcji.

 1. Wejdź w ustawienia
 2. Odnajdź zakładkę „Sieci zwykłe i bezprzewodowe”
 3. Wybierz Sieci komórkowe a następnie -> Punkty dostępowe (lub komórkowa transmisja danych)
 4. Wybierz Nazwy punktów dostępu (APN)
 5. Przystąp do konfiguracji

Konfiguracja MMS odbywa się poprzez nadanie odpowiednich wartości we wskazanych miejscach zgodnie z tym co prezentujemy poniżej.

 • Nazwa: mms
 • APN: mms
 • MMSC: http://mms.plusgsm.pl:8002
 • Proxy MMS:212.2.96.16
 • Port MMS: 8080
 • MCC: 260
 • MNC: 01
 • Typ uwierzytelniania: PAP
 • Typ APN: mms

Tak uzupełnione dane zapisujemy i od tej pory wysyłanie MMS w sieci Plus powinno być możliwe. Niektóre telefony będą wymagać restartu. Pamiętaj również, że sposób dojścia do zakładki APN może różnić się w zależności od telefonu, ale powinien być zawsze zbliżony.

Konfiguracja MMS Plus iPhone

Jeżeli jesteś posiadaczem telefonu typu iPhone proces będzie przebiegał podobnie jednak, zajdą pewne istotne zmiany w ustawieniach MMS i różni się nieco ścieżka dostępu:

 1. Wejdź w Ustawienia
 2. Następnie Ogólne i Sieć
 3. Następnie Dane przez sieć komórkową

Gdy dostaniesz się w to miejsce przystąp do konfiguracji MMS wedle poniższych danych:

 • APN: mms
 • Użytkownik: pozostawiamy puste
 • Hasło: pozostawiamy puste
 • MMSC: http://mms.plusgsm.pl:8002
 • Proxy:2.96.16:8080
 • wielkość MMS: 307200
 • URL UA PROF MMS: pozostaje puste

Zapisz ustawienia i zrestartuj dla pewności swojego iPhone. Zdarza się tak, że już rozpoczęta rozmowa SMS może powodować problemy z wysyłaniem MMS pomimo poprawnej konfiguracji, więc najlepiej będzie usunąć taki czat i rozpocząć go od nowa, chyba że nie masz takiego problemu, to nie będzie to konieczne. Taka konfiguracja MMS Plus iPhone nie powinna sprawić Ci problemu.

Czytaj również  Czy magnes przyciąga miedź?

Mamy nadzieję, że wiesz już jak zrobić prawidłową konfigurację MMS Plus zarówno w telefonach z Androidem jak i na iPhone. Ustawienie MMS w Plus nie jest trudne, gdy wie się jak to zrobić, jeżeli masz telefon u innego operatora zapraszamy do osobnych artykułów.

Sprawdź również

A to znasz?

7Comments

Dodaj swój
  • 5
   Darek

   U mnie był problem z wysłaniem i odebraniem mms aż wpisałem
   wielkość wiadomości 2147483647
   Teraz idzie bez problemów.
   Ustawienia zapisują się 2 momencie cofnięcia do poprzedniej zakładki ale trzeb też ponownie uruchomić telefon bo inaczej nie zadziała.

 1. 7
  Jolanta

  Po ostatniej aktualizacji iOS do 15.4.1 w iPhone 8 Plus nie ma miejsca na ustawienie MMS i nie działają albo idą strasznie wolno. Zostało zlikwidowane okienko z ustawieniami wielkości MMS.
  Czy ktoś coś wie?

+ Dodaj komentarz